Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelezö az óvodai beszoktatás...

Kötelezö az óvodai beszoktatás vagy óvoda válogatja?

Figyelt kérdés
2014. aug. 28. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Ha volt bölcsis, akkor nagyon max 1 hét. Ha nem, akár 2 hét is lehet.
2014. aug. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 H.Orsolya ***** válasza:
Óvoda válogatja. Van ahol van, van ahol nincs. Ahova a kisfiamat írattuk ott pl.nincs. Székesfehérvár
2014. aug. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs beszoktatás.szerdán volt szülőink,ott mondták ,hogy hétfőn reggel gyors búcsúzás majd fél 4kor vissza érkezés értük.most kezdjük a kiscsoportot.nagyon félek,hogy fogja viselni.az óvonők szerint ez a legjobb a gyereknek,hát nem tudom,majd kiderül.ti mit gondoltok erről?
2014. aug. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 H.Orsolya ***** válasza:
Nekünk is ezt mondták, hogy jobb így, mert nem zavarja össze a gyereket, hogy egy hétig ott van anyu, aztán hirtelen nincs. Így elmagyarázod mi lesz és reménykedsz, hogy mindketten jól viselitek :) Bár a kisfiam csak februárba megy, de szerintem vele nem lesz baj. Már a nyílt napon meg a beiratkozáson se akart haza jönni :)
2014. aug. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is székesfehérvári vagyok, nálunk van beszoktatás. 2 hetet adnak rá, de általában 1 hét elég, sőt, pár nap is elég szokott lenni. Fiammal első nap bent voltam, másnap már nem, harmadik nap volt egy kis sírás, negyedik nap már az se, viszont csak 2 hét után aludt ott.

De ismerőstől hallottam, hogy van nálunk is olyan belvárosi ovi, ahol nincs beszoktatás.

2014. aug. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ovodája válogatja ,nálunk nem volt.
2014. aug. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk aki közösségből jön, az első nap már ott is alszik. Aki családból jön, azzal az első nap bent van az anyukája, és 1-2 hétig csak délig maradhat, ennyi a beszoktatás.

Valószínűleg gyereke válogatja, de én is azt gondolom, hogy ekkora gyerekeknél általában már felesleges nagyobb cécót csinálni belőle. Ha anyásabb a kicsi, akkor a sírást úgysem lehet megúszni, ha meg jól elvan anyukája nélkül, akkor főleg semmi értelme nem lenne.

2014. aug. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk van.

1 nap -tól 2 hétig tart - gyerektől függ

De az 1. és 2. nap nem ajánlják a bent alvást, akkor sem, ha a gyerek volt bölcsis.

2014. aug. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 baniko válasza:
100%

Szülőnek, kisgyereknek is az a legjobb, ha minél "gyorsabban" megtörténik a beszoktatás.

Amikor hosszabb időszakra nyújtják, a gyermek arra számít, hogy holnap,-holnapután is ott lesz vele az anyuka.

Persze, ez attól is függ, hogy melyik gyermek mennyire szorosan kötődik a szülőhöz.

Van, aki volt már távol a családtól (pl. nagyszülőknél, rokonoknál nyaralt, és nem volt gond), Neki talán könnyebb az elválás. Aki még soha nem volt távol, és nagyon anyás, biztos, nehezebben megy az új környezetbe való beilleszkedés.

2014. aug. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Óvoda válogatja.

A lányom ma kezdett ott van egész nap,neki és még egy pár volt bölcsisnek nem kellett beszoktatás.

Aki nem volt bölcsis azok napokkal később kezdenek és nekik lesz beszoktatás is.

De egyébként meg lehet beszélni az óvónőkkel,hogy mit szeretnél,nincs kőbe vésve,hogy csak így vagy csak úgy lehet :)

2014. szept. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!