Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Minden gyerek tökéletesen...

Minden gyerek tökéletesen eszik egyedül, mire oviba megy?

Figyelt kérdés

Kislányom 2,5 éves, ősszel kezdi az ovit. Mióta az öccse elkezdte a hozzátáplálást (sok-sok hónapja, már ő is 14 hónapos), azóta előszeretettel kéri, hogy etessem. Nagyon fogára való ételt megeszik egyedül, pl. csigaleves, rizs, de eléggé leszórja, lecsöpögteti magát. Előkét nem enged használni.

Aggaszt, mert mondjuk egy éve még sokkal nagyobb motiváltságot láttam rajta az egyedül evésben. Amúgy sem nagy evő, így ha azt akarom, hogy rendesen ebédeljen, akkor etetem. Kész röhej, hogy a 14 hónapos öcsi ma már a levest is egyedül akarta kanalazni. A lányom meg még csak meg sem próbálta pl. a villát, inkább kézzel szedegette a tésztát.


2014. márc. 31. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Lehet, hogy nem leszek túl nagy segíség, mert az én lányom még csak két éves, de éppen most szoktunk be a bölcsibe (kb. egy hónapja), és volt alkalmam látni 6 darab, 2-3 évest étkezés közben. :))


Azt mondták a gondozónénik, hogy itt még az a gyerek is szépen kanállal-villával eszik, aki otthon csak turkál és "etetődik", hogy ilyen szépen mondjam. És valóban, sok kisgyerek az anyukája szerint otthon csak etetve hajlandó enni, de a bölcsiben jelentem, szépen és tökéletesen ettek kanállal.



Én pszichológusként egyébként úgy vélem, hogy ez csak egy neked szóló átmeneti regresszió, és én azt hiszem, otthon is hamarosan elmúlik, de szinte biztos vagyok benne, hogy az oviban már nem lesz ezzel gond. :)


Az előkére mi úgy szoktattuk rá a lányunkat (ő is utálta, amíg én etettem, nem használtuk, de mióta önállóan eszik, muszáj), hogy rátettem a kedvenc babáira egy konyharuhát, leültem velük enni, és mondogattam neki, hogy jaj de kár, hogy Panka nem akar előkében enni. Ennek bedőlt, pár nap után maga kérte. Hátha nektek is bejön.

2014. márc. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt. Amikor a nagy 2,5-3 éves volt, akkor a kicsi 1-1,5 éves volt. A nagy utánozta a kicsit szinte mindenben, ha csöpögött a nyál a kicsi szájából, akkor a nagy is csurgatta a földre a nyálát, az ugye az egyik véletlen csinálta a másik direkt. Ez volt az evésnél is, etettem a kicsit és közben a nagyot is (a kicsi folyton enne, a nagy csak csipeget). Az óvodában nincs pici baba, ott már óvodás okos gyerekek vannak - én ezt mondtam neki, így ott már ilyet butaságokat nem szabad csinálni. Mire oviba megy, addigra más butaságokat tanul el az öcsitől. :D Kitartás!
2014. márc. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát igen, remélem, hogy tényleg csak nekem szól.

Amikor az ovis nyílt napon voltunk, a gyerekeket megkínálták sütivel, teával. A tea abban a régi fajta üveg kávés pohárban volt tálalva. Kissé féltem, mert itthon általában szívószállal iszik, azzal kéri, de a többi gyerek hatására is olyan szépen ivott, a poharat fél kézzel tartva pohárból, hogy meglepődtem. A sütit is olyan szépen megette, mintha felnőtt lett volna. Vagy esetleg ha a kicsi is evőeszközzel eszik majd, akkor ciki lesz a nagynak, hogy ő meg nem... Remélem. :-)

2014. márc. 31. 15:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést akár én is feltehettem volna. Dettó ugyanezt csinálja az én két és fél éves lányom, attól eltekintve, hogy nálunk nincs kistesó. Másfél évesen szépen evett egyedül is,próbálkozott, most meg eteti magát.


Még ha érdemben segíteni nem is tudok, de jó tudni, hogy nem vagyunk egyedül ebben a témában.

2014. ápr. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Engem is megnyugtat a tudat, hogy vagyunk még páran sorstársak. :-)

Arról már nem is beszélek, hogy újabban rendre feláll az asztaltól ebéd közben, bevonul a szobájába, mászkál, és szép szóval nem tudom visszaültetni enni. Folyamatosan figyelmeztetem, hogy most kell enni, amikor ideje van, és el fogom venni, de meg sem hallja. Majd az ebédnek vége, irány aludni, akkor persze enni akar... :-)

2014. ápr. 2. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!