Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lesz jobb, hasfájós a...

Mikor lesz jobb, hasfájós a babám? Hogyan kezeljem lelkileg?

Figyelt kérdés
1 hetes kisbabám órák hosszat sír, nyöszörög, feszíti magát. Fáj a hasa, próbálkozunk mindenféle módszerrel, egyelőre kisebb sikerekkel. Lelkileg hogy lehet ezt jól viselni? Nagyon rossz mikor sír, teljesen leizzadok és stresszbe vagyok miatta. Még nincs segítségem, de gondolkodom, hogy bírni fogom-e? Köszönöm a tanácsokat!
2013. nov. 7. 15:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Miket próbáltál ki eddig? Most már nagyon sokféle szer van rá, ha más nem segít a szélcső azért szokott. Hason altatod? Ha ideges vagy ő sem fog megnyugodni. :(
2013. nov. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mi szinte mindent kipróbáltunk, pedig úgy voltam vele, hogy a gyerekemen nem kísérletezek, adják elsőre a megfelelő megoldást. Hát ilyen nem létezik! Nekünk semmi sem segített, inkább enyhített (napi kb 5-6 óra sírás helyett, "csak 3-4-5 óra sírás volt). Tudtam jól, hogy túlélni kell, idő segít, semmi más, majd "kinövi", érik, fejlődik a pocakja és jobb lesz. Így is lett, 3 hónapos korától szép lassan alább hagytak ezek a fájások!

Nálatok még én látok reményt, hátha nem lesz olyan súlyos, vagy nem tart olyan sokáig!

Ami nekem lelkiekben, fejben nagyon sokat segített, hogy tudtam mi a baja a babámnak, miért sír! Közvetlen enyhíteni nem tudtam, de a közelségemet maximálisan megkapta, végig ott voltam mellette, soha nem sírt fél percet sem a hasfájás miatt a fiam egymaga! Én annyira nem stresszeltem magam, inkább nagyon sajnáltam őt, hogy ilyen piciként mekkora fájdalmakat kell átélnie...Kitartást, és azzal teszel a legjobbat, ha nem hagyod magára a fájdalmában, hanem érzi, hogy nincs egyedül, közösen túl lesztek ezen az időszakon! Sok sikert, és sok mosolyt,hiszen idővel azt is kamatostul foglya meghálálni! :D

