Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tegyek ha a gyeremekem...

Mit tegyek ha a gyeremekem átveszi az ovodai "idiota" stilust és természetesen a legrosszabb gyerekkel barátkozik? Hogyan tartsam kordában? Esetleg hogyan erősitsem a személyiségét?

Figyelt kérdés
Teljesen kifordult magából.A kicsinek itthon ezt a viselkedést mutatja rohangál köpköd lövöldözik de nem olyan jajj de jó most ezt játszom hanem folyamatosan nem tud leállni állandóan csak a hülyeség megy :( Elvagyok keseredve megbuktam nevelésből :(
2013. nov. 13. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Detto ugyanez van most nálunk is!:-( Nem ismerek a saját gyerekemre! Kerdezem kitől látta, mondom neki olyankor, hogy ő nem az xy és én őt szeretem nem az xy gyereket! Van hogy megsertodik, sir, visszabeszel de sok sok türelem és a mit miért illetve a mit miért nem elmagyarazasa 100x hatásos! Na nem mindig de enyhíti amikor kifordul önmagából! Sok sok Kitartás és még több Türelem!
2013. nov. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

:) :)

Pont ezt akartam én is kiírni. Kisfiam utánoz!!!, olyan dolgok,viselkedések,arcmimikák... lövöldözés,verekedés :) ...ami NEM Ő! Teljesen elkeseredek,hogy ennyit ért a 3 év ? Semmit nem számítanak azok az "értékek",amire neveltem ?

Remélem lesznek olyanok,akik valami megnyugtatót írnak .

Arra vágyom,hogy visszakapjam a kisfiam igazi természetét,viselkedését.

Reménykedek,hogy egy idő után nem lesz érdekes utánozni a hülyeséget...csak az a baj,hogy addigra az óvónők elkönyvelik rossz gyereknek. ..és szerintük én csak elfogult vagyok! :(

2013. nov. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudjatok, nem ismerem a gyermekeiteket, de nem lehet hogy most alakul ki a személyisége rendesen? Eddig 3 év alatt ti alakítottátok, de mivel oviba ment, most már a többi társ is alakítja. Így szocializálódik.


Csak az egyensúlyt kellene megtalálni pl. lövöldözős játékokat szabad játszani ha azt akar, de köpködni szigorúan tilos.


Nem feltétlen utánoznak valakit, persze meglehet! Meg kell kérni az óvónőt, hogy mikor rosszalkodik akkor kikkel játszik, és hogy azok a gyerekek is ilyenek-e. Ha igen akkor lehet csak hozzájuk idomul. Ha nem akkor bizony nehéz gyermekévek lesznek...

2013. nov. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én pár hétig nem is értettem mi van a gyerekemmel majd volt kis időm és beültem az oviba és azt láttam hogy vannak gyerekek akik ugy viselkednek mint ő otthon! Arra jöttem rá hiába nevelem én a gyerekemet otthon ha más nem neveli a saját gyerekét mindent megenged neki! Ezért szóltam az ovónőnek hogy legközelebb a kedves apukát fogom megkeresni és ma láss csodát a "rossz" gyereket mikor elkezdte a hülyeséget elkapta és elterelte a figyelmét és gyönyörűen eljátszottak az oviba! Ma sem volt olyan gáz itthon mint az elmult hetekben! Ez most bevállt remélem tart ez az állapot egy darabig :)
2013. nov. 13. 19:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok...persze szocializálódik a gyerek :) Semmi gond vele ... de én konkrétan ismerem a kisfiút akivel játszik,és ismerem a viselkedését,arcmimikáját...a kisfiam pontosan azt műveli! :(

Azt meg ne mond már,hogy a három év alatt nem mutatkozik meg a személyisége...én se burokba tartottam. Jártunk gyerekek közé,bölcsibe felügyeletre (heti 2-3 délelőtt). Kedves kérdező, jó,hogy nem hagytad rá... én egyelőre csak próbálom terelgetni a gyereket,hogy más kisfiúval is játsszon .

2013. nov. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez van :( 4 éves a fiam, már egy évet járt oviba, akkor nem nagyon barátkozott senkivel,agyon dicsérték mindig, hogy milyen jó gyerek. Ebben az évben viszont teljesen kinyílt, összebarátkozott egy-két elevenebb gyerekkel, azóta rá sem ismerek. Állandóan idétlenkedik, nagy a szája, csúnyán beszél, harcol, nem fogad szót stb. Én is sokszor elgondolkodom, hogy mi lesz később, ha már most ilyen. De bízom benne, hogy ez csak életkori sajátosság, és túlleszünk rajta...
2013. nov. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elég jól megy a dolog most hogy szóltam az ovónéni leállitja a "rossz" gyereket én itthon sokat magyarázok az én gyerekemnek eddig müködik ha megint rosszabb lesz a helyzet a gyerek apjával fogok elbeszélgetni! NEm hagyhatom ezt hogy a gyerekem ezt tanulja csinálja ... az én gyerekem is sok szörnyűségen ment kersztül de nincs minden megengedve neki sőt! Tehát én arra jutottam ha nagyon megváltozik a viselkedése érdemes utána járni a dolgoknak! Igen szocializálódnak de az szerintem lassabb folyamat nem egy hirtelen viselkedés váltás,igenis tudja meg hogy mi jó és mi rossz! Kitartás válaszolok,nem könnyű ez! Következő akadályba ütkézéskor mint mindig irom a kérdést :D
2013. nov. 15. 13:05
 8/9 anonim ***** válasza:
1vagyok!ma én is elbeszelgettem az óvó nénivel nem volt más választásom meg az apanak is mondtam, hogy beszélgessen el a lanyaval mert ma túl lépett minden határt a kisasszony! Turelmes vagyok, nem szoktam bántani de ma majdnem kapott a szájára! Nem beszélünk csúnyán itthon ha pl veszrkszunk akkor olyankorra halasztjuk amikor a gyerekek alszanak! Ma közölte velem, , hogy egy hülye r*banc vagyok! :O Azt hittem rosszul hallok! Kerdeztem tőle tudja e mit jelent mondta hogy nem de a Valentin ezt szokta mondani az óvó néninek! Ha az óvó néni elturi magára vessen de kértem, hogy vagy ne engedje őket össze vagy korlátozza azt a fiút! Kivancsi vagyok mi lesz a folytatás! :-( Remélem mindenkinek megoldodik ez a nehéz időszak!
2013. nov. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Fhuuu az nem semmi,jól tetted hogy szóltál remélem használ majd az ovónőnek a csunyán beszélő gyereknek! Nekem már második nap észlelhető volt a pozitiv változás a gyerekemen remélem nem várat magára sokat neked sem a kedvező hatás! :)
2013. nov. 15. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!