Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » KIsfiam szeptemberben lesz 3...

KIsfiam szeptemberben lesz 3 éves, és nem tudjuk, hogy maradjon e még egy évet a bölcsiben, vagy menjen szeptembertől oviba?

Figyelt kérdés

Többnyire szeret bölcsibe járni, és Őt is nagyon szeretik a gondozónénik.

Nem beszél még csak halandzsázik, amit mi sem értünk teljesen, ergo ha valami sérelem éri az oviban, akkor nem tudja majd elmondani.

Ti mit gondoltok, hagyjul bölcsiben vagy menjen az oviba.

Elöre is köszia válaszokat.



2014. aug. 14. 15:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Bölcsi!! Hatalmas (éles)váltás az óvoda a bölcsi után. Saját tapasztalat, legalábbis nálunk. A bölcsiben szinte családias volt a hangulat, és sokkal nagyobb a türelmük, míg az oviban már kész mini-felnőtteket vártak, és irreális dolgokat követeltek tőlük az első héttől kezdve. Nagyobbik fiam oviba került, - s bár kifogtuk a legrosszabb óvónőt - nem csak ezen múlt, hogy nagyon megszenvedtük mindannyian. A kisfiad így is-úgy is évvesztes lesz, mindenki jobban jár, ha bölcsiben tölt két évet, és utána oviban rendesen hármat.

A jelenlegi jogszabályok értelmében abban a nevelési évben - tehát szeptemberi születésű esetén- járhat egy teljes évet még, azaz igen, 4 éves koráig. Ez fix, most kérdeztem meg a szülőin 1 hete a kisebbik fiam esetében.

2014. aug. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
miért pontoztak le az nem értem mi rosszat írtam .
2014. aug. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

„Egyébként az ovi azért is lenne jobb, mert ha a beszéde nem javul, akkor nevelési tanácsadóba küldhetik a gyereket és ha az óvoda adja be a papírt, akkor hamarabb kap a gyerek időpontot, mintha a szülő kérné.”


Bocsi, de ez hatalmas baromság, bárki adja be a kérelmet egyenlő bánásmódban részesül, sőt lehet picivel hamarabb kerül a bizottság elé, ha a szülő beviszi személyesen a papírt, mintha az óvoda postázná be.

2014. aug. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kedves 13-as, én azt írom le, amit én személyesen megtapasztaltam, nem csak írok valamit.

Én, mint szülő, a fiamnak október végén adtam be a papírt, de az óvoda is elküldte december elején. Az óvoda kérelmére a fiamat áprilisban hívták be. Június végén kaptam papírt, hogy a fiamat vigyem be július közepén, rákérdeztem, hogy miért, erre kiderült, hogy az én kérelmem most került sorra, mert először az intézmények a fontosabbak. Persze, még egyszer nem kellett elvinni a fiamat. Szóval, én igazat írtam, nem csak gondoltam valamit. Nálunk így meg.

2014. aug. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én meg ott dolgozom, nálunk nincs ilyen megkülönböztetés, inkább azt szoktuk javasolni hozza be a szülő, az a biztos, tapasztalat, hogy az intézmények nem sietik el a postázást, úgy látszik nem egyformán működünk.
2014. aug. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!