Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tennétek, ha gyermeketeket...

JnéHN kérdése:

Mit tennétek, ha gyermeketeket gyakran bántaná a többi gyerek az oviba?

Figyelt kérdés

Főként egy kisfiúról van szó, de mostanában neveket is mond. Az óvónénik és a dadus néni is megpróbál mindent megtenni. A kisfiam nem adja vissza soha amit, kap, mert akkor ő lesz a rossz.

Szerintetek járjunk önvédelemre? De 3,5 éveseknek van önvédelem?


2014. jan. 9. 09:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Birkozast minnel hamarabb jobb elkezdeni! :)

En mindenkepp ralepnek az ovonok nyakara, hogy az erintett szulokkel beszeljenek!

Ha ez nem hat mindenkepp meg kell ertetni a gyerekkel, hogy vedje meg magat!

Kotelezo!

Fiunk is ugy van nevelve, hogy nincs bunyo, de egy kislany mar tobbszor is rafogott a nyakara (fojtogatva) es kotelezo beverni neki a kovetkezonel!

Ovoneniknek szoltam, hogy mi a helyzet es a Fiamnak engedelyeztem hogy megverje a kislanyt a kovetkezonel ugyhogy csinaljanak valamit hogy ne legyen kovetkezo alkalom!

2014. jan. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Én megtennék mindent. Első körben beszélnék az érintett gyerekek szüleivel, és az óvónénikkel, hogy ne negedjék hogy ljussanak bántalmazásig, szigorú bünti legyen érte. Közben pedig a gyerekemnek is megtanítanám, jól a fejébe vésném, hogy legyen kedves és barátságos, viszont ha bántják védje meg magát, akár adja is vissza.

Én mindig azt mondom a 4 éves gyerekemnek, azt adja amit kap. És bizony én is a fejébe véstem, hogy aha bántanák adja vissza. És ha az óvónéni szólna érte, csak egész nyugodtan hivatkozzon rám, hogy én mondtam neki, és megengedtem. Óvónőknek is meg lett mondva, hogy ha kap, akkor ő is csap. És azt mondták ez rendben is van.

2014. jan. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A testvérével itthon mindig verekednek valamin és akkor vissza is adja. De az oviban nem ad vissza senkinek semmit.
2014. jan. 9. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!