Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvoda utáni otthoni agresszióv...

JnéHN kérdése:

Óvoda utáni otthoni agresszióval mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Nagyobbik fiam 3 éves és most kezdte az óvodát. Minden rendben ment addig, míg azok a gyerekek, akik bölcsisek is voltak, el nem kezdték bántani őt. Főleg az egyik kifogta szegénykémet. Ő nem üt vissza, csak sírdogál. Viszont itthon a kistestvérét, aki 16 hónapos és eddig semmilyen erőszak nem volt közöttük, állandóan bántja. Okkal, ok nélkül fájdalmat okoz neki. A kicsi meg megy oda hozzá bújik, dugja a fejé t, hogy simogassa, ő meg üti, szorítja a kezét, lábát, belecsíp ... stb.

Hogy lehet kezelni ezt a helyzetet?


2013. nov. 18. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Az óvodai agresszióval kell valamit csinálni, a másik fele megoldódik magától. Életkori sajátosság is lehet, hogy féltékeny a tesójára, de amíg az ovit nem oldod meg, addig az otthonival nem tudsz mit kezdeni.
2013. nov. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. Szólj az oviban az óvónőnek, hogy figyeljen erre és a verekedőket állítsa le.

2. Addig is legyél a fiaddal türelmes, szeretgesd sokat, meséljetek, énekeljetek /vagyis segíts eloszlatni a benne felgyülemlett feszültséget/ Bántják őt, ezt neki nehéz feldolgozni.

3. Ha a kicsit bántja, mindenképp azonnal szüntesd meg a helyzetet. Fogd meg a nagyot és vidd arrébb,akár másik helységbe, közben türelmesen mondd, hogy nem szabad. Ajánlj fel neki egy plüss állatot, hogy azt üsse, dobálja, így levezeti az agresszióját, de nem a kicsin.

2013. nov. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Óvónéninek jeleztem, már szóltak a másik anyukának is, csak őt nem igazán érdekli a saját gyerek, teher neki.

Mire hazaér, addigra mindent megcsinálok itthon, hogy csak velük foglalkozzak, meseolvasás, mesenézés, festés gyurmázás, játék, beszélgetés minden van.

Mikor kérdem, hogy miért bántja Lócit, akkor azt mondja, hogy azért mert ő rossz, ő Nándika és bánt engem. Hiába mondom, hogy ne bántsa, 5 perc múlva kezdődik minden elölről.

2013. nov. 18. 10:06
 4/7 anonim ***** válasza:

szia

sajnos teljesen normális a dolog-és nem egyedi.egyrészt nehéz azt feldolgoznia,hogy már nem lehet veled otthon,amikor te nem is dolgozol,hanem a picivel vagy-másrészt bekerült egy közösségbe,ahol rengeteg szabály,együtt mozgás,-és egyáltalán olyan kötött dolog van,ami otthon nem volt.persze kiscsoportban még nincs annyi foglalozás-de attól még szabály rengeteg.ő ebben nagyon elfárad-kimerül-és a fáradt gőzt engedi ki abban a percben,mikor meglát,vagy hazaér.ez a felgyülemlett feszültség csattan a tesón.sajnos türelmesnek kell lenned.próbáld,amig még az idő engedi játszótérre vinni,ne rögtön haza-meg valahogy a 2gyereket egy picit külön,és amimkor hazaértek csak vele tölteni egy rövid időt.kitartás!

egy óvónéni

2013. nov. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az óvodai verekedést az óvónéni tudja csak megszüntetni, mivel a szülő nincs is ott akkor. Ezt próbált az óvónéninek finoman elmondani. Utólag hiába magyarázza az ember a gyereknek, hogy helytelenül viselkedett pár órával ezelőtt. A szülő ezt nem is szívesen teszi, mert ugye mivel nem volt ott, nem tudhatja, ki kezdte a verekedést, így nem fogja leteremteni a gyerekét, aki meg lehet, hogy csak megvédte magát. A másik meg, hogy nagyon másképp viselkednek a gyerekek az oviban, mint otthon. Talán otthon az a kisfiú egy kisangyal, aki az oviban bántja a te kicsidet, így az anyukája el sem tudja róla képzelni, hogy esetleg ő bántana bárkit is.

Ezt általánosságban írom, nehogy félre értsd, nem azt akarom ezzel mondani, hogy a te kicsit kezdte a berekedést, csak a másik szülő szemszögéből látva másképp tűnhet a helyzet, mint a tiédből, mert nem volt ott ő sem, más infók alapján ítéli meg a helyzetet....

Szerintem mindent megteszel, ne aggódj, és ez szerintem is természetes. Nem könnyű a gyereknevelés:-) Kitartást!

2013. nov. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nincs itthon a kistesó sem, mert szokja a bölcsit, én a szabadságomat töltöm, mert vissza kell mennem dolgozni, nem hagytak más választási lehetőséget. Vagy visszamegyek most, vagy nem lesz hová visszamennem és egy kis vidéki városban nem nagyon tudok hová ugrálni. Minden reggel együtt visszük el Lócit a bölcsibe, tehát látja, hogy ő sincs itthon velem. Ezt a nagyobbik érdekében találtam ki, mert láttam, hogy neki ez rosszul esik, hogy mi ketten itthon, ő meg oviban, de ez egy kis nyugit adott neki, hogy látja, nincs itthon senki.

A verekedésről az óvónéniktől tudok és onnan tudom azt is, hogy ő nem üt vissza. A másik anyuka, meg nem érdemli meg azt a megszólítást sem, hogy anyuka, mert a saját szememmel láttam, hogy ellökte a fiát, és nem engedte, hogy az megölelje, azért, mert az óvodában rossz volt. Én úgy gondolom, hogy akármilyen is a gyerek egy puszi és egy ölelés akkor is jár neki. Anyuka egyébként a szomszédokra bízza a gyereket, ha beteg, sokszor azok jönnek érte az oviba és azok is viszik haza. Neki fontosabb, hogy zumbázzon és bulizzon. Apuka meg külföldön dolgozik.

Én türelmes vagyok, csak tudom, hogy nálunk nem ez az általános élethelyzet, hogy veszekszünk. Meg sajnálom a kicsit, aki nem érti, hogy mi van a tesójával.

2013. nov. 18. 13:14
 7/7 A kérdező kommentje:
Otthon sem kisangyal a kisfiú, sajnos ezt tudom, arra törekszik, hogy anyukája vegye már őt észre és szeresse, csak ez nem jön össze szegénykémnek.
2013. nov. 18. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!