Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan tudhatnám meg, mi...

Hogyan tudhatnám meg, mi zajlik az óvodában (családi napköziben) amikor a gyerek ott van, szülő nincs? Ti kíváncsiskodtok?

Figyelt kérdés
2014. febr. 18. 07:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

9-es (hosszú) válaszoló vagyok.

Az még eszembe jutott, hogy még az önkormányzati ovikban is az óvónők párban vannak, nem? Az szinte kizárt, hogy mndkettő tettleges vagy más módon "nem megfelelő" legyen. Kérdezgesd a másik óvónőt, dadát, más felnőttet is.

Mielőtt a többi szülőhöz is mennél, az ott dolgozó többi felnőttől is lehet hasznos infókat szerezni.

Mennyire vagy jó kapcsolatban a többi dolgozóval, óvódavezetővel, dadával, más szülőkkel?


(bocs, hogy idealista voltam a problémamegoldásban- de én ebben hiszek és annak az esélye azért valljuk meg igen kicsi, hogy egy óvónő rendszeresen bántalmazzon egy kicsit úgy, hogy ezt a társa is hagyja és egyetlen gyerek se mondja el otthon...)- de persze lehetséges és ezt is számításba kell venni.

(a családi napközik között sajnos nagyon sok nem felel meg szakmai követelményeknek és sajnos van olyan is, ahol a profitrealizálás bizony a gyermekekkel való törődés rovására megy... nem mondom, hogy MIND ilyen, sőt, biztosan vannak angyon jó CSaNák is- mi magánoviba járunk- esetleg az nem alternatíva nálatok?)

2014. febr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
10-es vagyok. Sajnos van olyan óvodai csoport, ahol a másik óvónéninek, sőt az egész óvodának tudomása van arról, hogy problémák vannak, mégsem történik semmi. Nagyon szomorú dolog ez. :( Még a szülő is panaszt tett a tagóvoda vezetőnél, mégsem kerül feljebb a panasz. Az, hogy miért nem megy a felsőbb szervekhez az ügy, azt nem tudom.
2014. febr. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

9-es, 11-es vagyok ismét.


Ez szörnyű, amit a 10-12-es óvónő válaszoló ír. Komolyan.

nekem a szívem szorul össze, hogy alkalmatlan, kiégett dolgozónak falaznak a kollegái. Belegondolni is rossz, hogy ezért kicsi gyerekeknek esik bántódása.


Én azt vettem észre (és erősíts vagy cáfolj meg kérlek óvónéni :), hogy a legtöbb szülő nem is ismeri normálisan a működési rendet, a panaszkezelés fogalmát, rendjét- kimerül a "letámadom az óvónőt vagy berohanok a vezetőhöz" jellegű ad-hoc megoldásokban.

A többség nem tudja, hogy van SZmSZ, hogy ki a fenntartó és mikor lehet hozzá fordulni, hogy ilyen súlyos esetben a kezdeti 1-2-3 kör megbeszélés után szinte kötelező az udvarias, hivatalos hangvételű írásbeliség- hogy van érdekképviseleti fórum (munkaközösség), hogy van gyermek- és ellátottjogi képviselő stb.


pedig én sem vagyok jogász, csak egy egyszerű édesanya, aki utána jár a dolgoknak. És mindez egyébként még a legkisebb oviban is ki van plakátolva a faliújságra, de a szülő többsége gondolom ezt sem olvassa.


Szomorú lenne, ha ebben az esetben is valami dolgozói "takargatás" és összefogás lenne- lehet, hogy nagyon messze esik sokak értékrendjétől, de én pl. bántalmazási esetben a "bűnös az is, aki hallgat és elnézi" elvet vallom.

Sok más ok miatt is, de a magánóvoda felé pont ezek a "belterjes" hírek is elvittek engem (a környékünkön lévő 2-3 önkormányzati óvodával kapcsolatban is voltak ilyen "rémhírek", illetve kézen-közön tapasztalatok).


