Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti kaptok az óvodában a nap...

Ti kaptok az óvodában a nap végén információt, h mit csinált a gyerek egész nap? Volt e vele vmi gond, probléma, bármi?

Figyelt kérdés
2014. máj. 18. 20:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó. A bölcsiben azért csak 6gyerek jut egy gondozóra legalabbis nalunk ennyi volt a max.létszám. Oviban 30fő irányába közelit egy csoport. Szerintem normális h nem mesélnek külön mindenkinek. Ha van valami ugyis szolnak. Én max annyit kérdeztem (azt is az elején,3évesen) hogy minden renden volt? Illetve evés alvás volt-e -azt is csak azért h tudjam mire számitsak a nap további részében.
2014. máj. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
61%
Örülj neki, hogy úgy gondolják, nekik kell megoldani. Nekem kiscsoportban minden carért panaszkodtak (pl föláll az asztaltól, sokat nyom a szappanból stb.)... Aztán jöttek nagyobb konflikutsok, a végén asztalt borítottam, azóta nem mondanak semmit, csak ha kérdezem, én meg ritkán kérdezem :(
2014. máj. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nálunk is akkor mondják általában, ha kérdezem, vagy ha valami extra dolog történt. Akkor is csak pár szóban, hogy nem volt semmi gond, vagy hogy ma elég pörgős volt... Nem is igénylem, hogy többet meséljenek, hiszen mikor megyek a gyerekemért, még legalább 15 gyerek bent játszik a csoportban, akikért az ovónő tartozik felelősséggel és akiknek épp hátat fordít, míg velem beszélget. Így kérdezni is akkor szoktam, ha látom, hogy bent van a dadus, vagy bárki más, aki tud a többi gyerekre figyelni. Fogadóórát nálunk is lehet bármikor kérni, akkor fél-1 órát is elbeszélgetünk az ovónővel.
2014. máj. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

én óvónőként akkor mondtam,amikor

1-még kiscsoportos volt a gyerek

2.valami különleges történt(megette a borsófőzeléket-amit anya szerint nagyon nem szeret

3.valamiban pl nagyon ügyes volt

néha egyébként elég 1-1 mondat az anyukának (pl.amikor jön érte,és éppen pakolt-olyankor megdicsértem,hogy,ma egész nap nagyon sokat segitett....)

egyébként nem lehet elvárni,hogy 26-28 gyerekről minden nap meséljenek,pláne,hogy,közben a többit is figyelni kell.nálunk mondjuk a bölcsiben nem meséltek órákatHa te kiváncsi vagy-bátran kérdezz ennyit,hogy minden rendben volt-e,történt valami különös?

én mondtam a saját gyerekemnél is,hogy mindig mondják azt is,ha probléma volt.

2014. máj. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nálunk mondanak pár szót mindig. Ha mást nem azt minden nap elmondják, hogy mennyit evett reggelire, ebédre.
2014. máj. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nálunk pontosan annyit, és úgy informálnak, mint ahogy a 14-es válaszoló leírta. :) mellette megkérdezem, ha valami érdekel, és persze hazafelé a kislányom is mesél.
2014. máj. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

Jaj, NYOLCASKA, én tudni akarom, ha a gyerekem elesik, és hogy hogy esik el. Eleshet úgy is, hogy pld a fejét üti be. Ami alap esetben nem baj, de ha este elkezd hányni, akkor tudjam, mi okozza. És ez csak egy példa.

Én sem kiselőadást várok, csak két tőmondatot.Nem szakad le az óvónéni szája ettől.

2014. máj. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ovonokent egyszer nagyon megmostak a fejem, azert mert azt mondtam, hogy a gyereknek nagyon jo napja volt, nagyon aranyos volt es nem volt vele semmi problema. Szulo panaszt tett, hogy szemelyes jellegu informaciokat ugy osztottam meg vele hogy ezt mas szulo is hallotta, szoval mesertettem a gyerek szemelyisegi jogait. Azota csak fogado oran negyszemkozt mondok barmilyen informaciot. (Azert hozza kell tennem ez nem magyarorszagon tortent)
2014. máj. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
13%
Az lenne a jó, ha az ovónéni meg az iskolában a tanítónéni írna egy blogot, napi 5 mondatot: Milyen mondókát tanultak, milyen sportjátékot játszottak, milyen kreatív dolgot készítettek. De egy balhét is le lehet írni nevek nélkül. Pl. megbeszéltük hogy nem tépjük ki egymás haját és nem karcoljuk össze egymás arcát mert az nem szép dolog.
2014. máj. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Óvónő vagyok én is. Csak akkor mondom, hogy mi történt, ez alól egy kivétel van, a baleset. Akkor a szülő elé megyek pl. az udvaron, és elmondom a körülményeket.

Van olyan szülő, akinek az első szülői értekezleten kellett arra is felhívni a figyelmét, hogy legalább egy köszönést vessen màr oda, ne csak úgy felkapja a gyereket az udvarról. (Nálunk az a szokás, hogy, mivel 4 csoporté az udvar, nem a sajàt gyerekeinkre figyelünk, hanem az udvart osztjuk fel, hogy mindenhol legyen felnőtt felügyelet.

Eddigi tapasztalatom, hogy akit érdekel a gyereke, az úgyis megkérdezi, hogy mi törtènt vele aznap.

2015. okt. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!