Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tapasztaltabb anyukák! Ovi...

Tapasztaltabb anyukák! Ovi kérdésben segítség kéne?

Figyelt kérdés

Lányom januárban tölti a 3-at. Most voltunk nyílt napon ovikban, és tetszett a lányomnak. Májusban kéne beíratni az oviba és szeptemberben kezdené. Akkor már 2,5éves lesz. A szobatisztasággal haladunk, szeptemberre meglesz.

A kérdésem az lenne, hogy ha mégis úgy döntenénk, hogy idén szeptemberől nem járatjuk oviba, hanem majd csak jövő szeptembertől, akkor újra be kell íratni? Sajnos elfelejtettem megkérdezni.

Meg igazából nem is tudom, hogy menjen-e még oviba. Úgy érzem kéne neki a közösség, hogy gyerekek között legyen. És nekem is elkéne kezdeni dolgozni. Egyik pillanatban szeretném, hogy menjen, máskor meg elbizonytalanodok egy kicsit. Van másnak is, akinek 2,5évesen kezdte az ovit a gyereke? Hogy bírtátok?

Bocsi, egy kicsit kusza lett a mondanivalóm!


2014. ápr. 17. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom decemberben tölti a 3-at, most fogom beíratni. Már várja az ovit, szobatiszta is. Viszont elég nagy a túljelentkezés, így nem tuti, hogy felveszik szeptembertől. Akkor marad itthon januárig, vagy jövő szeptemberig.
2014. ápr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem ennyi idősen bölcsis volt a fiam. Azt hittem eddig, hogy 3 éves kortól lehet oviba járni... :)

Nekünk bejött a bölcsi, 2 éves korától járt, 2 évig. Igaz a végére már nagy "lókötő" lett, hiszen addigra már nagyon nagynak érezte magát a barátjával a kisebbek között. De a második év előtt azt mondták az oviban, hogy inkább maradjon még egy évet a bölcsiben, mert nagyon sok a jelentkező...

A lányom meg majdnem 4 volt, amikor ovis lett, mert előtte még gyesen voltam a kicsivel. Viszont nála a beszédfejlődéssel volt késés, 3 évesen csak mi értettük, hogy mit beszél, gyakorlatilag az 1 és fél éves öccse szintjén volt. A logopédus javaslatára ment oviba, ott aztán egy-két hónap alatt nagyon nagyot fejlődött. Most 3. osztályos és csupa ötös tanuló, teljesen rendbe jött a "beszélőkéje".

Azt nem tudom, hogy újra be kell-e íratni.

Enyémek egyébként szerettek oviba/bölcsibe járni.

2014. ápr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Van ahol tényleg felveszik 2,5 éves kortól, anyukám óvónő és nálunk is így van. Viszont nálunk nincsen bölcsi. Ha van bölcsi, 2,5 évesen én még inkább bölcsibe íratnám, mint oviba. És 3,5 évesen menne oviba. Az én lányom márciusi, tehát most töltötte a 2-t, bölcsibe jár, vagyis még csak most kezdtük. Így ő is majdhogynem 3,5 éves lesz jövő szeptemberben, amikor oviba megy. Nem is volt kérdés, hogy hamarabb menjen, a gondozónőket kérdeztem, hogy hogy szokás, azt mondták, ilyen esetben nem lesz évvesztes a gyerek, ennyi....
2014. ápr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Miért nem kezdi el januárban, amikor betölti a 3-at, ha ilyen ellenérzéseid vannak. Egyébként nagyon sokat fog változni szept-ig, majd meglátod akkor, hogy érett vagy nem, hogy oviba járjon.

Ha most beiratod, vagy jár vagy nem.

Ha nem jár, akkor jövőre újra be kell iratnod, persze.

GYerekfüggő, hogy ki érett rá 2,5 évesen.

2014. ápr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem szeretném, hogy évközben menjen. Akkor már egy összeszokott társaságba menne és félek nehéz lenne neki beilleszkedni, nem játszanának vele a többiek. Vagy ez nagy hülyeség?
2014. ápr. 18. 07:32
 6/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Nálunk az oviban folyamatos volt a beszoktatás, mindig jöttek szinte új gyerekek, szóval soha nem igazából "teljes" a társaság.

Ráadásul szerintem ebben a korban még sokkal könnyebben barátkoznak, nem annyira fix a baráti társaság, emiatt én nem aggódnék.

2014. ápr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hülyeség.

Ezek a picikék még inkább egymás mellett játszanak, nincsenek még olyan NAGY barátságok.

Nyugodtan elkezdhet járni januártól, még bőőőőven fog magának barátot találni.

Emiatt igazán ne aggódj.

(Oviban dolgozom.)

2014. ápr. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi.

Szóval ha most felveszik akkor mondhatom azt, hogy januártól viszem és nem szeptembertől? Vagy ezt a jelentkezési lapra írjam rá?

2014. ápr. 18. 13:42
 9/10 anonim ***** válasza:

szerintem lehet, hogy nem hülyeség az aggodalmad

az attól függ, hogy nehezen beilleszkedős, kicsit visszahúzódó fajta a lányod, vagy gyorsan könnyen barátkozós típus :)

óvónőkön is múlik, hogy vállalnak-e 3 éven aluli gyerkőcöt, meg a lányod érettségétől is függ a dolog, azt biztos látni fogod :)

2014. ápr. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A lányom tavaly szeptemberben kezdte az ovit, 3 évesen, mégis nehezen illeszkedett be, mert a csoport nagy része ismerte egymást a bölcsiből és a játszótérről, mi meg másik játszótérre jártunk, másik közösséget ismert a gyerek. Szerintem a beilleszkedés nem azon múlik, hogy mikor kezdi, hanem hogy mennyire könnyen barátkozik.
2014. ápr. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!