1 éves anyukája

2013. nov. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Te jó ég! "fogja" - bocsi, előző voltam.
2013. nov. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekünk a hordozókendő segített, próbáld meg!
2013. nov. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a hordozókendő segített, próbáld meg! A cseppek nem váltak be. Én lelkileg rosszul viseltem mert a babasírástól egy idő után tiszta ideg leszek és kiosztom a családot akik persze megsértődnek és a végén még tőlük sem kapok így segítséget. Viszont a kendőben az én babám nem sírt , megnyugodott és elaludt, így szinte folyamatosan rajtam volt.
2013. nov. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Gabi86 ***** válasza:
az én lányom 5 hónapos és még mindig fáj a hasa éjjelente.már nem olyan durván mit az elején,de sajnos még nem múlott el tejesen,meg plusz fogzik is.nagyon nehéz hogy az ember ne kapjon idegbajt,főleg ha senkire nem számíthat.nálunk a zselés melegítőpárna vált be vagy rajtam aludt egész éjjel.ami nekem nem volt túl kényelmes,de ő legalább jól aludt.melegítsd a hasát meg tornásztasd vagy masszírozd a hasát.nálunk semmilyen csepp tea krém nem vált be,vagyis csak pár napig.kitartás és imádkozz hogy minél előbb nője ki.és ha tudod "passzold le" ha már nem bírod idegileg,csak amíg meg nem nyugszol.
2013. nov. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A mi kislanyunk is nagyon hasfaos volt, este 8,9,10 oratol volt amikor ejjel 2 oraig sirt, nagyon sajnaltam mindig azt mondtam hogy na reggel megyunk az orvoshoz, de hiaba mentunk, csak annyit tudtak mondani hogy majd kinovi, ez engem nagyon zavart...vegul nallunk is a hordozo valt be, apuka nagyon segitokesz volt, mindig rajta aludt el a picikenk. 4 honapos volt amikor teljesen elmult a hasfajas :( ugyhogy kitartast
2013. nov. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem a kislányom 7 hetes múlt, és 5 hetes koráig szinte egész nap és egész éjjel sírt annyira fájt a hasa. Borzasztó volt ezt lelkileg viselni, sokszor én is sírtam vele, de hidd el ezzel nem vagy egyedül! Viszont én nem fogadtam el azt, hogy nyugodjak meg majd kinövi, mert tényleg minden evés előtt, és minden evés után is sírt, sosem volt szünet, így felkerestem egy gyermekorvost (nem háziorvos, hanem kórházi főorvos asszony)! Na most Ő megállapította, hogy a babám refluxos (is), és igen majd ki fogja nőni ahogy a hasfájást is, de addig is, felírt nekünk személyre szabottan nyugtató és görcsoldó hatású kúpot ami pici babáknak való. Na most a kúp használata óta, a kicsikém eszik, alszik, játszik. A sírások száma lecsökkent napi fél, max egy órára. ÖSSZESEN! Ja és azt is mondta a dokinéni, hogy fontos a baba értelmi fejlődésénél, hogy tudjon a külvilágra koncentrálni és nyugodt legyen, mert ha csak sír és sír és sír mert annyira fáj neki, akkor az értelmi fejlődése is lelassul. Nagyon fontos szerintem, hogy ne hagyd annyiban a dolgot, én nem nyugodtam bele, hogy jaj "hasfájós majd kinövi" és látod lett megoldás. Amúgy előtte mindent kipróbáltunk ami csak létezik, infacol, colief, biogaia, babycalm, melegítőpárna, hordozókendő, masszírozás...stb.stb. de semmi sem segített így. El sem tudtam képzelni, hogy valaha is ko fogok tudni mozdulni a lányommal, mert állandóan csak sírt és sírt és minden napom arról szólt, hogy a karomban nyugtattam és sírtam én is vele együtt. Ez teljesen megváltozott, mert a doktornő TUDTA hogyan kell kezelni. Tudod azt mondogattam 5 hétig amíg brutális sírások voltak, hogy nem igaz, hogy a 21. században nincs megoldás az ilyen picikék hasfájására, csak ezek a szar cseppek amik vagy használnak vagy nem... HÁT VAN MEGOLDÁS, csak sajnos senki nem foglalkozik vele (háziorvosok) mert azt mondják, majd kinövi... Aha... Hát az én lányom szerintem mai napig végigordítaná az egész napot, ha nem lenne ez a csodakúp. Most már olyan kis nyugodt, mosolyog, játszik, nézelődik meg minden. 5 hétig bírtam ezt az állapotot amiről most te írsz, nos az -az 5 hét... Senkinek nem kívánom, tudom mit érzel! Ha kell az elérhetősége a dokinéninek, írj priviben.
2013. nov. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyit tennék hozzá, hogy azóta viszem mindenhová, rokonokhoz, látogatóba, vásárolni magammal...Stb. és tényleg mintha kicserélték volna! Kitartást kívánok! Ja és a dokinéniek állítólag van valami csodaszere fogzásra is. Mindig személyre szabottan állít össze recepteket a babáknak, amit a gyógyszertárban külön kikevernek. És azt is mondta a doktornő, hogy nem érti miért nem foglalkozik senki a babák hasfájásával, mert oké, hogy régen az ő idejében nem volt még megoldás, mert nem tudtak összeállítani ilyen csodaszert, de manapság miért maradt meg még mindig az a szöveg, hogy MAJD KINÖVI??? És addig?? Addig szenvedjen az egész család? Hónapokig?.... A mi életünk megváltozott, és amikor elsőnek mentem a doktornőhöz, azt mondta nyugodjak meg, minden sokkal jobb lesz, nem mertem elhinni, de tényleg így van. Megetetem a picit, játszom vele és szépen elalszik utána. Éjszaka is eszik, aztán szépen visszaalszik. Persze így is van sírás (pl. ha éhes, vagy fáradt vagy egyéb baja van) de ezek a sírások nem olyanok, mint a hasfájós, görcsös, szenvedős, ordítós sírás. Az kegyetlen. Így is előfordul még, hogy görcsösen sír,de mondom a nappalok és éjjele 90%ban nyugalomban telnek! És ez számomra nagy szó az első öt hét kínlódás után. A férjem és én is kikészültünk már idegileg, ezt kibírni... Nagyon nehéz!
2013. nov. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Utolsó! Én mindig értetlenül állok az ilyen történetek előtt. Az én babám 9 hetes koráig reggeltől estig sokszor éjjel is de hajnaltól már mindig ordított torka szakadtából, voltunk kórházban, megállapították hogy refluxos de nem kaptunk semmit....majd kinövi!!! Amikor felhoztam hogy adjanak valami gyógyszert tök bunkón rám förmedtek hogy iylen pici babának??? AMúgy meg ausztrál kuatatók megállapították hogy hagyhatjuk sírni...Én ezt a választ kaptam! Amúgy már jobb a helyzet, magától javult tényleg. Amit neked adtak az nyugtató??? Hihetetlen hogy máshol meg ilyeneket bírnak fel...persze az anyukának jó, de biztos hogy jó a babának is hogy le van szedálva? Fejlődő idegrendszernek nem biztos hogy jó tesz a folyamatos nyugtatózás!!!
2013. nov. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!