Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai beszoktatás ideje...

Óvodai beszoktatás ideje alatt ezt mennyire veszik szigorúan? (kifejtem)

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdi a lánykám az óvodát, az vezető hölgy azt mondta, hogy ez kb. 2 hét lesz. Az a helyzet, hogy éjszakára már 1 éve nem kell pelenka, megbízhatóan szobatisztának azonban csak 3 hónapja mondjuk, és félek, hogy a beszoktatási idő alatt esetleg ha becsurog vagy lesz egy kisebb 'baleset' az oviban, akkor azt mennyire fogadják el? (ma jutott eszembe, és szünet van az oviban, nem tudom megkérdezni :( ) Nagyon várja, hogy végre ovis legyen, de tartok tőle, hogy lesz ilyen. Ugye nem teszik ki? A bölcsiből már jönnünk kellett hely hiánya miatt, viszont ha kiteszik az oviból, akkor annyiból gond, hogy kiszokik a közösségből :( volt már ilyenre példa, amikor korházban voltunk. Szól, időben, sőt tartani is tudja kis ideig, de félő, hogy az új közeg miatt elő fognak fordulni ilyen esetek.
2014. júl. 18. 13:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk amikor most bölcsibe írattam a gyerekemet azt mondták, hogy kevés a hely mert sorolta kiket vesznek elsősorban fel és még azokat akik nem óvoda érettek akik bepipilnek.Szerintem baleset másnál is előfordul.
2014. júl. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hogy szeptember az messze van! Addig sokat változik.
2014. júl. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igen, pl. a múlt héten is történt egy bepisilés, mert eljátszotta az időt, és megfeledkezett róla :) A bölcsiből már elballagtunk egykbént, mert szobatiszta, ha úgy vesszük, tehát óvoda érett lett minden szempontból, csak azért aggódom, mert oda vissza már nem mehet, 2 éves előjegyzés van a városunk egyetlen bölcsijében. :)

Akkor ne aggódjak, ugye? :) Köszönöm, zöld kézzel háláltam.

2014. júl. 18. 13:39
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam régen volt már óvodás, de arra tisztán emlékszem, hogy a óvodai vezetőnő mondta, hogy minden nap legyen a kis zsákjában, tiszta bugyi, tiszta belső használatra váltóruha az esetleges balesetekért. Elvárás volt, hogy a gyerek óvoda kezdéskor szobatiszta legyen, de az előforduló kis balesetek nem volt tragédia. HA előfordult akkor bugyi, ruha csere volt, és amikor az anyuka délután ment a gyerekért, akkor csak azért szóltak, hogy tudjon róla az anyuka, hogy másnap tiszta váltás ruhát hozzon. Szerintem ez ma is így van, végül is még kicsik, hát persze hogy lesznek balesetek..
2014. júl. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ! Akkor megnyugodtam :)
2014. júl. 18. 13:48
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

En amikor beirattam a fiamat oviba, nekünk mondta az ovoneni, hogy legyen nala 2 öltözet, mert ha veletlen baleset történik, akkor tudjanak neki tiszta ruhat adni. Szoval nem hinnem, hogy gondot csinalnak belőle.

2014. júl. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2014. júl. 18. 14:21
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

én óvónő vagyok

megnyugtatlak,hogy még nagycsoportban is előfordul bepisilés,bekakilás(nem mindig pszichés okból)-reméljük olyan helyre mentek,ahol az óvónéni,dajka tolerálja.simán belefér az ilyen-de pelenkázni nem fogják.esetleg gumis lepedőt vigyél

2014. júl. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Baleset mindenkinél előfordulhat még 4-5 éves korban is akár,ezt bent is tudják nagyon jól,egyébként nekem óvodai dajka ismerősöm mondta,hogy nálunk van olyan aki rendszeresen bepisil,és nem rakhatják ki.Ha szülő azt mondja szobatiszta akkor nem .
2014. júl. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk a nagy most kezdi majd az ovit. Már most júniusban a szülőin mondták az óvónők, hogy legyen bőven váltóruha (akár 3-4 váltás) a balesetekre, míg kitapasztalják a gyerekek szokásait. Mondták, hogy sokszor van baleset, de ez belefér. A délutáni alvásnál se kell kétségbe esni, majd mindenképp elviszik a pisilősebbeket alvás előtt a wc-re.

Szóval az óvónőkön is sok múlik, nálunk nagyon pozitívan állnak mindenhez, teljesen gyerekcentrikusak.

2014. júl. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!