Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nehezen beszokó gyerekek...

Nehezen beszokó gyerekek anyukái, öntenétek belém egy kis lelket?

Figyelt kérdés
Tegnap kezdtük az ovit. Kisfiam gyakorlatilag álomba sírja magát. Még akkor is sír, és kérlel, hogy ne hagyjam ott, amikor ott vagyok vele( beszoktatás van). Nem bírom ki, hogy ne bőgjek. Persze igyekszem nem elötte, de teljesen kész vagyok. Úgy kell rólam lehámozni :(
2014. szept. 2. 10:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%

1. Nekem azt mondták, sokkal jobban örülnek a pár napig tartó sírós gyereknek, mint az egyből boldogan bentmaradónak, mert így leszűrik a szülő-gyerek jó kapcsolatot. Nekem azt hozzá tették, az anyának akkor lenne oka sírni, ha a pici nem sírna!


2. Én hetekig úgy vittem a gyereket, hogy este már sírt, és reggel ébredéstől egészen addig sírt, amíg az ovi ajtaja be nem csukódott. Bennt már jól érezte magát, semmi gond nem volt.


Kitartást kívánok!!! Előbb utóbb beszokik, lesz barátja és akkor majd azért sír mikor haza kell jönni

2014. szept. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató szavakat :)
2014. szept. 2. 11:01
 3/16 anonim ***** válasza:
62%

1es, és ezt ki mondta? nyilván senki, mert ekkora baromságot nem mond szakember :)

nekem a fiam soha, egyetlen egyszer nem sírt, 2 éve ovis. akkor én rossz anya vagyok?

32 ovisom volt, közülük 6 volt sírós. akkor 26uknak rossz a kapcsolata az anyával?

elhiszem, hogy magadat próbálod ezzel nyugtatni, de ne írd le nyilvánosan mert szánalmas ;)


kedves kérdező, ha tegnap kezdtétek, akkor messze vagytok még a nehezen beszokástól :)

ne bőgjél légyszíves, ezzel csak megerősíted azt, hogy neki ott biztos rossz lesz.

beszélgess vele, sok ovis könyv van, olvass neki, mesélj neki a te gyerekkorodról. 2 nap után ne ess kétségbe :)

2014. szept. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

El fog múlni, kérdező.

De te ne sírj, ne lássa rajtad, hogy ez rossz. Inkább legyél vidám és talpraesett, lássa, hogy ez jó és élvezetes dolog.

majd akkor sírj, ha ő oviban van. :)

Kitartás.

2014. szept. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Pont tegnap volt egy szakértő, aki mondta, hogy azok a gyerekek, akik biztonságban érzik magukat könnyen beszoknak. Tehát 1. nem igaz, amit írsz. Nekem jó a kapcsolatom a fiammal és könnyen be is szokott. Kérdező, ne sírj, ma egy kislány keservesen sírt, anyuka hamar lelépett, mondták az óvónők, hogy menjen, hamar abba is hagyta és nem volt gond vele.
2014. szept. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Akkor valószínü a váróban pityergő szülőket vígasztalták ezzel, de nekem ezt mondták. Nem mondom azt, hogy akinek a gyereke nem sír az rossz szülő, vagy rossz viszonyban lenne a gyerekével!!!!!
2014. szept. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Akkor nekem most rossz a kapcsolatom a kisfiammal, mert ő sírósabb? Én nem gondolom. Anyásabb, mivel gyakorlatilag egyedül nevelem. Elötte nem sírok, elvonulok a wc-be, hogy ne lássa.
2014. szept. 2. 14:02
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem rosszabb a kapcsolatod, ezt a biztonságérzetet másra értette. Egyébként a pici is érzi rajtad, amúgy tényleg csak 2 percig sír.
2014. szept. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik gyerekem nagyon nehezen szokott be, gyakorlatilag hetekig sírt, visszatért a bepisilést stb, egy rémálom volt. Akkor azt mondták, hogy ez az én hibám is, a velem való kapcsolata nem elég stabil, nem bízik bennem stb.


A másik gyerek gyakorlatilag azonnal beszokott, még köszönni is elfelejtett, alig tudtam hazahozni és ez később is így maradt. Akkor meg azt mondták, hogy ez nem normális, nem kötődik hozzám stb.


Szóval úgysem lesz jó egyik sem. Jelentem mindkét gyerekkel kiegyensúlyozott a kapcsolatom, csak az egyik ilyen, a másik olyan. Mi felnőttek sem vagyunk egyformák, egy új munkahelyen például van aki azonnal trécsel mindenkivel és pár nap után már olyan, mintha mindig is ott dolgozott volna, míg másoknak ez nehezebben megy, eleinte kifejezetten szoronganak.


Van egy nagyon helyes óvónénink, ő azt mondta, hogy mindkét viselkedés normális, nem következik a szülő-gyerek kapcsolatban feltétlenül az, hogy egy gyerek miként reagál egy ilyen helyzetben.


Kérdező, te tudod, hogy milyen a gyerekkel a kapcsolatod, ne hallgass másokra, ez is tipikusan a kisgyerekes állandó rosszindulatú beszédtéma láncolatának a következő állomása (kezdve a császár-term. szülés, szoptatás témakörrel).

2014. szept. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Egyébként ma pont a síros kislány anyukája mondta, hogy ne örüljek annyira, hogy a fiam szeret ott lenni, mert a nagyobbik fia is szeretett, aztán 2 hét múlva már ő sírt, hogy nem akar. Viszont tényleg ne akadj ki, mondták az óvónénik, hogy ez az anyukáknak szól, hamar megnyugszanak. Én ma például az utánam lévő anyukát kérdeztem, hogy mi van bent és ő mondta, hogy a kislány is megnyugodott. Esetleg te is így érdeklődhetsz róla, hogy délelőtt ne rágd le a körmöd.
2014. szept. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!