Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvónéninek karácsonyi ajándék?...

Óvónéninek karácsonyi ajándék? Nálatok?

Figyelt kérdés

Nálunk pár napja indítványozták, hogy az óvónéninek vegyünk ajándékot Karácsonyra. Fejenként 1000.-, azaz ezer forintot szednek, a csoportban 30 gyerek van. Hozzátették, hogy nem kötelező, aki nem ad be, azok nevét nem írják az ajándékra. Én személy szerint ezt sokallom és erős túlzásnak tartom, mivel nem is vagyok megelégedve az óvónővel. Ha meg nem adok be pénzt, akkor nem veszek részt a "s..gnyalásban", tehát a gyerekem negatív elbírálásra számíthat a későbbiekben. Már sok anyuka jelezte, hogy ők támogatják az ötletet és be is adják a pénzt, így egyre jobban kilógok a sorból. Szerintetek nincs igazam?

Arra gondoltam, hogy nem adok be pénzt, hanem egyénileg beküldök az óvónőnek valami apróbb ajándékot a kicsivel. Bár ezt is képmutatásnak gondolom, mivel nem szeretjük és a kicsi nem is szeret oda járni, pedig a bölcsit imádta.

Írnátok véleményt? Hátha ti bölcsebbek vagytok nálam....;-)


2013. nov. 13. 14:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva nem is tudom hol tart már ez a mai világ. Ajándékot az óvónőnek..? Ballagásra, ha már elbúcsúzik a csoporttól, ok azt megértem, de karácsonyra?


Sok anyuka jó dolgában már nem tudja mit csináljon komolyan.

30 ezer ft? Igen, ez erős túlzás.


A kérdésre a válasz pedig az, hogy sajnos én is beadnám a pénzt, és nem mert helyeslem, hanem hogy a gyermekem ne szenvedjen hátrányt, vagy megkülönböztetést.

Sajnos ilyen világban élünk. Szánalmas.

2013. nov. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

nálunk nem volt ilyen

aki akart adott valamit aki nem az nem


másik csoportban volt h ballagásra 2 napos wellnes izét kaptak az óvónénik...

persze a dadust kihagyták ami szemétség volt mert ö is sokat tesz a gyerekekért....

2013. nov. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Nálunk a csoportpénzből szoktak venni valamit a csoprt nevében, kb. 3e ft értékben. Én szoktam vinni külön kis ajándékot (házi süti, lekvár), meg a többiek is, akik akarnak. Nálatok mit vennének belőle? Ibizai utat? Szerintem is túlzás! Ballagásra majd kocsira gyűjtenek? ;D
2013. nov. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is sok ez az 1000Ft. Egy csokor virág kerül 5000Ft ba maximum, Egy doboz bombon 3000Ft maximum, ennél több nem hiszem, hogy kellene az óvónéninek. Ha 10.000Ft ot számolok az óvónéni ajándékára akkor az 333 ft/gyerek. Ennyit tartok reálisnak. Azt megmondták, hogy mit akarnak venni? No és ha nem költik el az összes pénzt akkor visszaadják? Remélem számlát is hoznak amit vesznek. Lehet bunkó szülőnek tűnök, de én bizony nem adnék be 1000Ft-ot.
2013. nov. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Én SZMK-s vagyok, de megmondom őszintén, hogy kapnak a gondozók (bölcsi, 4-en vannak) 1-1 kulcstartót vagy valami apróságot (max. 300 Ft-ért) és ennyi.

Mellé talán még egy képeslapot, amit minden szülő aláír a gyermeke/gyermekei nevében és kitudják rakni a falra.


Zárójelben megjegyzem, hogy vittem be üvegfestéshez egy rahedli kelléket, hogy díszítsék ki az ablakokat, de azóta semmi se történt. Ez 2,5 hónapja volt. Tegnap rákérdeztem, hogy lesz-e dekor mikulásra az ablakokra, stb.. erre közölték a gondozók, hogy miből legyen?!

Mondtam, hogy az üvegfestős készletből, amit adtam. Nagy csend volt .. aztán megjegyeztem, hogy nem haza kellett volna vinni, hanem az itteni gyerekeknek csinálni belőle valamit.

Ma reggel ki volt írva az üzenőfalra, hogy közvélemény kutatást tartanak, hogy milyen díszek legyenek az ablakra festve?!

Szánalmas ..

2013. nov. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
81%

Kicsit sokallom, de azért arra is gondoljatok, hogy általában 2 óvónő van, és 1-2 dadus. Tehát az a pénz 3-4 felé oszlik.

Nálunk nincs ilyen, de szoktam vinni 1-1 bonbont karácsony előtt, és egy jobb fajta közel 1000 ft, vagy inkább több. Ha ebből 3-4 dbot veszek, akkor jóval többe vagyok, mintha beszednének fejenként 1000 ft-ot.

