Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hány téli overálja volt/lesz...

Hány téli overálja volt/lesz az ovis gyerekednek?

Figyelt kérdés

Most mindegy, hogy kétrészes vagy egyrészes, inkább az érdekelne, hogy az ovisok ha kimennek az udvarra télen lucskos időben, gondolom minden nap sáros lesz az overáljuk. Ha este kimosom, reggelre nem szárad meg.

Hány váltás van nektek? Van vastagabb, és vékonyabb is?



2013. okt. 11. 20:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%
Azért ne ess már túlzásba... :) Nekünk (és nagyjából mindenkinek az oviban) van egy ovis overál, és kész. Ott lógnak délutánonként sárosan a fogason :) És ettől még nem dől össze a világ. Bőven elég hétvégén hazavinni, bár én biztos ultra sz@ranya vagyok, (meg a többi 40, akit ismerek), mert még csak nem is minden hétvégén vittük haza kimosni az overált.
2013. okt. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nekünk nincs overálunk, nem is lesz.

Harisnya és termo nadrág, hosszabb derekú kabát.

2013. okt. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Semmi esetre sem szeretnék túlzásokba esni, de azért az, hogy egy hétig ott lóg sárosan a ruha, nekem döbbenet.

Kislányom most kezdte az ovit, előtte bölcsis volt, de ott soha nem vitték ki az udvarra.

Itt az oviban minden nap egy merő homok a kinti nadrágja, teljesen el van színeződve a térde a sok kosztól. Én bizony minden nap hazahozom, másnap tiszta nadrágot kap.

És most még nincs sár, csak poros az udvar.


Ja, a benti és a kinti ruhát is minden nap cserélem születése óta.

2013. okt. 11. 21:15
 4/19 anonim ***** válasza:

Nekünk nincs bent az oviban külön "ovis" overáll. Azt adják rá, amit reggel otthagyok, amiben vittem. Így muszáj egy váltásnak lennie, de ha bent hagynánk akkor is kéne legalább 1, mert akkor miben viszem máshova?

Vékonyat nem érdemes venni, inkább aláöltöztetem vagy bélelt nadrágot adok rá.

2013. okt. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
2 db, ebből az egyik mindig mosásban/száradás alatt a fent említett sarazós-lucskos okok miatt....:-)))
2013. okt. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

tavaly 2 volt, nagyon szeretném ha idén lenne még egy plusz overál nadrágja (2 részest hord)

úgy nézett ki, hogy reggel bevittem egy oveálba, abban már neccesen jött haza ha nagy hó volt és szánkózott, átázott (a nadrág aljánál bement a hó, hiába van bokafogó, nem úgy gyűrték be az óvónők, hogy tényleg fogjon is).

ha nem is volt sáros, de száradni fel kellett tenni a radiátorra és nem mindig száradt meg reggelre. ha meg mosni kellett, akkor biztos, hogy nem száradt meg.

szóval másnap jött a másik overál.

de volt olyan és ezét szeretnék egy plusz nadrágot, hogy este lementünk együtt is szánkózni és a délelőtti még a mosógépben volt, az előző napi meg még száradt, reggel hajszárítóval szárítottam.


elhiszem, hogy rigolyás vagyok, de nekem 3-4.000.-ot megér, hogy a gyerekem ne úgy vegye fel pénteken az overálját, hogy 4 napi sárréteg lóg rajta és tocsog a vízben :/

ja és kesztyű sem árt pár darabbal több, mert ha nem is hagyja el, de ha esik a hó, akkor 1 elmegy az oviba besétáláskor, egy az udvaron és egy hazafelé :D plusz az esti szánkózás ;)

2013. okt. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
elég hülyén fogalmaztam :D szóval mikor szánkóztunk este is, akkor aznap 2 overál ázott át, nem előző nap :)
2013. okt. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk 3 volt, 2 ovis, amit válva mostam, ill. egy "kimenős" - nem oviba. Az 1 hétig sáros overál nekem is döbbenet, én nem adok piszkos ruhát a gyerekemre, ha kellett naponta mostam és reggel mindig tisztába vittük. Nem vagyunk gazdagok, de a tisztaság szerintem nem pénz kérdés. Szerintem jó ha van váltás, mert tényleg hamar összekoszolják magukat.

2013. okt. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van,hogy van benti vékonyabb ruhája a lányomnak amikortól annyira hűvös van,hogy amiben viszem az az udvaros ruha.Bent leggingse vagy harisnyája van szoknyával.

Télen effölé megy bélelt vagy vastag naci majd az overál.

Tavaly 4 db volt,2 egybe két különrészes,hozzáteszem ebből kettőt örököltünk és kettőt börzén vettem.Ja és őket csak nagyon szélsőséges időben nem viszik ki,így kell ennyi.Délelőtt mennek ki utána délutánra radiátoron meg szokott száradni,így mindennap hazajött benne,ha durván piszkos is lett nemcsak vizes,akkor mostam ki,vagy amelyik olyan anyagú volt,letöröltem.Épp ma reggel néztem t a téli dolgait,idén két különrészese és egy egyberészese lesz,ha szükség lesz rá még majd menet közben veszünk.4,5 éves középsős

2013. okt. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
szóval bélelt naci ha hidegebb van akkor overál,egyenlőre még a bélelt vagy vastagabb naci elég-én is rosszul írtam
2013. okt. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!