Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Más gyerekére is volt panasz...

Más gyerekére is volt panasz az oviban?

Figyelt kérdés
Ma már otthagytam másfél órára, szeret bent lenni nagyon. Óvónéni mondta, hogy azért voltak gondok, szófogadó, de hirtelen mindent akar csinálni.Bár nem leszidóan mondta. Gyerekekkel jól kijön. Tudtam, hogy nem lesz angyal, de mégis olyan ciki, mert előttem egy kislányt halálra dicsértek. Volt valakinek még ilyen kis aktív a fia, lenyugodott?
2014. szept. 2. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom meg tud egyedül enni és félig meddig öltözni, mégis eljátszotta a hattyúk halálát. Ebédnél etetni kellett .. nem óhajtott egyedül felvenni a nadrágját/cipőjét.

Múlthéten halálra dicsérték .. hát most jött a fekete leves :)

Igaz, én sok mindent elmondtam az óvónéniknek, hogy ne érje őket váratlanul a helyzet. Arról nem beszélve, hogy mi jótékonysági alapon fizetjük az étkezést, mivel a lányom fényevő és se a bölcsibe, se itthon nem eszik .. igazából nem is tudom, hogy képes hízni és hogy élhet még?! :))))))

2014. szept. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a lányommal nagyon mázlista voltam, mert alapvetően szófogadó nekem is, de idegennek (ovónő, tanítónéni, bárki) soha nem mondana ellent, vagy beszélne vissza. 4 év alatt kétszer fordult elő, hogy rá kellett szólni az oviban. Aztán kezdte a fiam tavaly januárban az ovit. :) Hát ő nem ez a kisangyal típus. Visszabeszélésnél meg aztán főleg letojja magasról, hogy épp nekem, apának, nagyszülőknek, vagy bárki másnak kell visszabeszélni. Tavasszal volt olyan időszak, hogy már inkább meg sem kérdeztem az ovónőtől, hogy mi volt, mert minden napra kijutott valami. Rohangálás, nem evés, feleselés... Most már 3,5 éves, tegnap kezdte újból az ovit, szóval ott még nem is igazán tudom, hogy most viselkedett, de otthon már sokat alakult. És oviban is év vége felé, május, júniusban már sokkal jobb volt. Tisztáztuk vele párszor (sokszor :)), hogy az oviban az ovónéni a főnök, és szót kell fogadni, ha tetszik, ha nem. Aztán remélem, beválik, és ahogy okosodik, úgy lesz egyre kevesebb gond vele. :)
2014. szept. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan gyerek nincs, aki mindig jól viselkedik (max nem látják a pedagógusok :)


Miért lenne az gond, ha nem tökéletes? Szerintem jobb is, ha nem zombi üzemmódban megy egész nap :)


Az én kisfiam 4 éves, most kezdte a középsőt (vegyes csoport van, úgyhogy ennek így semmi értelme).


...és hogy megnyugodj, egy "elrettentő sztori":

Első nap (tegnap) jól beleharapott sajnos a tavalyi kis szerelme kezébe, csak mert az idén nem nagyon foglalkozott vele.


Nem egy dicséretes dolog, sőt a te szavaiddal élve "ciki" is, mégis az én fiam, előfordul az ilyesmi. Megbeszéltük a kislány szüleivel, pedagógussal, otthon egymás között, mára rajzolt a kislánynak képeslapot meg ilyesmi.


Ettől nem magatartászavaros vagy agresszív a gyerekem, nem az első 1-2-3 napon vagy héten fog eldőlni, hogy hogy illeszkedik be, hidd el.

2014. szept. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát, kíváncsi leszek, nekünk ma mit mondanak. Megyek érte nemsokára. Itthon nem éppen kisangyal, minden kell neki azonnal, borzalmasan türelmetlen bír lenni, és iszonyat önfejű néha. Eddig idegenek azt mondták, milyen szófogadó. Szerintem ne várjuk már el egy tök új környezetbe cseppent gyerektől, hogy tökéletesen viselkedjen. Nincs miért szégyellni magatokat, majd megtanulja a szabályokat. A másik kislány valószínűleg alapból nyugodtabb természetű. Nem egyformák a gyerekek, a hogy a felnőttek sem.
2014. szept. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megnyugodtam picit.
2014. szept. 2. 14:27
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
na állj ! mi az hogy mindennel akar játszani? es akkor mi van? had jatszon , az ovo nénike :/ meg arra figyeljen hogy ne serül jön meg , ne bántsa más es ő se bántson senki . Moson kezet eves előtt es ne beszeljen csúnyán . Mit képzelnek ezek magukról az a dolga hogy felügyelje a gyereket nem pedig hogy vissza fogja az erdeklödeset es kritizálja . Jaj egy szófogadatlan gyerekkel több a gond ? tényleg ? ezért kapja a fizeteset .Nehogy mar en szégyenkezek mert nem egy mindenkire hallgat ó gyerekem van , ismerjek meg a gyereket , fogatassa el magát , szeretesse meg magát , es akkor majd a gyerek is el kezd bízni benne . Elvarasaik vannak de ök. nem tesznek semmit , van egy szabvány aztán olyan legyen minden gyerek . a gyerekek meg össze zavarodnak , az egyéniségük oda vessz es csak csalódások érik őket . Az ovo néni meg beszélget a munka társával /nincs más dolga / mert a gyerekek meg vannak nevelve :/. Hat köszi .
2014. szept. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
27%
Le lehet Ismét pontozni nyugodtam (kedves OVO nénik / -az igaság fájdalmas !
2014. szept. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!