2,5 évesen ovi?

Figyelt kérdés
Ti beadnátok oviba a 2,5 fél éves gyermeket, csak azért, hogy társaságban legyen?
2014. ápr. 2. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

ennyi idősen lehet hogy az oviba fel sem veszik!

vagy a bölcsire gondolsz?

2014. ápr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk beveszik két és fél évesen is, de nem adtam be, nagyon anyás, sokat járunk össze gyerekekkel, van testvére is, még nem szobatiszta így várunk szeptemberig.
2014. ápr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

2,5 évesen igen beadtuk az ovodába a lányunkat. 16 honaposan szobatiszta lett, igy nem volt vele gond.

azért ennyi idösen bölcsödébe ne add :) de oviba, ha szobatiszta simán.

2014. ápr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.Most van a beiratás az oviba, az egyik mama nagyon erőlteti, de csak nyáron lesz 2 éves.Állítólag januárban mehetne, mert akkor betölti a 2,5.Igaz az, hogy ha beiratom és meggondolom magam, nem kell mennie?Az sem baj, ha pelusa van, bár én kétlem, hogy cserélnék olyan gyakran a pelusát, mint én.Hétfőn voltunk....hát láttam az én drágámat játszani, élvezte, de ott az udvaron együtt játszanak a nagyobbakkal, akik suliba mennek már.Egy kétszer nagyobb kisfiúval meg is gyűlt a baja, mert a gödrébe homokot szórt.Tesója nincs, de azért néha találkozik gyerekekkel....fogalmam sincs mi lenne a jó.Nem anyás egyébként.
2014. ápr. 2. 14:51
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
szerintem a közösség csak jot tesz neki
2014. ápr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

az óvodának azért vannak feltételei, pl. a szobatisztaság.

egyáltalán nem cserélnek pelenkát, nem cserélhetnek, az antsz tiltja! (veszélyes hulladék aminek a tárolására nincs engedélye az óvodáknak, csak a bölcsik kapnak).


de jól látod, nem kötelező beadnod ha mégsem viszed, viszont ha van rá lehetőség akkor írasd be, ha úgy gondolnád, van rá lehetőség...

2014. ápr. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
a sulit így mikor kezdené?
2014. ápr. 2. 15:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, mikor lesz iskola érett. :-) Négy évig marad oviban. Ha nincs az adott óvodának mini csoportja, akkor kétszer fogja járni a kiscsoportot.
2014. ápr. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

sulit ugyan úgy betöltött 6 éves kora után kezdheti akkor is ha 2,5 évesen kezdi az ovit és akkor is ha 5 évesen...

mivel nyári a gyereked, így 6. szülinapja után szeptemberben mehet majd ha iskolaérett lesz a vizsgálaton és az óvónő is javasolja.

2014. ápr. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, félek attól, hogy majd ő még nem megy iskolába, de a többiek igen, akiket megismert és rosszul fog esni neki.A másik félelmen, hátránnyal kezd, mivel később kezdi el az ovit, a többiek már ismerni fogják egymást és ő lesz az új gyerek....Apja szerint maradjon otthon.
2014. ápr. 3. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!