Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 hétig betegség miatt nagy...

2 hétig betegség miatt nagy dózisú c vitamint szedtem. Femibion 400-at és 1200mg-os C vitamint. Probléma?

Figyelt kérdés
16 hetes terhes vagyok. Tényleg okozhat magzati károsodást? Ha igen mi baja lehet a babámnak???
2011. febr. 4. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz baj mert a felesleges c vitamin vizelettel tavozik
2011. febr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Béres C-Vitamin papírján az alábbi áll:


"Terhesség, szoptatás

Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Állatkísérletek ezidáig nem igazoltak a C-vitaminnal összefüggő magzatkárosító hatást. A C-vitamin terhes nőknek az ajánlott adagban (100 mg/nap) biztonságos. Azonban terhességben nem javasolt a szükségletet jóval meghaladó mennyiségű (1000 mg/nap feletti adagban) C-vitamin fogyasztása. Egy vizsgálatban kimutatták, hogy terhes nőknek a második trimesztertől a szülésig adott 1000 mg/nap

C-vitamin adag mellett fokozódott az alacsony (< 2,5 kg) születési testtömeg kockázata.

A C-vitamin kiválasztódik az anyatejbe. Szoptatás alatt a C-vitamin szükséglet fokozottabb, de az ajánlott 100 mg/nap adagnál nagyobb mennyiségben történő pótlás nem javasolt."


Tehát károsodást nem okoz, viszont ha legközelebb beteg lennél (reméljük erre nem kerül sor!), akkor ne lépd át javasolt adagot.

Szerintem egyébként az alacsony súlyú baba is inkább akkor lehet, ha valaki egész terhesség alatt ilyen nagy dózisban nyomatja.

A babád döntő többségében még ez után fog gyarapodni és növekedni.


Jó egészséget, jó babavárást!

2011. febr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!