Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan lehet párként támogatni...

Hogyan lehet párként támogatni egy véletlen teherbeeső lányt a baba megtartásának eldöntése kérdésben?

Figyelt kérdés
Nem akart gyerek, de teherbe esett. Ezen kár lovagolni, hogyan már megtörtént. Huszonévesek vagyunk, én nem akarom még most ezt a gyereket, de kényszeríteni nem fogom semmire, mert félek, hogy később gond lenne belőle. Nem így terveztem az életemet, de ha megtartjuk, akkor természetesen mellettük leszek, a babát meg ha már megvan szeretni fogom. Ezt így megmondtam neki, persze kicsit kedvesebben. Erre az volt a reakció, hogy én az ő nyakába akarom varrni a döntést. Lehet tényleg nem voltam nagy segítség, de ennél többet nem tudok tenni hiába szeretnék neki segíteni. Én még nem akarok gyereket, de természetesen vállalom ha megszületik. Őt sem fogom hibáztatni hogy a baba mellett döntött. Végül ő dönt, szóval nem értem mit tehetnék még.
2013. szept. 4. 11:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ettől többet nem tehetsz. Nem értem a lányt, mégis mit vár? Hogy mondd meg kerek perec mit csináljon? Nyilván ez a döntés azért rá nagyobb hatással van...
2013. szept. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
ha megmondanád, mit tegyen, az sem lenne jó, később hibáztatna, akárhogy döntött. Ez így jó, hogy bárhogy dönt, te támogatod.
2013. szept. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Milyen jó, mi? A férfinek teljesen mindegy, ha lesz gyerek, ha nem lesz, bármikor leléphet. Ő ilyenkor aztán nem szól bele semmibe, ilyenkor mindenki annyira tiszteletben tartja a nő döntését, nehogy véletlenül hibáztatható legyen, bármi lesz, hogy az hihetetlen. Márpedig a férfi is hibás, egy gyerekhez két ember kell. Aztán persze ha a nő úgy dönt, hogy megtartja, akkor később jól a fejéhez vágja, hogy "mit sírsz - te akartad, nem kelek hozzá éjjel - te akartad, nem pelenkázom - te akartad, nem maradok itthon veled bulizás helyett - te akartad." Ha a nő pedig úgy dönt, hogy elveteti, a férfi egy cseszett könnycseppet nem ejt a gyermeke után, és ha a párja esetleg depresszióba esik, bűntudata van, akkor is odavághatja, hogy TE AKARTAD. Marha könnyű nektek, férfiaknak, ezt be kell látnotok.


Mit akarsz? Kell ez a gyerek, vagy nem? Nem kell, de azért majd megpróbálod felnevelni, ha nem sikerül maximum otthagyod őket? Így gondolod ugye? Ezt így kerek-perec mondd meg a barátnődnek, nem kell kedvesnek lenni, csak őszintének.

2013. szept. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Te atya ég utolsó! Azért mert Neked szemét a párod, attól még nem szemét az összes férfi...

Mégis mit kéne csinálni a kérdezőnek szerinted????? Döntse el a lány helyett???? Akkor meg azért lenne szemét ugye?????

első voltam

2013. szept. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Nem szemét a párom. Csak tudod óriási különbség van aközött, hogy "nyugi, minden rendben lesz akárhogy döntesz" vagy "nekem nem kell gyerek, de ha már megszülöd megpróbálok mellette maradni". Igenis mondja meg a frankót a srác, mert még mindig rosszabb megbánni azt, hogy megszültél egy gyereket, mert a párod beetetett ezzel azzal, mint ha azt bánod meg, hogy elvetetted, mert nem akartad, hogy szegénységben, apa nélkül nőjön fel.


Persze, jönnek majd az anyavédők, hogy "úúúristen, olyan nincs, hogy valaki megbánja, hogy megszült..." PEDIG VAN. Csak nem merik bevallani!

2013. szept. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tervezte a gyereket akkor mégis hogy a csába vágjon jó pofát és várja mosolyogva a babát? Nyilván ezt a helyzetet még meg kell emésztenie a kérdezőnek... azért te nagyon könnyen elkönyvelted a kérdezőt.

Ettől függetlenül vállalja a felelősséget, és ennyi kell az egészhez. Ott ahol tervezik, ott is leléphet ám apuka... ez mindig benne van a pakliban... ezért jó ha ez elsődlegesen a nő döntése!

2013. szept. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%

Össze van zavarodva, még sok negatívum kicsúszhat a száján. Elvégre meg kell küzdenie a felelőtlenség következményeivel. Ha megtartja, akkor a felelősség gondolatával, a teste, leke, élete megváltozásával. Ha nem tartja meg, akkor pedig az abortusz lelki dolgaival. És ezenkívül még számtalan változás, kérdés van, amivel meg kell küzdeni.

Én javaslom ha van hozzá munka, és segítség, tartsátok meg, amikor majd megszületik, kétségetek sem lesz hogy jól döntöttetek :)


Minden jót nektek, és nagy szükségetek van most egymásra. Ha elvetetitek és később gyermeketek lesz, mindkettőtökben ott lesz az űr örökké, hogy valamikor, valahol, a világban volt már egy első..

2013. szept. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Még egy fontos mondat: Amikor nem jelenti ki egyik fél sem egyértelműen, hogy ezt a gyereket el kell vetetni, annak oka van. ott már valamilyen szeretet vagy ragaszkodás elkezdődött, ezen érdemes elgondolkozni.
2013. szept. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
Én nem szépíteném. Szerintem sokkal nagyobb hiba, ha nem mondod meg mit akarsz. Mert te NEM szeretnéd ezt a gyereket de ha megtartjátok akkor mellettük leszel. Lehet ha ilyen megvilágításban kapja meg az infót másképp dönt. Személy szerint én sem szeretem ha valaki nem tudja eldönteni mit akar. Ez így valóban úgy jön le rá hárítasz minden felelősséget.
2013. szept. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

Bárcsak az én Párom rám bízta volna a döntést...

akkor most nem itt olvasgatnék, hanem boldog lennék és mondjuk sétálgatnék egy parkban.

2013. szept. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!