Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek nagyon nehéz első...

Akinek nagyon nehéz első szülése volt, hogyan szedte össze magát lelkileg a másodikhoz?

Figyelt kérdés

Én túlhordtam, fájásokkal kezdődött, de abszolút nem rohantunk be, majdnem 6 cm-re nyitva volt már a méhszáj, amire beéértünk a kórházba, azt hitték (mi is), hogy gyors lesz.

Ehhez képest innen nem nagyon haladtunk tovább, 7-8 cm-nél leáltt az egész, 12 óra alatt értünk még innen a kitoláshoz. Másodlagos fájásgyengeség, oxitocin stb.

Aztán 2 óra kitolás, hogy megkoronázzuk az egészet. Életem legszörnyűbb élménye maradt a szülés (a férjemnek is, szó szerint hónapokig rémálmai voltak).

Nekem lelkileg volt a legnehezebb, a fájdalomra szerintem nem lehet felkészülni, de azt tudtam vacak lesz.

Lelkileg viszont már annyitra kivoltam, amikor pl több mint 8 órája még mindig 7-8 cm-es tágulásnál álltunk, se té se tova, hogy tényleg azt hittem belehalok. Csak azt tudtam kérdezni, hogy a baba ugye jól van? Aztán jött a legrosszabb, amikor már ezt se bírtam megkérdezni - biztos voltam benne, hogy mindketten ott maradunk, ezt egyikünk sem éli túl. Iszonyat volt a tehetetlenség érzés és még szörnyűbb, hogy teljesen elveszett a hitem is.

Amikorra végre valahára jött a kitolás és összekaptam midnen erőmet, mondván ez már a könnyebb, gyorsabb rész. Hát az se lett az, két órán át tartott.

Kb mint egy kiállítóteremben úgy érzetem magam, folymatason jöttek-mentek a dokik, egy rakat konzilium volt az egész szülés alatt, hogy mi a fene legyen velünk, a kitolásra a szülésznőn kívül két doki és egy neonatológus is bent volt (hogy rögtön vigye a babát, ha gond van).

Túl szűk volt a medencém valószínűleg ezért volt ez ilyen nehéz, a szülésznő utána azt mondta ebbe a szülésbe még ő is beleöregedett.

Most várom a másodikat és próbálok pozítvan hozzáállni, hogy másodjára minden könnyebb, stb, de ahogy közeledik az időpont (januárra várom), egyre többször elfog a félelem. :(

Nektek mi segített, aki hasonló helyzetben volt?



2013. nov. 29. 10:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
Nekem jó volt mert császároztak.
2013. nov. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Húha, ez nagyon durva. :-(

Nekem is így indult, szinte szóról szóra, de engem nem hagytak hál'Istennek szenvedni, hanem a 6. órában (bár a gyerek szívhangja lement nagyon) megműtöttek. Akkor és még sok hónapig azt nem tudtam feldolgozni, hogy én miért nem tudtam természetesen szülni, holott arra készültem, és ..... stb.

De a te szülésed végkimenetelét tekintve (bár nagyon ellene vagyok a programozott császárnak) én lehet, hogy megbeszélném az orvossal, hogy szóba jöhetne-e a műtét.?..

2013. nov. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%

Elsőre nekem is hasonló volt,19 óra szenvedés,senkinek nem kívánom.A végén már könyörögtem a császárért,de nem volt hajlandó a doki.

Második babát úgy voltam csak hajlandó vállalni,hogy már fogantatás előtt megvolt a doki,aki progis császárt vállal.Így 40.hét előtt 3 nappal befeküdtem este,reggel műtét,benn volt a férjem is,11 órakor már édeshármasban voltunk.

Az elsőnél szanaszét szakadtam,kellett plasztikázni is,hetekig menni is alig birtam,szoptatni se tudtam sehogy,annyira rossz volt.

A másodiknál csak a hasamon levő heg húzódott,de volt rá kenőcs,nem volt gond,mire negyedik nap hazaengedtek,addigra gond nélkül sétáltam, tudtam szoptatni is,szex is volt 5 hét után (az elsőnél szülés után 6 hónapig semmi).

