Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kötelező óvoda 2014-től 3...

Kötelező óvoda 2014-től 3 éves kortól. Belinkelné valaki a pontos törvényt?

Figyelt kérdés

Nekem még mindig nem világos, hogy az óvodának kötelező felvennie a gyereket, ha betölti a 3-at, vagy a szülőnek kötelező vinni. Nem mindegy.


Tudtommal az óvoda akkor is 5 éves kortól lesz kötelező, ha a szülő előbb nem akarja, nem viszi. Viszont az óvoda férőhely hiány maitt nem utasíthatja vissza a 3 évest.


Ki mit tud? Mi a pontos?


2013. febr. 12. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Annó a fiamnál meg voltam lőve, miután betöltötte a 3-at, úgy kellett bekönyörögni, hogy mehessen (3 éve volt), most a lányommal viszont megtehetem, hogy még egy évet maradjak. Ő decemberben fogja tölteni a 3-at, de ilyenkor már előtte szeptembertől járna, vagy a szülinapjától? VAgy csak az azt követő szeptembertől??
2013. febr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Kötelező lesz, felmentést lehet kapni a jegyző és védőnő ajánlásával.

2013. febr. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Értem. Végül is, aki nagyon nem akarja, nem muszáj, ha otthon is megfelelően fejlődik.


(Csak az a nagy kár, hogy férőhelyeket meg úgy próbálnak felszabadítani, hogy a nem egészen iskolaéretteket elküldik iskolába:( )

2013. febr. 12. 13:40
 4/4 anonim ***** válasza:
De ha nem tölti be a 3-at aug 31-ig, akkor akkortól kell járnia, hogy betölti? pl nov. 12. ?? Vagy csak a 2015 év szeptemberétől?? Csak mert nálunk iszonyat drága a bölcsi, és nem mindegy hogy 8 hónapot fog járni, vagy 1 évet és 8 hónapot..
2013. febr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!