Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kiscsoportos lesz a gyerekem...

Kiscsoportos lesz a gyerekem ősszel. Csinálhatok olyat, hogy csak úgy nem viszem egy hétig vagy csak betegség miatt hiányozhat?

Figyelt kérdés
2014. júl. 1. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Hiányozhat betegség nélkül is,csak szólni kell előtte az óvónőknek.
2014. júl. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk kiscsoportban lehet hiányozni, sokszor nagyszülők viszik el stb., csak előtt való nap szólni kell.
2014. júl. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

5 éves kortól kötelező az óvoda, úgyhogy annyit hiányozhat amennyit csak szeretnéd.

viszont beteg gyereket nem lehet bevinni, így hiányzások után kell az orvostól egy egészséges igazolás vagy előre kell szólni, hogy nem betegség miatt hiányzik.

2014. júl. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Lehet hiányozni, csak odaszól az ember az oviba, hogy most ezért vagy azért nem megy a gyerek. De kis csoportban még nem kötelező, hogy minden nap (betegséget, egyéb intézni valót leszámítva) menjen a gyerek.

Illetve, ha nem jön haza délben, hanem ott is alszik és igényelsz neki étkezést az oviban, akkor meg főleg be kell szólnod, ugyanis az ételt olyankor le kell mondani.

2014. júl. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kis csoportban, kozepso csoportban elengedik a gyerkocot. Kikerot kell irni erre.


Nagycsoportban az esetek 80%-ban nem engedelyezik. Csak akkor, ha nyomos ok van ra: elore bejelentett orvosi vizsgalat, stb.


Nalunk nagyon komolyan vesznek mindent.

Pl. Apukam otthon hagyta az iratait es nem adtak ki neki a lanyom. Pedig a masik csoport ovonoje apukam szomszedja. De a szabaly, az szabaly!

2014. júl. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) nyomtam zöldet mindenkinek!
2014. júl. 1. 15:23
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem írtad, hogy mi miatt nem vinnéd, de leírom a tapasztalataimat, hátha te is hasonlóan gondolkodsz, mint én tettem. Lehet hiányozni, olyat is lehet, hogy nem viszed 1 hétig, DE. A kiscsoportos gyerekednek az a jó, ha megszokja, hogy óvoda van, az ő dolga, hogy oviba járjon, és minél hamarabb a közösség tagja lesz.


Ezt tapasztalatból írom. Én az 1 éves kisfiammal voltam itthon az elmúlt ovis évben, a 3 éves kislányom a kiscsoportot kezdte. Az első 2,5 hónap úgy telt, hogy 2, maximum 3 napot ment, utána 5 napot nem, mert lebetegedett. November második felében volt először, hogy egy egész hetet tudott menni oviba. Csak délelőttös volt, tehát ebédelt, és hoztam haza.

Decemberben skarlát járvány volt, a kisfiam közeledő oltása és a karácsony miatt 1 hétig nem vittem a kislányomat (nem volt beteg), nehogy hazahozzon valamit a kicsinek, plusz nehogy betegen ünnepeljük a karácsonyt. Aztán volt 1 hét, amikor rettentő hideg volt, akkor amiatt maradtunk itthon (nem volt beteg). No ezekkel az ilyen-olyan közbeiktatott szünetekkel úgy elszoktattam az ovitól, hogy vért izzadtunk mindketten, mire újra visszaszokott, és elfogadta, hogy az az ő kis közössége, a gyerekek közé tartozik, az a dolga, hogy oviban legyen. Néha láttam az oviudvaron sétálni leszegett fejjel, 2-3 hét és sok-sok sírás volt, mire örömmel ment.


Szóval az ovi ne egy opcionális dolog legyen az életében, főleg ne ő döntse el, hogy akar-e menni, vagy nem, hanem egy biztos, stabil pont. Ne gyermekmegőrzőként tekints az ovira, hanem egy közösségként, ahol az a jó, ha nem hébe-hóba megy a gyerek, hanem fixen ott van, mert úgy lesznek barátai, úgy fogja ő is otthonosan érezni magát.

2014. júl. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk hiányozhat, csak szólni kell előtte, illetve nagycsoportban a 6. életévet betöltöttek már csak nehézkesen, nekik már mindent igazolni kell.
2014. júl. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


7-es: nálunk kicsit bonyolultabb a helyzet,bölcsibe se járt csak havi maximum 1 hetet,volt hogy még annyit sem.Kruppos,emiatt rengeteget befulladt,ki is vettem.A kérdésem azért tettem fel,mert pl.Karácsony előtt 1-2 héttel biztos nem fogom vinni,mert volt,hogy bent "ünnepeltünk" a kórházban...én lennék a legboldogabb,ha minél több időt tudna bölcsibe,oviba tölteni,de arra még 2-3 évet várnunk kell (kb.addigra kinövi a kruppot)

2014. júl. 1. 21:11
 10/10 anonim válasza:
Az a lényeg, hogy milyen oviba kerül, és hogy az óvónő engedi-e, hogy hiányozzon. De betegség miatt, hiányozhat. Meg ha mondjuk nyaralni mentek, akkor is hiányozhat, csak be kell jelenteni ezt az oviba.
2014. júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!