Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az oviban történt már baleset...

Az oviban történt már baleset a gyerekeddel? Olyan, ami miatt hívtak is és érte kellett menni, esetleg kórházba is került miatta?

Figyelt kérdés
Maximálisan megbízom az óvodánkban és az óvónénijeinkben is. Nemrég mégis sajnos egy olyan dolog jutott a tudomásomra, ami elbizonytalanított. Az egyik gyerkőcöt baleset érte, súlyos hasi sérüléseket is szerzett, kórházba is került. Óvónők "nem láttak semmit", szerintük csak szimulált, később a kórházban derült ki, hogy ez nem így van. Anyuka feljelentést tett az óvoda ellen (foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt).
2013. nov. 6. 12:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

ijesztgetésre vágysz? :) amúgy nálunk még picike a gyerek, de sajnos a híradóban volt pár sztori ami miatt én is félek az ovitól, de nem mesélem el. én azt mondom, hogy ne aggódj előre, mert csak rossz perceket okozol magadnak.

én speciel az ovit végigcsináltam minden gond nélkül, mint ahogy a legtöbben, ne erre koncentrálj! :)

2013. nov. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Velem történt. Kiestem a hintából,össze kellett varrni a fejem hátul.Kb 4 éves voltam,sokáig abban a tudatban voltam h az ovónők varrták össze a fejem(Nem emlékszek rá hogy kerültel el a 12kerületi oviból a 8.kerbe a HeimPálba) De itt vagyok,minden oké velem.Már a suliban a szemem mellé állt bele egy vasrud(egyérintőztünk a fiukkal). 28N Nem tett anyum feljelentést az ovi ellen,sőt ott is dolgozott ő is egy ideig mint ovónő.
2013. nov. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen volt, higy hívtak de ez barmikor elofordulhat az óvónő önhibáján kívül is ahogy ez a mi esetunkben is történt! Kislányom gyöngyöt dugott az orraba olyan mélyen, hogy nem tudta sem kifujni se levegőt nem tudott venni az orrán! Még a szerencse az volt, hogy megszorult mert a tudejere szippanthatta volna! De ez az 1eset volt a 2ev alatt! Ne aggódj!Egy gyereket otthon is érhet barmikor kisebb nagyobb baleset!
2013. nov. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sokszor egy óvónő van 30 gyerekkel. Gyakorlatilag bármi megtörténhet. Akár az udvaron, akár a csoportszobában.

Én nem hibáztatnám őket, hiszen ha egyedül vagyok otthon a "csak" 3 gyerekemmel, akkor sem tudok minden pillanatban rájuk figyelni. (És ez nem is cél szerintem).

Alapvetően biztonságos dolgokkal van felszerelve az ovi, de ennek ellenére simán történhet baleset. Ez benne van a pakliban.


Mondjuk a mi ovinkban a lábtörés a max, meg a brutál vírusok, amik miatt valakiért jönni kellett. (Már 4. éve járunk ebbe az oviba)

2013. nov. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyszer leesett a mászókáról, egyszer pedig a lépcsőn,mikor jöttek le az emeletről. Szerencsére mindkettőt két zöld foltokkal megúsztuk, de eszembe nem jutott az óvónőket hibáztatni, hálás voltam, hogy azonnal szóltak, és amíg odaértem, egy óvónéni csak ővele volt egy külön kis szobában.
2013. nov. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Az első napot kezdte, kiscsoportban, elkérték a telefonszámomat. Másnap hívtak, hogy menjek érte, vigyem a sebészetre, mert össze kell varratni a homlokát.

Kiderült, hogy a hinta vágta fejbe, az óvónők nem láttak semmit, mert a 3 éves gyerek ment oda, hogy azt hiszi, vérzik valamije. Hát az orra vérzett, meg a homlokából, ahol kb 2 cm-es heg lett, folyt a vér. Még jó, hogy nem a szemét, vagy orrát találta el a hinta. De senki nem látott semmit.

Gondolhatod, hogy megijedtem. Aztán a sebészeten összevarrták. Hála Istennek, csak halvány heg maradt, de az emlék örök. :)


Ja, meg egyszer a bölcsiben fogadtak azzal, hogy ne ijedjek meg, nem olyan súlyos, mint amilyennek látszik. Lecsúszott a fa lóról (ami nem hintaló méretű volt, hanem sokkal nagyobb udvari játék), de a lába beleakadt valami sörénybe, és így az arcát végighúzta a fán. Be volt kenve neogranormonnal a fél feje szegénynek, alatta pirosan csillogott a fél arca, de itt nem maradt heg.

2013. nov. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én beestem a betonmedencébe..... viszont egszer hallottam egy tragédiát. :(( a kisgyerek kockára vágott almát evett és úgy félrenyelt,hogy ott megfulladt a oviban. :(( én azóta mini darabokra vágom az almát. :(
2013. nov. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem ijesztegésre vágyok.

Csak sajnos pont a mi csoportunkban történt az eset, vagyis az udvaron. Anyuka elmondása szerint az óvónő nagyon lekezelően hívta fel és úgy is viselkedett, mikor telefonon hívta a kórházból, akkor is csak annyit mondott, hogy biztos nem így van, ahogy ott mondták, mert olyan komoly baja nem lehet (máj sérülés, vékonybél repedés...), mert csak szimulál. Eddig én maximálisan megbíztam bennük, az említett óvónő a fiam kedvence, el sem tudom képzelni, hogy így viselkedett volna.

Persze, azzal én is tisztában vagyok, hogy balesetek történhetnek, nem lehet mindig minden gyerek mellett egy felnőtt. Nem agyalok ezen mindig, csak azért mikor megyek a fiamért, és pont az az óvónő van, mindig elgondolkodom, hogy a kedvessége nem minden szülőnek szól?

2013. nov. 6. 14:10
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon féltem ettől. Főleg mert a régi falusi oviban ahol laktunk, történt már halálos baleset is.

Én tuti hibáztatnám az óvónőt ha valami komoly baja lenne a gyerekemnek. Ha ilyen lenne a hozzáállása lehet meg is rugdostam volna. Pontozzatok le nyugodtan, de az aki szerint a máj és bél sérüléssel kórházban lévő gyerek anyjának azt mondja hogy szimulál a gyereke, az a szememben nem ember.

2013. nov. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nálunk egyszer történt, hogy az egyik gyermek leesett a mászókáról, és elharapta a nyelvét, ömlött a vér, mert ugye a nyelv nagyon vérzékeny, de szerencsére komolyabb baj nem lett belőle. És egyszer az egyik kislány torna közben beleszaladt a fogó alatt egy másik gyerek könyökébe, és agyrázkódást szenvedett.

Ilyenek sajnos előfordulnak, még akkor is, ha az óvónő ott áll közvetlenül mellettük.

2013. nov. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!