Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Születésnapra, névnapra...

Születésnapra, névnapra (karácsonyra) lehet az óvónéninek ajándékot vinni? Nem lekenyerezni akarom, csak nagyon hálás vagyok neki. Szokás őket ajándékozni egyénileg?

Figyelt kérdés

2013. okt. 23. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Inkább SZMK ajándékozzon, Ők is névnap, pednap, karácsony, nőnap alkalmából! A szülinapot ugyanis "elvileg" miért is tudná egy anyuka? Másik dolog: sok a rosszindulatú szülő, aki majd problémázik, és sajnos lekenyerezésnek veszi. Ha pedig esetleg az Ő gyermekükkel probléma lesz, a Tieddel pedig nem, akkor jön a susmus, hogy "Na persze, mert ikszipszilon gyereke a kis kedvenc"
2013. okt. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Vigyél. Van, aki visz. Én spec. semmire se veszek nekik semmit.

Nekem se hoznak be a m.helyemre ajándékot a vásárlóim :(

Neki ez a munkája, nekem meg az. Elég sok mindennel segítem egész évben az óvodát. Érjék be kompletten azzal.

2013. okt. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs SZMK, én egyénileg ajándékozok, egyedül én adok a csoportban.
2013. okt. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez abszolút ovi és óvónő-függő! Én is fogok adni a mi óvónőinknek és a dadusnak karácsonykor ajándékot, sőt, amikor nyaralni voltunk ősszel, hoztam nekik kis emléket (nem került semmibe, a kislányommal csináltuk, és direkt úgy, hogy könnyen kidobhassák, ha feleslegesnek találják). Zavarba ne hozd őket nagy ajándékkal, illetve arra is figyelj, hogy saját kézzel készített dolognál is olyat adj, amit nem kötelező megtartaniuk. (Gondolhatod, hogy mennyire tele lehet az otthonuk, ha mindenkitől minden kis díszt, emléket, stb. elfogadnak... :-))

Én karácsonyra csokiba mártott dióbélre gondoltam (rengeteg diónk van), mint édesség, ezt becsomagolni celofánba, illetve valami karácsonyi tubusos kézkrémre.

2013. okt. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
én karácsonyra szoktam.a szüli-és névnapi ajándék az túl személyeskedő kicsit talán nyalis dolog sztem
2013. okt. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szülinap nem, nem is tudom mikor van.

Nálunk van szmk, de nincs közös ajándékozás.

Névnapra szoktam vinni nekik (és a dadusoknak is) egy tábla csokit (azt a normális méretet).

Karácsonyra egy doboz bonbont (általában Mercit, azt a 7-800 ft körülit).

Évvégére is egy bonbont (1000 ft körülit).

2013. okt. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%

hát ha hálás vagy, és szeretnél adni, akkor vigyél nyugodtan :)

de semmiképp se valami nagy dolgot

elég egy apróság :) főleg ha elmondod mellé, hogy milyen hálás vagy ezért meg azért :)


legalább érezni fogják hogy érdemes még ennyi pénzért is óvónőnek lenni

2013. nov. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 7. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!