Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Azt mondta az óvónéni nagyon...

Azt mondta az óvónéni nagyon sovány kisfiamnak, hogy ha mégegyszer megkötős derekú nadrágban jön begobozza a derekát és akkor majd bepisilhet, jogos ilyent mondania?

Figyelt kérdés
Szépen nyugodtan mondtam ma reggel a gyerektől az üzenetet ,de annyira sovány,hogy ilyen nadrággal tudom megoldani a problémát,illetve kinti nadragban belül állíthatósak vannak neki.
2013. okt. 11. 10:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mármint az óvónéninek mondtam ,hogy megkaptam az üzenetet
2013. okt. 11. 10:29
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Én meg megmondtam volna az óvónőnek, hogy először is kérjen bocsánatot és esetleg elnézem, minden más esetben pedig a feljebb valóhoz fordulok, mert ez nem egy óvónőhöz való stílus!

Vagy vegyen neki nadrágot, aminek elég gumis a dereka vagy állíthatós és akkor nem megy a gyerek többet megkötős nadrágba!

2013. okt. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt mondta tegyek gumit mindegyik nadragba valahogy.
2013. okt. 11. 10:32
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Ki tudja kötni a gyerek?? Annyi a baja az óvónőnek,hogy így neki kell kikötni (ha a gyerek nem tudja) és neki kell bekötni....nincs ezzel semmi baj,csak nagyon lusta az óvónő! Én megmondanám az óvónőnek,hogy ha még egyszer ilyet mond a gyereknek (a végén tényleg be fog pisilni mert nem mer majd szólni,hogy kell neki) akkor teszek róla,hogy ő fog majd bepisilni.
2013. okt. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A múltkor azt mesélte el a gyerek amikor fel volt fazva,hogy nem engedték ki pisilni alvaskor és majdnem bepisilt ,másnap mentünk holyaghuruttal orvoshoz .

Panaszkodik az ovoneni ,hogy még most is sokat pisil a gyerek.

Lehet hogy ki kellene vizsgálni

2013. okt. 11. 10:37
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Mi baja van az óvónőnek? Miért ment óvónőnek, ha nincs türelme a saját munkájához??? Jámbor vagy, hozzám képest mindenképp. Én ilyen hozzáállást nem tűrnék, és nem az a probléma, hogy lusta megcsinálni, elfogadom, hogy ő már kiégett, de az én gyerekem nem ijesztgeti és fenyegeti senki, mert velem találja magát szemben!
2013. okt. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Dehogy jogos, ne viccelj már! Tudsz beszélni vele?
2013. okt. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is magasabb, vékonyabb testalkatú a kisfiam, így a melegítő nadrágok általában derékban nagyon lötyögősek.

Olyan típusokat szoktunk venni/látni, amibe bele van varrva a gumi- én pedig nem vagyok varrónő, fogalmam nincs, hogy lehetne gumit belevarrni (nincs gumiház direkt)- illetve a többség ilyen vastagabb derekú és nem állítható a megkötője.

Én azt szoktam, hogy a vastagabb derék részt visszahajtom egyszer (címkét vágd ki). Vadászom az állítható, oldalt a gumival gombolós fazonokat.


Esetleg a nadrágtartó nem jó ötlet?(hosenträger) (persze ahhoz is kelleni fog neki a segítség, mert azt még jobban nem tudja majd kipatentolni)


Az óvónő stílusa nagyon bántó volt- én a lehető leghamarabb nagyon nyugodt hangnemben odamennék hozzá és megkérném, hogy mesélje el, mi a gond a kisfiam ruházatával és ha lehet, ne üzengessen, hanem személyesen mondja reggel-délután vagy legfeljebb írja be valami füzetbe ha nem pont te mész érte- vagy hívjon fel nap közben, ha annyira égetőnek érzi ezt az aprócska gondot.

Felnőtt emberek vagyunk, az ilyen jellegű ruházati vagy egészségügyi kérdéseket nem a gyerekkel kellene az óvónőnek megvitatnia, főleg nem ilyen fenyegető szóhasználattal.


A gyerek nem telefon :)


Ha a kisfiad sokat pisil, akkor mindenképpen vidd el legalább gyermekorvoshoz, lehetséges, hogy felfázott, valamilyen húgyúti gyulladása van, ez nem játék- ezt a részét viszont vedd komolyan.

Legalább egy pisilabort nézzenek már, az fájdalommentes.


Minden jót.

2013. okt. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagyon kedves az óvónéni :(

...nem is értem,hogy hogyan engedhetnek ilyeneket gyerek közelébe. :(

Igaz nem kérdezted,de az én kisfiamnál úgy oldottuk ezt meg,hogy a varrogató barátnőm :) hátul belülről megvágta a derékrésznél az anyagot,befűzött olyan gumit,ami gomblyukas végig, és varrt egy gombot oda,ahol megvágta :) Nem tudom érthető-e. De ha úgyis fűzöl bele megkötőt,akkor talán ez a verzió is szóba jöhet...

..ááá...nem belefér a munkaidejébe,hogy bekösse? Ilyen érzelmi intelligenciával lehet,hogy másra nem is nagyon alkalmas ...szánalmas :(

2013. okt. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem is vékony testalkatú mindkét fiam. MInden fajta fiuknak való melegítőgatya leesik róluk. MInde egyes darabba húztam mégegy gatyagumit!

Belül megbontottam a varrást és biztostűvel húztam bele mégegyet- így teljsen jó mindegyik.

A szabásra is figyelek, farmert csak skinny vagy slim fazonokat választok nekik, azok jól állnak rajtuk. Sima egyenesszárú már parasztnadrágként lobog rajtuk.


Majd belehíznak.

Ettől függetleül az ovonénitek nagyon kedves teremtés lehet..... szegény kisfiad.

2013. okt. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!