Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nincs beszoktatás az óvodába,...

Nincs beszoktatás az óvodába, mennyire viseli meg a kicsiket?

Figyelt kérdés
Kezdődik az óvoda, de a kis csemeténk nem járt bölcsibe, hanem a nagyival volt több hónapig napközben. Bár beszélünk neki,hogy milyen lesz az óvodában, de nem viseli meg, hogy hirtelen vadidegen emberek és gyerekek között tölti a napját?
2014. aug. 26. 08:03
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Nalunk kb egy-ket het volt, de a legnehezebb csak az elso par nap reggele. Az elso nap magatol besetalt , integetett, meg nem tudta hogy en elmegyek dolgozni, hiaba mondtam neki, nem ertette(3 evig otthon voltunke gyutt, el se tudta kepzelni mama nelkul is van elet) masodik nap reggelen , oriasi orditos siras, orjongott, allitolag napkozben jol elvolt, nem is panaszkodott. Nem annyira veszes, mint ahogy gondoljuk, en jobban aggodtam es raparaztam, es sokkal jobban sult el, kb a masodik heten mar regglente nem sirt, csak kis rezignalt fejjel ment be :) ez volt nalunk.
2014. aug. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Nem adnám ilyen helyre.Nem szoktatják őket,mert az óvónőnek így kényelmes,csak a gyerek érdeke nem ez.
2014. aug. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Most a nyári időszakban sem lehet néha bemenni?

Mert nálunk úgy van, hogy a nyári szünetben amikor volt kedvünk bemehettünk pár órákra, így jövő héttől már nem idegen helyre megy, persze más lesz, mert én nem leszek ott, de a környezet és az ovónénik már ismerősek lesznek.

2014. aug. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nálunk úgy volt, hogy első nap 2 órát voltunk bent együtt. szülők beszélgettünk, gyerekek játszottak, óvónőkkel ismerkedtek.

2. nap reggel beadtuk őket és f1-re lehetett menni.

3. nap pedig f4-re.

azt hittem húzós lesz, de nem, minden gyerek jól viselte, hamar beszoktak, nem sírtak reggelente, jó kis csapat állt össze, szeretnek járni :)

2014. aug. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%
2-es.???? "Nem adnám ilyen helyre".. Az óvoda kötelező...
2014. aug. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom hol élsz,de nem kötelező csak 5 éves kortól,de még akkor is meg lehet oldani,hogy ne menjen (sokan otthon oktatnak) illetve amire gondoltam konkrétan,hogy szabad óvoda választás van.A mi ovinkban a gyerek érdekeit nézik,így van beszoktatás.
2014. aug. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt beszoktatás. TErmésztesen nem érdeke az ovonőknek a hosszasan elhúzódó beszoktatás, de ez mondjuk a szülőknek és a gyereknek sem jó. 2gyerekem jár oviba, mindkétszer úgy volt, hogy első nap reggeli után metnünk- 9-re és ebéd előtt eljöttünk. Második nap már reggeli-ebéd is volt- de alvás még nem. Itt még bent lehettem velük egész délelőttre. Megismerkedtünk a gyerekekkel- közben az ovónők igyekeztek engem a háttérbe szorítani, és a gyerekemet foglalkoztatni- elvonni felőlem a figyelmét. 3. nap bementünk és reggeliig ottmaradtam, majd eljöttem, és ebéd után mentem értük.
2014. aug. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk sem lesz,eléggé tartok tőle.sosem hagytam idegenre a gyermekem.hétfőn reggel viszem és alvás után megyek érte.azt mondják ìgy könnyebb a gyereknek mert nem fogja érteni hogy tegnap miért volt bent velem anyu ma meg miértnnincs,vagy tegnap ebéd után hazavittek ma mit csináltam hogy itt kell aludnom...hát nem tudom....kemény lesz az biztos,nagyon anyás a kislányom :( nem merem mutatnilde nagyon félek,nehogy ártson ez a módszer neki
2014. aug. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!