Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves lányom szinte...

Másfél éves lányom szinte sosincs gyerek társaságban. Más is van így? Lehet ebből gondja később?

Figyelt kérdés
Olyan helyen lakunk ahol a játszótér is többnyire üres max. akkor vannak gyerekek amikor vége van az ovinak/sulinak. Nekem sajnos nincsen babás barátnőm és a rokonságban sincs gyerek. Félek, hogy nagyon ragaszkodó és félős gyerek lesz az oviban.Bár ha megyünk a boltba vagy sétálni akkor még a kezemet sem hajlandó megfogni és elszalad mellőlem.Nem csüng rajtam.

2013. szept. 26. 09:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
sajnos igen lehet szocializációs problémája, de idővel behozza, ha közösségbe kerül csak lehet problémásabb lesz. Menj akkor a játszótérre amikor vannak gyerekek(suli, ovi után).
2013. szept. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
Igen lehet. Már ebben a korban is szükségük van szocializálódni. Az édes kevés lesz ha 3 évesen majd az oviban kezdi meg.
2013. szept. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az elég ha vannak gyerekek a játszón, de már nagyobbak és nem játszanak vele?Olyan jó annak akinek van babás ismerőse :(
2013. szept. 26. 11:06
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Nem hülyéskedjetek már, minek gyerektárság egy másfél évesnek???? Ennyi idősen az enyémnek sem volt, 2 évesen kezdett barátkozni a játszón, és minő meglepetés, egész kis társasági emberke lett belőle. A kisebbik meg most másfél éves, elvileg adott lenne a gyerektársaság, nálunk sokan vannak a játszón, de tesz rájuk magasról.

Inkább neked lenne szükséged olyan anyukákra, akikkel tudsz tapasztalatot cserélni, akit érdekelnek a mindennapos kis dolgaitok, a gyerekeknek ennyi idősen még, hidd el, édes mindegy.

2013. szept. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Az én lányomnak sem volt egy játszó társa sem, nem volt a környéken kicsi akivel játszott volna, de mégis oviba már pedig 4 évesen kezdte semmi gondja nem volt a beszoktatással, mert mindjárt megbarátkozott,de van olyan ismerősöm, akinek a gyereke nagyon is sok gyerkőccel volt és mégsem tud barátkozni az oviba egyedül van magának senkihez nem megy oda játszani, még ha hívják is hogy menjen akkor sem megy, tehát ez gyerek egyéniségtől függ.
2013. szept. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15 hónapos a fiam, neki sincs gyerektársasága, csak ritkán, de igazából nem is foglalkoznak még egymással ebben a korban. Ő januárban családi napközibe megy, majd ott barátkozhat, én nem aggódom, hogy antiszociális lesz :-)
2013. szept. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyébként nem egy csendes visszahúzódó természetű a kislányom.Bárhol meglát egy gyereket odaszalad és hosszasan nézi meg "beszél" neki. Ezért is gondoltam, hogy hiányzik neki egy kis barát.Ő nem lesz bölcsis, mert hamarosan rajta leszünk a tesón és úgy nem vennék fel, hogy itthon vagyok a kicsivel.
2013. szept. 26. 13:59
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajnos, nekünk van gondunk, ez miatt.

Most ovodás, és borzasztó nehezen szokja.

Nem játszik egész nap, alig eszik, stb.

Ha tehetted, minél többet vigyed gyerekek közé, mert igen lehet ebből gondja.

2013. szept. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyanebben a helyzetben vagyok én is, 20 hónapos a kisfiam és sajnos sehol senki ezért most elkezdtünk babaklubba járni minden hétfőn van, sajnos utaznunk kell hozzá de megéri, szerintem igenis szüksége van rá még akkor is ha egyenlőre nem egymással játszanak.
2013. szept. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hová valósiak vagytok kedves utolsó? Milyen ez a babaklub? Itt is lesz ilyen október közepétől..

Egyébként én anyukám elmondása szerint nagyon nehezen szoktam be az oviba. Ordítottam és nem engedtem el anyát, nem akartam játszani se enni.Utáltam végig és a mai napig emlékszek rá, hogy utáltam az ovit.Mély nyomot hagyott bennem. Viszont mi falun éltünk rengeteg gyerek az utcában és együtt nőttünk fel. Szóval sosem voltam gyerektársaság nélkül. Sokak szerint ez gyerekfüggő, de én mégis félek és azt látom a lányomon, hogy unatkozik :(

2013. szept. 27. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!