Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Azért mert református óvoda...

Azért mert református óvoda miért nem lehet farsang?

Figyelt kérdés

Idén szeptembertől református ovi lettünk.Csak az épület és az óvónők miatt maradtunk itt.Igazából nem nagyon ismerem a református egyházat.

Tavaly még állami ovi volt, akkor volt a kisfiam kiscsoportos, és nagyon élvezte a farsangot.Már most lelkesen tervezi hogy vajon minek is öltözzön jövőre (idén), de ma hallotam hogy nem lesz farsang, mert az egyház nem engedi.De vajon miért? :o


2013. okt. 16. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem csak egyházi ünnepélyek engedélyezettek. AMugy vannak fura dolgok én azon is meglepödtem hogy sok sima oviban nincs anyáknapja sem merthogy a kényszer szereplés megviseli lelkileg a gyerekeket. Hát nem hiszem hogy mi akinek mindig voltak ilyen ünnepélyek komoly károsodást szenvedtünk volna miatta... Pedig én sem voltam oda érte de volt és ennyi, ettől még nem lettek pszichés problémáim ahogy gondolom senkinek sem. Az ovónőket kéne megkérdezned ök biztos tudnak rá választ adni, de szerintem tuti ilyen van benne hogy csak egyházi ünnepek lehetnek és ez nem az.
2013. okt. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem. Én ugyan katolikus vagyok, de nálunk a plébánia még farsangi mulatságot is szervez minden évben a kis gyerekeknek. Csak arra figyelnek, hogy ez ne nagyböjti időre essen. Egyébként pedig a felnőtteknek igazi, klasszikus farsangi báljuk van itt, a budai egyházközségek bálja. Szerintem kérdezz rá, miért tiltották le. A kereszténység nem egyenlő a búskomorsággal és az örömtelenséggel. Sőt!!!
2013. okt. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az anyák napjáról még nem tudok, azt már hallottam hogy húsvétkor nem lehet majd nyuszi... :o

Mindenképp rákérdezek majd, egyenlőre óvónőtől még nem hallottam ismerősöm dolgozik az oviba, ő mondta.

Azért kérdeztem itt először, hátha tud valaki erről valmit, nagy hülyeséget nem akarok kérdezni. :)

Bulit tarthatunk majd, csak beöltözni ne lehet, pedig elvileg az a lényege, mert hogy ha ki is kötik hogy boszorkánynak, vámpírnak, szönynek stb nem lehet öltözni akkor is lesz olyan aki ilyen jellegű jelmezt vesz fel és ez nem való egy református oviba.

2013. okt. 16. 14:25
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is katolikus vagyok, és farsangi bulit az egyház is szervez a nagyböjti időszak előtt.

Az én gyerekeim iskolások, nálunk is az idén lett református iskola. Annyit tudunk, hogy a Hallooween-t nem engedik, az mondjuk érthető, de azt mondták, farsang lesz, csak más formában, mint eddig, nem lesz esti discoval egybekötve.

De egy óvodában mondjuk napközben egy vidám jelmezes szórakozásnak nem hiszem, hogy akadálya lenne az egyház részéről, csak az időpont ne essen a böjti időszakba, előtte kell megtartani.

2013. okt. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
2013. okt. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Az én fiam is református oviba jár. Már középsős, és nagyon szeretjük. Azért írattuk ide, mert ez a legjobb ovi a városban, mi nem vagyunk egyáltalán vallásosak. Itt minden ünnepet megtartanak ugyanúgy, mit az állami ovikban. Nálunk nagyon kevés dologba szól bele az egyház.
2013. okt. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én református lelkész vagyok. A gyülekezetünk által fenntartott általános iskolában sosem tiltottam meg semmit, ami nem ellenkezett egyházi elveinkkel, de ilyet szerencsére nem is kértek sem a tanárok, sem a diákok. Volt farsang, anyák napja, gyereknap is minden jóval, sőt még valami Halloween partit is engedélyeztem. Csak annyit kértem a szervező tanárnőktől, hogy legyen kihangsúlyozva, hogy ez csak egy játék, móka, az égvilágon semmi köze sincs a vallásunkhoz, nem "mindenszentek" ünnepe, stb.


Szerintem nálatok sem konkrétan az egyház ágál a farsang ellen, hanem az ovit fenntartó egyházi szerv, ami gondolom a helyi gyülekezet. Az ő döntéshozó testületükkel, a lelkésszel, gondnokokkal, presbitériummal kell beszélni, ha tiltani akarják a farsangot, ti pedig meg akarjátok tartani. De az is lehet, hogy csak az anyukák közti pletyka, hogy nem lesz farsang. Lényeg, hogy ne böjtben legyen, mint azt fentebb is írták.

2013. okt. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez milyen hülyeség már bocsi, biztosan átíratnám másik oviba!


Nálunk van, sima ovi:

Szüret

Mikulás

Farsang

Húsvét

Anyák napja

Évzáró

2013. okt. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez a ló túloldalára való átesés tipikus esete. Amikor a "betű megöl"... Valakik teológiai félismeretük vagy tévedésük okán képmutató farizeusi magatartást tanúsítanak... Vagy mert baromira azt hiszik, hogy így kell "igazodniuk" az új helyzethez.

Én egy ősi református gimnáziumban tanítok, és nálunk minden évben van farsang. Még a vallástanárok is beöltöznek. És nagy sikerük van.

Még egyszer mondom, a "betű megöl, a Lélek megelevenít".

2013. okt. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!