Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van itt olyan, aki kivette...

Van itt olyan, aki kivette oviból a kisgyerekét? Betegeskedés miatt vagy mert nem tudta megszokni lelkileg a gyerek!

Figyelt kérdés
2013. dec. 30. 08:45
 1/8 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
hát igaz ugyan, h ez már 30 éve volt, de annakidején anyukám kivette bátyámat, mert 3 hét láz, 1 hét ovi ritmusban teltek a hónapok, ráadásul velem amúgyis otthon volt. De pl barátnőm csak most, 4 évesen adta be a kisfiát oviba, és még így is sírósan teltek az első hetek, náluk is van kisebb testvér otthon. Idén viszont azt mondta, ha tetszik a kisfiúnak, ha nem, ez az élet rendje, előbb-utóbb meg fogja szokni.
2013. dec. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
nem mert ,ha most nem szokja meg akkor jövöre kéne megszoknia,a közöségbe járást a betegség miatt sem venék ki gyereket az óvibol.
2013. dec. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, én kivettem 2 hónapra, de nemsoká kezdi az újat. Nagyon beteges is volt. 2 hét ovi-2 hét itthon, de nem ez volt a fő ok, hanem az első betegeskedés után már új volt az egyik óvónő, nem is tudtunk róla, hogy el fog menni, akit a kisfiam nagyon-nagyon szeretett. Aztán a következő betegeskedés után elment a másik óvónő is (ő szólt előtte néhány nappal) az új vén szipirtyót nem tudta a fiam megszokni, két órát sírt naponta, ha meglátta közölte, hogy nem akar bemenni, menjünk haza.

Itthon vagyok a kicsivel, így nem kínoztam tovább a gyerekemet.

A következő ovi biztos, hogy más lesz, azért kell már egy majdnem 3 és fél évesnek a közösség!

(A kezdő ovi magán volt egyébként, most egyháziba írattam).

2013. dec. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amikor én ovis voltam én ovit váltottam a sok betegeskedés miatt. A másikban nem volt ilyen gond. Az elsö oviba volt egy virushordozó gyerek aki sosem volt igazán beteg és töle kaptam el állandóan. Olyan meg nincs hogy ne szokta meg lelkileg. Ráadásul már kötelezö lesz 3 éves kortól az ovi tehát nem maradhat otthon akkor sem ha te szeretnéd.
2013. dec. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen a csoportban: egy kisfiú annyira sírt, hogy minden nap hányt és bekakilt, megbeszéltük az anyukával, aki amúgy is otthon volt, hogy kiveszi, megvárták a nyarat, és következő szeptemberben hozta vissza, akkor már egy könnycsepp nélkül, mindenféle gond nélkül.
2013. dec. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, és nem lesz kötelező 3 éves kortól az óvoda, előttem válaszolónak mondom.
2013. dec. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én kivettem a lányomat. Több okból is, és tulajdonképpen kétszer is.

Először akkor próbáltuk, amikor még nem is volt egészen 3 éves. De nem evett, nem ivott és ráadásul ott volt két 1 éves fiam, akiket naponta kétszer kellett volna autóztatni, cipelni az ovi miatt, úgyhogy így, hogy a lánynak nem nagyon tetszett, nem erőltettük az ovit.


Másodszor meg már járt tavasztól ( ő akart menni akkor, volt kisebb sírás, de már evett-ivott, igaz csak ha etették, de akkor is), akkor 3,5 éves volt, aztán nyáron nem ment és ősszel újra. Akkor már nem volt gond, mármint a kedvével, és a kicsikkel sem, már jártak egyedül ugye, egyszerűbb volt valamivel.

Viszont akkor nagyon betegesek lettek, főleg a kicsik, az egyik fiú egy hónap alatt 3szor fulladt be (asztmatikus hörghurutok), és amellett hogy állandó gyógyszer kapott, orvosi tanácsra nem vittem a lányt közösségbe december 1től, következő év farsangig, vagyis február végéig. És nagyon örülök hogy így tettem, tavaszra már nem voltak olyan komoly betegségek egyik gyereknél sem, most ősszel a fiúk is elkezdték az ovit, és eddig kétszer voltak betegek, abból egyszer az őszi szünetben, vagyis egyszer hiányoztak egy hetet, de az a betegség is semmiség volt, két nap után semmi bajuk nem volt. Ja, és velük nem volt nagy gond a beszoktatásnál, az egyik 3 nap után vidáman ment, a másik pár hétig sírdogált, kb addig amíg léptem 3at (mindig megvártam hogy abbahagyja, úgyhogy tényleg addig tartott:-)))

2013. dec. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 annamari69 ***** válasza:
3 gyerekkel voltam itthon főállású anyaként, mindhárom csak az utolsó évben ment (nagycsoportban), talán egyszer ha betegek voltak, bárányhimlő, az egyik hazahozta, a másik kettő elkapta. A legkisebb és a legnagyobb szeretett óvodába járni, a középső az egyik óvó nénit nem szerette, a másikat igen. Mivel otthon voltam, csak délig voltak ott, és a suliból is mindig hazajöttek tanítás után. Mire visszamntem dolgozni, már egyedül közlekedtek, ebédeltek otthon... amint visszagondolok, így jó volt nekik. Ők is így mesélik. Örülök, hogy volt ilyen lehetőség.
2014. jan. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!