2013. nov. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de mi nem vagyunk olyan jóba az óvónénivel (pedig szeretjük meg minden), hogy tudjam milyen wellnes programra menne, vagy milyen 30.000Ft-os ajándéknak örülne. Ráadásul lehet, hogy az óvónéni nem akar a családja nélkül nyaralni, vagy nem akarja a szabadidejét is a másik óvónénivel tölteni. Szintén zavarna, hogy a dadus semmit nem kapna, pedig ő is rengeteget van a gyerekkel. Sok ez az 1000Ft. Nálunk egyénileg visz mindenki valami kis apróságot, illetve az óvónénik a közös karácsonyozáshoz szoktak önként jelentkező anyukákat kérni, hogy süssenek sütőt. Én sütök a csoportnak és egy kis dobozzal külön az óvónéninek és dadusnak,takarítónak is. Nem adnám be.
2013. nov. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Én túlzásnak tartom az 1.000 Ft-ot, ha mindenkinek csak 1 gyereke jár oda, akkor is több tízezer Ft-ról beszélünk. Még hogyha 2 óvónő van, akkor sem kell ilyen nagyságrendű ajándék. Akkor sem, ha a világ legjobb óvónője. És mit is lehet venni ennyiért? Tiszteletben kell tartani, hogy az óvónő is "csak" a munkáját végzi, kap érte fizetést. Még ha ez a fizetés nem is versenyképes, és ha jó óvónő, akkor tényleg egy igazi kincs, hogy a gyerekünk ilyen ember mellett lehet az oviban. De semmi esetre sem kell neki nagyértékű ajándékot venni.

Én a magam részéről a 2 óvónőnek és a dadusnak 1 Avonos vaníliás kézkrémet adok karácsonyra egy kis karácsonyi édességgel, nem fogja elérni fejenként sem az 1.000 Ft-ot, és nem lesz tolakodó sem. Azonkívül nekem tényleg nagy szerencsém van velük, mert ennyi év után sem égtek ki, szeretik a munkájukat, és a gyerekek is imádnak velük lenni.

Ha a mi csoportunkban vetődne fel ilyen ötlet, amit írtál, én megmondanám, hogy nem veszek részt benne, mert túlzásnak tartom. Nem tudom, nálatok hogy van, de nálunk hetente viszünk gyümölcsöt (nem kötelező, de azért jó az embernek a tudat, hogy változatos gyümölcskínálatot kapnak a gyerekek), havonta tisztasági csomagot. Emellé még az ebédpénz, ez eléggé megterheli a családi kasszát, ha azt vesszük, hogy ez még csak az óvoda, és ezen kívül az ember fizeti a csekkeket, a kaját, ruhát, játékot, mindig jut egy szülinap is, amire ajándékozni kell. Soknak (és főleg feleslegesnek) találnám az 1.000 Ft-ot fejenként.


Egyébként ha a gyerekem nem szeretne az oviba járni, akkor megpróbálnék másikat keresni neki (vagy ovin belül másik csoportot). Ég és föld a különbség, hogy örömmel megy-e, vagy nem, de ezt biztos tudod te is, ha bölcsibe szeretett menni.

2013. nov. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 JnéHN ***** válasza:
Nálunk 300 Ft a csoportpénz, amit mindenki bead (vagy be kellene adni) havonta. Ebből a pénzből veszünk mikulásra csomagot a gyerekeknek ami max 500 Ft lesz, ebből adunk névnapra virágot, húsvétra csoki a fiúknak, nőnapra csoki a lányoknak, pedagógusnapra, és anyáknapjár (bár ezt nem értem minek kéne adni ???) Szóval egy 500 Ft-os illoolajos mécsestartót kapnak. Ha tetszik, ha nem, ennél több nem lesz.
2013. nov. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Nem mondták, mit akarnak venni:( Csak egy óvónéni van a csoportban. Plusz egy dada, de neki nem vesznek semmit. Eddig, ami kirándulásra befizetett pénzből megmaradt, arról közölték, hogy ha senkinek nincs ellenvetése, nem adják vissza, hanem megy a csoportpénzbe. Igaz, 3 ezer forint csoportpénzt már beszedtek fejenként, ezt egy egész évre szedték. De kirándulásra meg mindenre lényegében külön be kell adni, a mikuláscsomagokat az önkormányzat állja, úgyhogy nem tudom azt sem, azt mire szedték.

Vittem már be én is egy csomagot, mikor kezdtük az ovit, szeptemberben. Kifestőket, ceruzákat, barkácsoláshoz dolgokat....., vagyis nem sóherkedni akarok! Meg kell vinni minden hónapban WC papírt, zsepit, szalvétát, fogkrémet...

Van egy másik óvónéni, másik csoportból, aki sokat szokott helyettesíteni, és akit a kisfiam szeret, neki szívesebben vennék valami apróságot.

Váltani még nem akarok, mert reménykedem, hogy jön egy másik óvónéni, egy váltótárs, akit majd a kicsi szeretni fog, és akkor megszereti az ovit. Nem sír, hogy nem akar menni, csak lézeng, nem tud mit kezdeni magával.

2013. nov. 13. 15:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!