Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy szokott zajlani az...

Hogy szokott zajlani az óvodai beszoktatás?

Figyelt kérdés
Nektek mennyi ideig tartott a beszoktatás? Hogyan zajlott? Hány napig voltál bent az oviban gyermekeddel? A beszoktatás alatt csak délelőtt mennek oviba a gyerekek? Mennyi idő után vannak ott egész nap?

2014. júl. 8. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Elég változó.

Van ahol anyuka 1 elsö nap 1óra után már elküldik és hiába ordít a gyerek hetekig azt mondják az nem baj.


De szerencsére van sok olyan ovi mint a mienk, ahol hagynak idöt a gyereknek.

Nálunk elsö nap 1 órát voltunk közösen, majd haza mentünk. Majd másnap megint 1 órát, de felénél elbucsuztam és kimentem. Majd harmadik nap egy órát egyedül. Negyedik nap is egyedül lett volna, de ekkor jött el, hogy maradt volna, de velem. Megijedt a sok gyerektöl. Ekkor nagyon sírt és nem akart elengedni, és kértem az óvonénit, had maradjak egy órát. Ekkor ott maradtam és félóra után elengedett. Aztán beszokott.

2014. júl. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2 orét voltam a gyerekkel, következö nap már nem maradtam. nem igényelte, hál istennek nálunk ennyi volt az egész beszokatás.
2014. júl. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagy hátránnyal fog indulni a fiam, ha nem járunk gyerekek közé? Az oviban már voltunk 2x, először szétnézni - ez nagyon tetszett neki. Aztán nyílt napon, ahol bátran elment játszani és ott is hagyhattam kis időre. 3,5 éves lesz szeptemberben. De félek, hogy nem tapasztalta milyen gyerekek között lenni.
2014. júl. 8. 22:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Ovija válogatja, fiamnak nem volt beszoktatás, első nap haza küldtek és mondták hogy ha valami van, hívnak. Lányomnál először csak szétnézni mentünk be az oviba nyáron, játszott ott pár órát és aztán haza mentünk. Szeptemberben az első pár napban voltam vele ott de akkor is úgy, hogy egy idő után eljöttem és délben kellett érte menni. Úgy egy hét múlva alhatott csak ott. Előtte mi sem jártunk bölcsibe és gyermekközösségbe is csak úgy hogy ha vendégségbe mentünk vagy a játszótéren voltunk. Volt pár sírósabb nap, de aztán jól beszokott a lányom.
2014. júl. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

fiam 2x volt kiscsoportos.

először januárban kezdett, már beszokott társaságban.

első héten 1 órát voltunk ott, 2. héten reggeli után vittem és ebéd előtt jöttünk el.

3. héttől "rendesen" járt, 8-f1-ig, nem aludhatott ott. ez 1,5 hónapig ment, mindig mondtam, hogy most már aludjon ott, de az óvónő szerint kicsi volt hozzá, vigyem csak el. szuper volt, mert közben elkezdtem dolgozni is, ebéd időben kilógtam és elhoztam, átvittem valamelyik nagyszülőhöz... aztán az asztalra csaptam, hogy márpedig marad, ez március közepén volt.


szeptembertől megint kiscsoportos lett, annyira nem tetszettek az óvónők, hogy inkább ismételtünk, hátha...

itt nem volt beszoktatás, első nap ott voltunk velük, az összes szülő, 2. nap már csak az ajtóból integettünk :)

sok szülőnek ez nem tetszett, de így utólag már látjuk, hogy jó volt így.

az első héten volt sírás, 2. héten már senki nem sírt, nagyon hamar összeszoktak és mindegyik gyerek szeret járni. persze ehhez kell 2 szuper óvónő :)

2014. júl. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi most vagyunk ismerkedős héten. Most az összes leendő kiscsoportos megismerkedik mindenkivel. Reggeltől ebédig együtt játszanak a gyerekek szülőkkel, és óvónénikkel, megismerkednek az ovival. Mi szeptembertől már élesben megyünk, itt azt javasolták, hogy rögtön az elején legyen ott alvás. Szeptembertől, csak alvás után megyünk értük, vagyis a szülők várják az ébredést. Az én kisfiam csak december végén tölti a 3-at.
2014. júl. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!