Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit adtok az ovónőknek évzáróra?

Mit adtok az ovónőknek évzáróra?

Figyelt kérdés
Milyen összegben? 3 ovónő/dadus x2 gyerek = 6 pedagógus...
2014. máj. 14. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
egy bonbon, egy szál virág, egy gyerekkel együtt készített ajándék (hogy este még fel tudja idézni, kitől kapta a bonbont :))
2014. máj. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi készítettünk egy fényképes képeslapot (otthon szerkesztettem és nyomtattam). Rajta volt az óvónéni/dadus neve, a lányom fényképe, és egy köszönő vers.

Illetve emellé a 2 fő óvónéni egy-egy idézetes könyvecskét kapott, a többiek bonbont.

2014. máj. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk a csoport közösen ad: vásárlási utalványt (5000 Ft/fő), kis kreatív könyvecskét meg virágot.

A 24-ből egyetlen szülő volt, aki nem szállt be, de vele nem foglalkozunk.

2014. máj. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is csoportos ajándék van (óvónőknek kb. 20eFt értékben vásárlási utalvány, a dadusoknak kicsit kevesebb értékben), plusz egy-egy virág. (a csoportlétszám 16 fő)


Nálunk van egy óvónő, akit a kisfiam nagyon szeret és én is emberként, szakemberként. Neki fogok venni plusz ajándékot a csoportoson felül (egy beszélgetésből tudom, hogy van olyan dolog, amit szeret és túlmutat a virág-csoki kombón).


Egyébként a kisfiammal tanulgatunk egy aranyos verset, ami az év végéről és az óvónőkről szól, azt majd mindegyiknek elmondja és kapnak egy-egy virágot is mindannyian a kisfiamtól.

Csak ennek az egynek tervezek nagyobb ajándékot venni (az értéke nem annyira lényeges- egyébként 10 eFt kb.)- mielőtt kiakadtok: jószívvel adjuk, megengedhetjük magunknak (és magánovi...). Ennél azonban fontosabb, hogy a kisfiammal készítünk hozzá "kézműves alkotást" is, már lyukasztottunk, színeztünk stb. de még nincs kész :)


Szerintem egyébként nem kötelező, nem jó, ha "elvárás"- erre egyenajándékként ott van, amit a csoport vesz.

Én annak adok, aki külöünösen megérdemli, akinek valóban szívesen adom, hiszen az AJÉNDÉK erről szól, nem a kényszerről (hogy kötelező, hogy ciki, hogy más is ad, hogy nehogy szegény másik...)

6-8 pedagógusnak már a virág is szép kis összeg... azt túlzásnak tartanám- esetleg valami kézzel készült, kedves kis dolgot, kertből szedett virágot is lehet, ha valóban úgy érzed, hogy mindannyian megérdemlik a szokásos csoportos dolgokon felül.

2014. máj. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat, csak most tudok reagálni!

Köszönöm a hasznos válaszokat! Sajnos nálunk egyenlőre nincs aki a csoportot összeszervezze, én sem tudok most ezzel foglalkozni így marad az egyéni ajándék.


Azon gondolkodtam, hogy veszek dm-es vásárlási utalványt és egy szál virágot adnak a gyerekek. De utalványba adni 1-2000 Ft-ot nem ciki...? Többet nem tudok beletenni. A bonbon sem rossz ötlet, de biztosan én leszek a 20. aki azt fog adni, így azt inkább kerülném.

Készíteni valamit ez jó ötlet! Na, majd töröm a fejem!

Szívesen adok nekik, mert szeretik a gyerekeket és viszont, megérdemlik, nagy terhet vesznek le a vállamról. Otthon vagyok a 3. babával, és nem kell a nagyokat délben hazahoznom, mint sok más helyen...

2014. máj. 18. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!