2013. nov. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Elsőnél túlhordás, öregedő lepény miatt indítottak. Se fájás, de semmi, 8 óra oxitocin után megszületett a fiam. Az utolsó 4 óra egybefüggő fájdalom volt, emlékszem, ahogy az órát néztem. Jó nagy gátvágás, fájt mindenem soká. A második terhességet gondolkodás nélkül bevállaltam, csak az utolsó hetekben kezdtem betojni. Annyira, hogy már én is a császáron gondolkoztam. Aztán elindult a babám kifele, szépen, nyugodtan, normális tempóban és akkor már mindegy volt. Csak a vége volt nagyon intenzív. Vágás nélkül megszületett, másnap már semmi bajom se volt. Én se hittem, hogy így is lehet.
2013. nov. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Na, hát nálam ugyan ez volt, mint nálad, csak két és fél órás kitolással. A végére már olyan sokkos állapotba kerültem, hogy másnap alig emlékeztem valamire (hozzátenném: hála a Jó Istennek!!!!), csak azt tudtam, hogy soha többé nem akarok szülni! (Nálunk az volt a baj, hogy végül ki se tágultam rendesen és beragadt a baba, a doki pedig ennek ellenére nem volt hajlandó megcsászározni, inkább hagyott szenvedni, de a végére már a baba is rossz állapotba került: leesett a szívhang és teljesen kihűlt, úgyhhogy 2 orvos nyomta ki belőlem a gyereket.) De kérlek nyugodj meg! Minden terhesség és szülés más! Mikor terhes lettem a 2. babival teljesen kivoltam, hogy neeee, nem akarok szülni. Nem élek túl még 1 szülést. Nagyon féltem. Ellenben amikor eljött az idő 3 óra alatt, pikk-pakk megvolt a baba. A kőkemény, "inkább öljetek meg, minthogy még egy ilyen fájást el kelljen viselnem" érzésből össz-vissz 6-t kellett kibírnom, aztán már jött is a baba, mint a távirat. 15 p múlva már a kezemben volt. :):) Az viszont hozzátartozik a történethez, hogy az egész terhesség alatt nem tudtam felkészülni a szülésre lélekben és a babával sem. Nem bántam, hogy még nem akar kijönni. A szülésnél, a kitolás alatt egyszer "visszacuppantottam" szegénykét, teljesen a szeméremcsont mögé. Később, mikor bejött hozzám a szülésznő, mondta, hogy ez azért volt, mert mégnem akartam szülni,nem voltam felkészülve, nem akartam elengedni a babát. Elképesztő, hogy a léleknek milyen hatalma van a test és az akarat felett, nem? Szóval nyugi! A második ezerszer könnyebb, gyorsabb, jobb! Egy élmény lesz!
2013. nov. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ez azért megnyugtató, hogy akár a császár lett, akár természetes a második szülés, de mindenképpen könnyebb élmény.

Én igazából a szülés után is és azóta is azon félek leginkább, hogy micsoda baj is történhetett volna (a fiammal) és ettől tartok, hogy nehogy most ne legyen úgymond mázlim és még valami krach be is üssön...

5-ös, tökre megértem, hogy sokkos állapotban voltál, én például a szülés után meséltem anyósomnak, hogy legalább nem kellett kinyomni belőlem a fiam, erre a férjem nézett rám, mint borjú az új kapura, hogy a két doki egyszerre nyomta és könyökölt rajtam, kvázi rajtam feküdt az egyik - nekem meg fel se tűnt, sőt emlékem se maradt erről, annyira nem voltam magamnál...

Amúgy én testileg szerencsére nagyon gyorsan regenerálódtam, hú 4-es, azért az rettenetes lehetett neked... nagyon nagyot vágtak nekem kívül-belül, de ebből nekem semmi problémám nem lett - bár tény a szex azért nem volt az örömök csúcsa egy jó ideig.

Szóval én tényleg a lelki részétől félek a legjobban és attól, nehogy valami komoly baj legyen.

2013. nov. 29. 12:04
 7/14 anonim ***** válasza:
tudom könnyű mondani, de ne ezen agyalj hogy fog fájni..nagyon sok ismerősöm van aki sokkal könnyebben szülte a másodikat!!
2013. nov. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok, csak még nemrég szültem az elsőt. Sok gyereket akartunk korábban, legalább 3-at, de annyira megszenvedtem az első szülést, hogy szó szerint rettegek a következőtől. Nagyon hosszú vajúdás, fájásgyengeség, oxitocin, végül én könyörögtem császárért, amit szerencsére a dokim teljesített is. Azóta is bánt, hogy a baba jól volt, csak én nem bírtam tovább, és miért nem bírtam tovább. De ott és akkor olyan halálfélelmem volt, hogy tudom, hogy megint ezt kérném, ha ott feküdnék. Kimerültem. Én is abból próbálok erőt meríteni, hogy mások azt mondják, a második könnyebb. Remélem így lesz, mert nagyon félek. Szerencsére van még egy kis időm 1-2 évem szokni a gondolatot. Kemény dolog, remélem, sikerül legyőzni a félelmet.
2013. nov. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Engem ugyan császároztak, de előtte is bent voltam 3 hétig a kórházban és utána is, életveszélyben. (Utána rosszabb volt baba nélkül.) Majd otthon is másfél év volt, mire felépültem és egyedül el tudtam látni a gyerekem. Nagyon sok orvosnál jártam, mielőtt a másodikba belevágtunk - mindegyik azt mondta, semmi akadálya még egy gyereknek, ezúttal majd vigyáznak rám. Azért persze tele vagyok félelemmel, mégis úgy gondolom, nem tudtam volna leélni az életemet úgy, hogy nem próbálom meg és csak azon filózom, mi lett volna vagy se.
2013. nov. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ÉN ugyan úgy voltam mint te,a fiamat újra kellett éleszteni,beszorult a szülőcsatornába,két orvos nyomta ,egy várta. 4/6 APGAR-ral lett,szanaszét szakadtam stb.Amikor a második gyermekemmel lettem terhes,új orvost kerestem ,ő is jelen volt a szülésemnél,emlékezet rá,megegyeztünk,hogy ha nem megy ,rögtön császár.5 óra alatt meglett ,abból az utolsó egy óra volt nehéz,és 3 nyomásra kint is volt.Álom szülés volt.A pozitív hozzá állá nagyon jó,és szerintem olyan orvost keres akibe 100% megbízol.
2013. nov. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!