Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kisfiam 2014. március 3-án...

Kisfiam 2014. március 3-án töltötte be a 3. életévét, kötelező beadnom óvodába vagy várhatok vele szeptemberig?

Figyelt kérdés
Annyit változott mostanában az erre vonatkozó törvény, hogy már követni se tudom.
2014. ápr. 7. 06:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kötelező.

Az én kisfiam 20-án töltötte be a harmadik évét. Tavaly felhívtuk az ovit, hogy beírassuk az esedékes tanévre. Ott azt a tájékoztatást kaptuk, hogy ne írassuk be, mert év közben nincs felvétel helyhiány miatt, "mini csoportot" nem tudnak indítani fizikális helyhiány miatt. Majd most lesz a beiratkozás a következő tanévre, most már be kell íratni, ha felveszik, szeptemberben kezd.

Hívd fel őket, de szerintem csak szeptemberben kell kezdenie a te kicsidnek is, ritka, ha év közben tudnak bevenni gyereket.

2014. ápr. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az ovoda 5 eves kortol kotelezo. Elotte sajna akkor veszik fel ha van hely, a korzetesbe is.
2014. ápr. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak 2015. szeptember 1-jétől lesz kötelező az óvoda a gyermek hároméves korától.
2014. ápr. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Beírattad egyébként és ott nem kérdezted meg, mert nekünk is így volt beírattam tavaly , tavaly áprilisban volt 3 éves és csak szeptemberben kezdhette az ovit.
2014. ápr. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
5 éves kortól kötelező. ha nem írattad be, akkor be se adhatod. ha beírattad tavaly, akkor viheted ha szeretnéd, de nem kötelező
2014. ápr. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Oké köszönöm.

Nem írattam be, szeretném minél tovább itthon tartani. Förtelem, hogy mivel etetik és mivel itatják a nagyfiamat, elég neki kibírni egy hosszú délelőttöt...

2014. ápr. 13. 11:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Erre kíváncsi lennék, hogy mégis mivel etethetik és itathatják a gyereket?
2014. ápr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Félre ne értsetek nem vagyok óvoda ellenes, én magam 4 évig is jártam, és nagyon szerettem, de itt, ahol most élek a családommal, történt egy felújítás illetve bővítés, így állítólag megszorítások vannak.

Minden héten van például tojásleves, kisfiam elmondása szerint nincs benne tojás, csak néhány hínárszerű valami, a pörkölttésztára csak szaftot kapnak, amiben szét van nyomkodva egy kevés hús, és biztos forrásból tudom, hogy a krumplipüré PORból van, ami szintén többször is van egy héten. A tíztórai szinte mindig édes péksütemény, az uzsonna, (amit szerencsére már nem várunk meg, de hazahozhatja)a legolcsóbb, legsilányabb minőségű felvágott, amit a macskának se szívesen adok. De a legfelháborítóbb, hogy tiszta víz helyett mindenféle színezékkel teli, édesítőszeres "ízű" szörpöket isznak.

Ezt azért szerintem nem így kellene, főleg fejlődésben lévő kisgyerekek esetében.

2014. ápr. 14. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!