Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nektek is nehezen ment az...

Nektek is nehezen ment az óvodai beszoktatás?

Figyelt kérdés

Szeptember közepén kezdtük az óvodát 2,5 évesen...

Egy hétig jártunk és lebetegedtünk,de az a hét vártnál felüli volt,minden rendben zajlott,mintha mindig is odajárt volna,alig várta a másnapot hogy megint mehessen...aztán jött egy két hétig tartó betegség...és újra óvoda,nagyon várta a kislányom :-)és az első konfliktus után teljesen elment a kedve az óvodától,nem akart menni,sírt,hisztizett..odáig fajult,hogy péntek reggel már annyira sírt hogy öklendezett,így be sem vittük a csoportba,haza hoztuk...délutánra belázasodott 4 hétig voltunk itthon..

EzEN A héten ismét elkezdtük az ovit A LEGELEJÉRŐL!!!

Beszoktatás,de senkivel nem kommunikál,csak ül az ölemben és figyeli a többbi gyereket,ha egy-két gyerek odajön megsimogatni a kislányom elhúzódik 1 óránál tovább nem akar maradni,csak törtet haza...

Az óvónők nagyon aranyosak,azt mondták akár tavaszig is bejárhatok,ha én meg tudom oldani...

Tényleg ennyire nehéz,vagy egyszerűen mégnem érett még meg az óvodára,mi rontottuk el hogy nem volt gyerekek közelében,szocializációs problémái lennének...

Nem tudom!!!!!Más ilyen idős gyerek aki velünk egy csoportba jár gyönyörűen beilleszkedett...

Beszélgetünk az oviról,és mégsem akar menni



2013. nov. 13. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem hordtátok már kicsi kora óta gyerekek közé, akkor ne lepődj meg hogy nem érzi jól magát az oviban. Egy az hogy még kicsi is, másik hogy bedobtátok szegényt rögtön a mélyvízbe. Én kivenném az oviból, és majd akkor vinném, ha 3 éves lesz. addig pedig rendszeresen hordani kell gyerekek közé, hogy megtanuljon szocializálódni.
2013. nov. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lányom szeptemberben kedzdte az ovit ekkor már majndem 3 éves Volt.

Sokat hordtam gyerekek közé, de ö még is félénkebb gyerek.


Nálatok szerintem az Volt a baj, hogy beteg lett, és amíg nem ment a kép ami kirajzolódott benne szebb mint ami valóságban várta. Akkor mikor betegség után mentetek teljesen elöröl kellett volna kezdeni a beszoktatást, mert neki minden dolog új Volt, nem Volt még beszokva attól a másfél héttöl.

Legyél kitartó vele és mindenképpen menjetek.

Ha elkezd játszani és látod, hogy boldogan játszik akkor viszont legyél eröteljes és elköszönés után hagyd ott 1 órára.


Lányom nagyon akart menni, de elsö 3 nap jó Volt, majd jött a sírás. Elsö hétvége utáni hétfön óriási félelem Volt benne, nem akart elengedni csak sírt. Láttam a félelmet benne, nem hagytam ott. Másnap megint így, de kb 15 perc után nagyon jól eljátoszott és otthon érezte magát. Akkor nagy hisztiben de otthagytam. Másnap már ö küldött el , onnantol minden ok.

2013. nov. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsi még, nem hiába 3 éves kortól ajánlott az óvoda. Ha otthon tudsz vele maradni, akkor várni kéne még egy évet és szeptemberbe újra kezdeni. Addigra megszépülnek az élményei az óvodáról, lehet hogy jobban fogja várni mint bárki más.
2013. nov. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A gyermeked óvoda éretlen, ami 2 és fél évesen nem is csoda.

Ha nem dolgozol, ne vidd többet, várjatok még, és próbáljátok meg egy fél év, vagy akár egy év múlva, mert ez nagyon megviseli.

2013. nov. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!