Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha én szeretném, hogy a...

Ha én szeretném, hogy a gyerek menjen iskolába, de a nevelési tanácsadó és az óvoda visszatartja mi a teendőm?

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 17:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Be kellene látnod, hogy a gyerek még nem iskolaérett, és csak kínlódni fog a suliban, nehezen tanulni, kudarc élmények. Kinek jó ez?????
2014. jan. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bízd a szakemberekre, te elfogult lehetsz. Ha bekerül az iskolába és rájössz, hogy hiba volt, már nem mehet vissza az oviba. Ne tedd ki folyamatos kudarcnak a gyerekedet. Egyébként miért nem akarják engedni?
2014. jan. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi az indok?
2014. jan. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Tudom nem ez volt a kérdés,de ne haragudj,hogy leírom a véleményem.Ha már többen is javasolják,hogy maradjon,én nem erőltetném.Az esetleges kudarc élmények miatt egy életre megutálhatja a tanulást.
2014. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
az, hogy hallgatsz rájuk.
2014. jan. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%

Nézd, lehet, hogy Te annyit látsz, hogy okos és érdeklődő a gyermeked, felismer már betűket, számokat, stb. De az iskolaérettség egyáltalán nem ebből áll!!! Ez egy nagyon összetett folyamat, és hidd el, ha csak egyetlen területen hiányosságai vannak, akkor az teljes kudarcot okozhat a tanulmányaiban! Ráadásul ha egyszer lemarad, pláne az elején, végig az egész iskolai évek során görgetni fogja maga előtt!

Tudod, hogy idéntől az elsősöknek 5-6 órájuk van minden nap? (Szemben azzal, hogy a mi időnkben volt napi 4 volt az átlag).

Komolyan mondom, hogy örülj neki, hogy még visszatartják a óvodába, tekints erre úgy, hogy adsz még egy év gyermekkort neki!

2014. jan. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
84%

akkor az a teendő, hogy még egy évig oviba jár.

bár az én gyerekemet tartanák vissza +1 évig.

2014. jan. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Az óvónők azt mondták szociálisan éretlen. De minden anyukával akivel beszéltem ezt mondják (szerintünk nem akarnak újabb kis csoportot magugnak a mieink már be "vannak tanítva" ) Nagyon sok a panasz ugyanis nem foglalkoznak kellőképpen a gyerekekkel mert , ha így lett volna a 80%-a mehetne azoknak akiket vissza fognak. 26-ból 20 gyerek marad. A nevelési tan-ba azt mondták mikor megcsinálták a felmérést hogy nagyon okos a fiam az átlagos 90-100-as 6 éves kori átlag IQ-hoz képest a Fiamé 106 lett de mikor csoportos feladat volt Pl.: ránézett a másik kisgyerek papírjára, 10 perc után felhúzta maga a lá a lábát, nem nézte a hölgyet el el tekintett a szobában lévő játékokra meg ilyesmi volt az indok. Volt egy 20 perces mese amit úgy hallgatott végig h nem a tanárt nézte de utána az összes kérdésre helyesen válaszolt hogy mi volt a mesében. A feladatlapból a 30-ból 3 hibája lett és a matekos példákat mindet megoldotta. Nos azt mondták h nem az eszével van a baj és nagyon érdekli a tanulás de mivel nem tud úgy koncentrálni hátrányára fog válni a tanulásban mert mindig fegyelmezni kell majd. Viszont az ovink csak Gyermek megőrző mert ott nem készítik fel semmire őket nem kötik le az összes gyerek unatkozik amiket csinálnak ahhoz már nagyok. És ezért félek h sokan azt beszéljük az az egy év inkább vissza fejlődés lenne ebben az oviban. El vinném Én egy fejlesztő tanárhoz is egy héten 1-szer tavaszig vagy mi lenne a változás csak nem tudom ha azt mondják nem mehet akkor minden hiába
2014. jan. 24. 06:28
 9/24 anonim ***** válasza:
77%

azért az iskola nagyon más, mint az ovi.

45 percig egy helyben kell ülni és koncentrálni, hétfőtől péntekig.

ráadásul délután 4 óráig bent kell lenni a suliban, nagyon nagy fizikai megpróbáltatás.

ráadásul nincs már ebéd után alvás, bár nem tudom, alszik-e a gyermeked.


szerintem örülj inkább, ha nem mehet még suliba.

csak jobb neki még egy évig játszani.

ráérnek felnőni.


én év vesztes vagyok egyébként, a párom nem, pedig neki is kellett volna.

és jót tett volna neki is.


egyébként miért szeretnéd, ha menne suliba?

2014. jan. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
64%

Ne haragudj, de ha az óvónők, akik napi 6-8 órát vele vannak, és a szakemberek, akik komoly vizsgálatokkal mérik ezt fel, ezt javasolják, akkor el kéne fogadnod.

Amúgy kérdésedre válaszolva: nem tehetsz semmit, amit a Szakértői (már így hívják a nev.tant) ír a szakvéleményben, az lesz.

2014. jan. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!