A Csanának is van ám felettes szerve, működést engedélyező hatósága kérdező! Most nem azt mondom, hogy irány feljelentgetni a céget, szó sincs róla.

Csak olvass már utána kérlek a vonatkozó jogszabályokban is, hogy mik azok a feltételek, jogorvoslatok, szervek, akik HA helyzet van, tudnak segíteni neked.

Jobb előre felkészülni az eshetőségekre.

Írd meg, hogy hol áll az ügy.

2014. febr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok választ és tanácsot, reggel a munkám miatt a férjem vitte a gyereket, és elbeszélgetett az óvónővel. Szabadkozott, hogy sajnálja, mint kiderült, angolul akarta tanítani és nem ment a lányomnak. Kiírattuk.
2014. febr. 18. 13:28
 15/18 anonim ***** válasza:

9-11-es válaszolónak a 10-12-estől :)

Sajnos igazad van. Ebben a rohanó zűrzavaros világban nagyon ritka az a szülő, aki nyugodtan, higgadtan emberséges keretek között szeretné az általa felmerülő problémát megoldani. Ez nem csak erre a szakmára vonatkozik, lássuk be sokan akár egy vásárlás alkalmával is felkapjuk a vizet, ha nem olyan kiszolgálást kapunk, amit várunk. Persze! Lehetnek nézeteltérések, hiszen nem vagyunk egyformák, mindenki máshogy gondolkodik, egyféle dolgot több nézőpontból lehet megközelíteni.


Sajnos a volt óvodámban voltak ilyen problémák, többek között ezért is hagytam ott. A mostani viszont egy szuper ovi!!! Itt ilyen nincs! A Vezetőnő pedig mindenkivel tisztességes, korrekt!!!

2014. febr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 EszK válasza:
Nem akarok vészmadár lenni, de az unokahúgom mindig cirkuszt csinált, hogy nem akar oviba menni. Miután más oviba íratták egy nap elmesélte, hogy milyen jó, mert ebben az oviban nem verődnek meg, ha rosszalkodnak. Utólag más szülők gyerekei is erről számoltak be. Az óvónéninek jó szokása volt meséskönyvvel fejbeverni a gyerekeket, ha hangoskodtak, stb. Szégyen gyalázat, az óvóda nem győzött bocsánatot kérni és arra hivatkoztak, hogy az említett óvónénit elhagyta a férje és nagyon el volt keseredve. Végül kirúgták...
2014. febr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Elnézést, hogy hozzá szólok, de bizalom nélkül mindenkinek rossz! A szülőnek és az óvónőnek is.Én az óvónő helyében szintén feszült és ideges lennék, HA azzal rágalmazna egy szülő, hogy bántom a gyermekét. Sőt igyekezném elkerülni azt a szülőt, aki így megsért, annak ellenére, hogy egész nap a gyermekét nevelem.Itt az idő, hogy elvigye másik óvodába a gyermekét, és új alapon nyisson egy másik kapcsolatot egy másik óvónővel. Vagy minden nap a szemébe tud nézni annak, akit megsértett? Gondolkodjon el, a másik ember érzéseiről is!Az is megoldás, hogy elnézést kér, de ez a tüske benne marad abban az emberben, akinek a munkája függ az Ön beszédétől!!! Minden jót kívánok az újrakezdéshez!
2014. febr. 21. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
A gyerekek ugyanolyan érzékenyek mint amilyen őszinték, a felnőttek hite pedig kétes. Nem tervezek senkitől bocsánatot kérni és tőlem se szükséges, az a szomorú, hogy a válaszokat visszaolvasva úgy tűnik, nem csak minket érint a téma. Kiszűrhető az a válasz is ami nem gyermekes háttérből érkezett, én tapasztalatokra voltam kíváncsi, köszönöm.
2014. febr. 21. 06:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!