Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki 2 év körüli gyerekével...

Aki 2 év körüli gyerekével sokat van egyedül, hogy oldja meg pl. a zuhanyozást? Mit csinál addig a gyerek?

Figyelt kérdés
És ha pl. csenget a postás (kertes ház)? Amíg kimegyek, hagyjam egyedül? Ha meg nekiállok pl. kabát-cipőt húzni rá, hogy magammal vigyem, akkor lehet addigra el is megy a postás.
2014. márc. 21. 13:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
68%
Lehet én nem vagyok paramami, de 2 évesem simán elvan az 53m2-es panellakásunkban, míg én zuhanyzok. Soha semmi nem történt. Persze egy nagyobb házban, ahol balesetveszély van, lehet nem működne ez így.
2014. márc. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%
Igyekszem akkor zuhanyozni, amikor a gyerekek alszanak. Ma például a két kicsi (15 hós és 2,5 éves) felkeltek 6-kor, úgyhogy odaültettem őket az asztalhoz, adtam nekik reggelit, és amíg elkezdtek enni, gyorsan lezuhanyoztam. Te ismered a gyereket, hogy mennyire lehet egyedül hagyni, de szerintem 2,5 évest már általában 1-2 percre bent lehet hagyni, amíg kimész a postáért. Ha meg nem mered, akkor kapd föl, terítsd a hátára a kabátját, és szaladjatok ki a postáshoz, nem muszáj teljesen felöltöztetni hozzá. Vagy szólj ki a postásnak, hogy "mindjárt jövünk", és aztán öltöztesd fel.
2014. márc. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
52%

Mikor olyan 1,5 éves volt, akkor úgy zuhanyoztam, hogy bevittem magammal a fürdőbe és bezártam az ajtót. Addig jól elvolt ott bent játszott a tárgyakkal.

Most már elmúlt 2 és nem kell bezárnom. Úgyis ott szeret lenni ahol én vagyok, így általában bejön. Esetleg lehetne azt is, hogy bekapcsolod neki a kedvenc meséjét addig, és akkor azzal is elvan.

Ha postás jön az 2 perc, gyorsan kiszaladok a kapuhoz, ő meg vagy játszik addig tovább ahogy addig is, vagy ott vár engem az ajtóban.

2014. márc. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
52%

Másfél éves a lányom, egyedül nevelem.

Ha zuhanyzok vagy bejön és néz engem, vagy elmolyol a szobában.

Kertes házban ha csenget a postás, tedd be addig a kiságyba, vagy vidd magaddal ölben, már nincs is hideg, nem kell kabát, cipő addig, míg beengeded.

2014. márc. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok paramami, de az én fiam bármikor tud veszélyes dolgot csinálni. Folyton kitalál valamit, ha egy percre nem figyelek. Ezért sem szeretem magára hagyni. Leültetem mesét nézni, de bármikor eszébe juthat pl. felmászni az ablakpárkányra. (meg is teszi) Ezért kérdezem.
2014. márc. 21. 13:41
 6/26 anonim ***** válasza:
76%

én először kiszólok a postásnak, hogy rögtön megyek. aztán ha gyerekkel megyek akkor felöltöztetem, és megyünk együtt.

ha nagyon jól elvan akkor szólok neki, hogy rögtön jövök és kiszaladok gyorsan.

zuhanyozást simán megoldottam születésétől.

ha mondjuk mesét nézett akkor elmentem lezuhanyozni, nyitva hagytam az ajtót, tudta hol vagyok, bejött ha kellettem neki. vagy fürödtünk együtt, olyan is sokszor volt 2 éves kora körül.


nem kell azért ezt túlparázni, gondolom elég bababiztos a ház, hisz 2 éves mellett azért már végez az ember az átrendezésekkel, tud jönni-menni, megérti mit mondasz nki, szóval szerintem ezek a dolgok már nem nehezek. akkor volt nehéz mikor 1 év alatti volt és minden érdekelte :)

2014. márc. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
52%

Vagy akkor tusolok, ha alszik, vagy jön velem a kádba, vagy csak nyitva hagyom a fürdőszoba ajtaját és lesem, hogy mit csinál.

Mostanában a szemetet is együtt visszük le, mert szeret lejönni, de amúgy pár percre simán egyedül hagyom, szólok neki, hogy hova megyek, üljön le és legyen okos, várjon meg, lehetőleg a TV előtt ülve, az a tuti :)

2014. márc. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
51%
amit az egyik válaszoló írt,h ad a 15 hósnak,meg a 2,5 évesnek kaját és otthagyja őket!!!....hát én biztos nem tenném,mi van,ha félrenyel vmelyik,vagy megakad a torkán???én mellette voltam,mikor ez történt nálunk,de csak az Isteni szerencse és a gyorsaságom mentettemeg,mi lett volna,ha zuhanyozgatok??na jó,szóval én beviszem a fürdőbe,meg egy pár játékot,nem hagyom egyedül,de télen betettem a kiságyba,míg kimentem a postáshoz gyorsan,legnagyobb baja max ott annyi lehet,h sír pár percet...
2014. márc. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
32%
Bármit megcsinálok a házban, ház körül, úgy hogy beteszem a szobájába a fiamat és játszik a szőnyegen.(20 hós). Ha végeztem, kiengedem, tök jól elvan. Utána egy ideig szabadon kószál, ha megint belekezdek valamibe, megint becsukom valahova (általában egy másik szobába a változatosság kedvéért). Egyáltalán nem gondolom, hogy folyamat rajtam kellene lógnia.
2014. márc. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
44%
21 hónapos a lányom. Akkor zuhanyzok, ha alszik. Viszem magammal a bébiőrt, hallom, ha van valami. Alapvetően majdnem mindent akkor csinálok (vasalás, főzés, sütés) Napközbeni esetekre meg ott a járóka. Kb csak ezért nem szüntettük eddig meg. Ha jön a postás, berakom. Most, h kezd jobb idő lenni már nincs vész, felkapom, aztán megyünk.
2014. márc. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!