Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Oviban mennyire általános,...

Oviban mennyire általános, hogy egymás ruháiból/cipőiből öltöztetik a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Ma arra mentem be, hogy a lányom fehér benti cipője sarasan van az udvari cipős szekrényben. Először arra gondoltam, hogy a lányom volt kint véletlenül benne (bár ilyen még sosem volt, és tudja, hogy kintre mit szokott felvenni). Alvás után mondta, hogy az óvónéni ráadta xy kislányra.


A lányom még csak 3 éves, szóval nem egyszerű kihámozni, hogy mi is történt valójában, de ha tényleg egy másik kislányra adták, nagyon mérges vagyok.


Ti hogy lennétek ezzel? Titeket is zavarna? Nem akarok nagy ügyet csinálni belőle, de higiénikusnak sem tartom, hogy ilyenhez folyamodjanak az óvónők.


2013. okt. 24. 20:50
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Ja igen, ma történetesen volt a lányom zsákjában egy másik benti cipő, így az udvarról bejövet azt adták rá, nem mezítláb várt.
2013. okt. 24. 20:51
 2/29 A kérdező kommentje:
Szóval két benti cipője volt ma bent a lányomnak.
2013. okt. 24. 20:53
 3/29 anonim ***** válasza:
35%
Előfordul. Próbáld meg 30 gyerek között megjegyezni, hogy melyik ruhadarab kié. Főleg, ha még a gyerek se tudja megmondani. Írd bele mindenébe a jelét, legalább kicsit segítesz az óvónőknek, dajkáknak eligazodni.
2013. okt. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk egyáltalán nem általános, még sose vettem észre. A bölcsiben volt egyszer, hogy vizes lett az egyik kisfiú dzsekije, és az én lányomnak volt bent egy plusz nagyon vastag polár pulóvere, és ráadták a kisfiúra. Utólag szóltak nekem, mondtam, hogy rendben van, köszönöm hogy szóltak. A cipőért morcos lennék.. főleg hogy benti cipő sárosan...
2013. okt. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk nagyon ritkán van ilyen, ha valaki bepisil,stb. és nincs neki váltócucca valamiért, akkor akivel jóban van a szülő, elvesz amire szükség van.
2013. okt. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

19-en vannak, 10 órától két óvónő + a dadus van a gyerekekre.

A jeles dolog egyébként vicces, mert én naivan a házirendben leírtakat követve minden ruhába (még a váltóbugyiba) is belevarrtam a jelet, a benti cipőjébe is bele van varrva, és mintha másik bolygóról jöttem volna, úgy nézett rám a játszótéren az anyuka, akinek már 2 éve oda jár a csoportba a kislánya, hogy hát ő semmibe nem tesz jelet.

Az első héten a kinti cipőbe is tettem kartonpapírból nyelvet, amire ráírtam a lányom nevét, hogy az óvónők tudják, hogy melyik az övé. Nem igényelték, úgyhogy ezt elhagytam. Még a zsákjába is úgy vannak beletéve a cuccok, hogy nejlonzacsikra rácelluxozva: XY udvar, XY váltóruha, XY torna. Szóval nemigen van ötletem, hogy hogyan segítsem még az óvónők és a dadus munkáját. :-)

2013. okt. 24. 21:05
 7/29 anonim ***** válasza:
19%
Micsoda tragédia... Istenem, nincs nagyobb problémád? Lehet, hogy a másik kislánynak elszakadt a cipője, vagy valami. Nem lehetsz ennyire embertelen?! Lehet még a Te lányod is "rászorulva" másnak a holmijára. És nem, nem általános, de fordult már elő a mi ovinkban is (szülő vagyok) és fog is! Még szerencse, hogy a gyerekek jobb szívűek.
2013. okt. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

[link]


Ez a szóban forgó cipő. Ünneplő jellegű, de nagyon kényelmes, és szereti is a lányom, viszont nincs alkalom, amire hordhatná, így lett belőle benti cipő, hogy ne nője úgy ki, hogy nem is volt a lábán.

2013. okt. 24. 21:10
 9/29 A kérdező kommentje:
Pont ilyen esetekre kéne inkább, hogy szólnak az óvónők, és az ember visz be kinőtt cipőt. Össze is jönne minden méretből, máris meg van oldva az ilyen eset is.
2013. okt. 24. 21:12
 10/29 anonim ***** válasza:
60%
Valószínű hogy az egyik kisgyereknek valami baleset tortent a cipője el, igy nem tudtak raadni. Körbe néztek es mivel nálatok kettő volt, kölcsön vettek azt. Vagy simán az egyik kisgyerek felvette a sajátja helyett.
2013. okt. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!