Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovi beszoktatás. Fiam 2 hétig...

Ovi beszoktatás. Fiam 2 hétig szerette. Most nem akar menni. Üvöltve tudom csak bevinni. Mikor hagyja el?

Figyelt kérdés
Pici korától járunk abba az oviba, ahol most van. A nővére oda járt 4 évig. Pont azokat az óvónőket kapta, akiket a lányom. Ismeri őket. Alig várta, hogy mehessen. Első héten (szept.23-ai hét) nem voltunk ott sokat. Második héten beteg lett. 3. héten szerdáig délben eljött és azóta ottalszik. Ma lesz a 3. napja. Pénteken csinálta először, hogy kijelentette, nem megy oviba. Nem szereti, mert sokára megyek érte. Az iskolától hisztizett, az oviba úgy kellett behúznom, alig tudtam átöltöztetni. Persze, amikor otthagytam, hamar befejezte. Jött a hétvége. Jó is volt. Ma reggel megbeszéltük, hogy ügyes lesz, nem fog sírni. Szépen felöltöztettem. Mondtam, hogy a boltban ő fogja kifizetni a nyalókáját és nagyon örült ennek, de amikor meglátta a csoportot, megállt és mondta, hogy nem jön. Na..rávettem, hogy öltözzön át és adok pénzt a zsebébe (2 db 10-est). De amire a csoporthoz értünk, meggondolta magát. Megint be kellett vinnem, mert sírt. A lányom egy napot nem sírt az oviban a 4 év alatt és én nem tudtam, hogy ez ilyen rossz. Sokáig csinálja még ezt? Mik a tapasztalatok? Állítólag az lett volna jó, ha már az első nap sír. És ez a rosszabb, amikor 2 hét múlva jön rá, hogy neki ez nem tetszik. Megbékél majd?
2013. okt. 14. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2 hónapja jár oviba,de még mindig üvölt reggel és sokszor sír napközben is :( Az első 2 hét neki is könnyen ment,második héten már ő kérte,hogy ott aludjon.Aztán ő is beteg lett és innentől kezdve megy az üvöltés :(

Remélem jobb lesz lassan a helyzet,mert ez így nagyon nehéz :(

Bocs,hogy nem tudok segíteni!

Kitartás!

2013. okt. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most olvastam, hogy össze kellene járni valamelyik csoporttársával, hogy jobban megismerje és akkor lehet, hogy nagyobb kedve lesz oviba menni, mert van ott egy barátja. Megpróbálok beszélni az egyik ismerősömmel, mert vele régebben összejártunk. Hátha bejön!
2013. okt. 14. 14:59
 3/7 anonim ***** válasza:

"Állítólag az lett volna jó, ha már az első nap sír."

Ez gyerekfüggő, nem tudod befolyásolni. Igen, előfordulhat, hogy még jó ideig csinálja, sőt később is lehetnek visszaesések. (Mondjuk az már nem annyira durva) Az én kislányomnak nagyjából másfél hónapig tartott, amíg sírás nélkül bement a csoportba.

Van olyan gyerek, akinek ez könnyen megy, van akinek nehezebben. Nekem anyaként nagyon nehéz volt, amit valószínűleg ő is érzett. Ráadásul ő 4 évig volt otthon velem, mert közben született kistesó, és ezért nem adtam be 3 évesen az oviba. de beszokott, és megszerette. Neked kitartást kívánok ehhez a nem könnyű időszakhoz, és ne aggódj, megbékél majd.

2013. okt. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Figyelj, teljesen rendben van, amit a kisfiad csinál, még akkor is, ha Neked per pillanat kellemetlen. Ha egy gyereket rendesen felkészítenek az ovira, sokat mesélnek neki, hogy milyen jó lesz, akkor nagyon gyakori, hogy az elején vidáman megy, és csak pár nap vagy egy-két hét után lázad fel. Nálatok ez még fokozottabban fennál, hiszen ismerte a környezetet, a nagytesó is oda járt, gondolom, alig várta, hogy ő is nagy ovis legyen, és csak egy idő után esett le neki, hogy ez pontosan mivel is fog járni.

Hidd el, abba fogja hagyni. A legtöbb gyerek valamikor sír az ovikezdés környékén, főleg, ha nem járt előtte bölcsibe. Az én kisfiam egy hónapja jár, és ő is volt beteg közben. Az elején üvöltve sírt. Egy hét múlva már csak pityergett. Múlt hét óta pedig egy könnycseppje sincs.

Azt azért hadd kérdezzem meg, hogy milyen a hangulata, amikor érte mész? Vidám? Úgy veszed észre, hogy napközben azért jól érzi magát? Mert ha igen, akkor nem hiszem, hogy túl nagy jelentőséget kell tulajdonítani a reggeli sírásnak

2013. okt. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nem szabad 2 gyereket összehasonlitani-ezt pedagógusként mondom.egyrészt teljesen normális reakció-hiszen minden csoda 3napig tart.gondolom az elején ott maradtál-és a játékok is újak voltak.ez elterelte a figyelmét.most rájött,hogy ide tényleg jönni kell minden nap-és igy már nem is olyan buli..adj neki időt-(ne nyalókát)tudom,hogy ilyenkor megpróbál mindent az ember-megszokja majd.nem lesz gond.re ráncigáld be-azt érzi,hogy ez egy vacak dolog-és mégis menni kell-beszélgessetek este,vagy út közben.sok óvodás mesekönyv van-lehet olvasgatni-és tényleg jó ötlet egy kis közös játszótér a haverokkal.magyarázd el,hogy te dolgozol-és addig ők az oviban fognak dolgozni-mert ott is fontos munkák vannak:-)

ne győzködd,hogy milyen jó ott-mert ezt nem úgy éli még meg.kitartás.mindenki beszokik egyszer.

2013. okt. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Amikor megyek érte, kiszalad a csoportból és vidáman mesél, hogy mennyit evett és hogy jól viselkedett. Sokat játszik, napközben nem szomorkodik. Elmeséli, hogy mit csinált napközben. Ma reggel sokat beszélgettünk egészen az oviig és egyáltalán nem tiltakozott. Még elmentünk együtt pisilni és adott puszit, integetett és mondta, hogy szia anya. És már ment is be. Nagyon meglepődtem.
2013. okt. 15. 11:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem korai volt az ott alvás. A beszoktatás megszakadt, és utána újra kezdtétek, és hamar hagytad ott. Ezt lehetett volna kicsit fokozatosabban.
2013. okt. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!