Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tényleg eltörölték, hogy 3...

Tényleg eltörölték, hogy 3 éves kortól legyen kötelező az óvoda?

Figyelt kérdés
Férjemtől hallottam, de nem találtam erről semmit. A kérdés csak azért foglalkoztat, mert a lányom decemberi, és így kizárt, hogy felvegyék azelőtt, hogy betöltené a 3-at. Itt nincs évközbeni felvétel. Viszont ha várunk egy évet, 3 éves és 9 hónapos mire kezdhet. Nem jár bölcsibe, és majdnem 3 évesen nem is szeretném beadni 1-2 évesek közé. Viszont nem terveztem ennyi ideig itthon maradni.
2013. nov. 28. 20:43
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy 2014-ben tölti a 3-at, és 2014 tavaszán kellene beíratni, ha ősszel vinni szeretném. De januárban jelezni kell a beíratási szándékot.
2013. nov. 28. 20:47
 2/25 anonim ***** válasza:
77%
Nem törölték el, hanem nem 2014 szeptemberétől lép életbe, hanem 2015 szeptemberétől
2013. nov. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
72%
Nem csak tanév elején lehet kezdeni az ovit, hanem év közben is. Legalábbis nálunk így volt, mikor az öcsém betöltötte a 3-mat, akkor kezdődött a beszoktatás.
2013. nov. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
év közbeni felvétel nincs.. viszont ha tavasszal mész és beíratod, akkor decemberre fenntartanak neki egy helyet, és viheted is ahogy betöltötte :) vannak olyan ovik is ha elég ügyes akkor viheted akár szeptemberben is nem kell megvárni a 3 évet. szóval ovifüggő... de olyan nincs hogy még egy évet várnod kelljen... szóval menj januárban jelezd hogy decemberben viszed a kicsit :)
2013. nov. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Nálunk csak szeptemberi kezdés van. Ha 2015-től lép életbe akkor ugyanúgy vagyok. Majdnem 4 éves lesz mire kezdhet. Mit lehet ilyenkor csinálni?
2013. nov. 28. 21:01
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
év közbeni felvétel azt jelenti, hogy nem mehetsz télen oda hogy 1 hónap múlva vinnéd... tavasszal jelezni kell annak aki a 2014-15-ös "tanévben" tölti a gyereke 3. életévét, hogy mikorra várják... melyik hónapra...
2013. nov. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
4-es, így lett volna, ha van ez a "kötelező törvény" Akkor szeptemberben kezdett volna 2 év 9hónaposan. Így viszont biztos nem fogják felvenni, túljelentkezés van, minden évben, kizárt hogy lenne helye. Bár nem értem a törvényt, mert attól hogy ezt kitalálták több hely nem lesz... na mindegy
2013. nov. 28. 21:03
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Áttolták 2015-re, mert rájöttek, hogy kivitelezhetetlen, nincs elég hely az ovikban. Gyanítom, hogy 2015-ben sem lesz belőle semmi.

Az ovis felvétel rendszere mindenhol más. Nálunk úgy működik, hogy azokat veszik fel, akik az adott évbe betöltik a 3-mat, de mindenki csak akkor kezdhet, amikor tényleg betöltötte. Tehát - ha nálatok is így működik -, felvehetik a lányodat decemberi kezdéssel. A januári gyerekek szülei viszont megszívják, ők csak a következő szeptemberben vihetik a gyereket.

Érdeklődj utána, áprilisban szokott lenni beiratkozás, arról nem szabad lecsúszni.

2013. nov. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
ez most komoly?? én ilyet még nem is hallottam... hogy nem viheted ahogy betöltötte... mi van ha vissza kell mennie az anyukának dolgozni???? mondjon fel???? fogadjon bébiszittert??? vagy hogy oldja meg??? (mármint az ovi szerint hogy ilyen nincs náluk...)
2013. nov. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Tudom mit jelent az évközbeni felvétel. Mivel szeptemberben megtelik a csoport 3 évesekkel, így nem sok esélye van, hogy lesz hely decemberben.
2013. nov. 28. 21:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!