Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az, ami miatt rászólnál...

Mi az, ami miatt rászólnál más gyerekére?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy kötekedős alkat, de tegnap annyira felbosszantott, hogy sétáltam a parkban a fiammal, jött szembe velünk egy nagypapa a 6 év körüli lány unokájával, a kislány egyszer csak megállt, és az üdítős dobozát minden további nélkül eldobta a fűbe (3 lépésnyire a szemetestől). A nagypapa megkérdezte tőle, hogy miért dobta el, a kislány mondta, hogy mert elfogyott, és teljesen nyugodtan sétáltak tovább. Úgy felhúztam magam, nem sokon múlt, hogy nem álltam le megnevelni a gyereket... Aztán persze felvettem a dobozt és kidobtam én, de ... grrr! Miért nem tudott rászólni a gyerekre? És ezt a rossz példát látják a mi gyerekeink is, hiába próbáljuk normálisan nevelni őket, ha egyeseknek ilyeneket megengednek...
2014. júl. 3. 13:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
SZerintem meg ilyen esetben is mindenki a saját gyerekével foglalkozzon, az tartozik a hatáskörébe. Más gyerekére akkor szólok rá, ha rosszat csinál és nincs mellette felnőtt, egyedül van. Mert akkor én vagyok az irányító felnőtt, mivel nincs mellette senki más, aki irányíthatná. De úgy, hogy ott van mellette az, akivel jött, nem sokat tehetsz. A nagypapát már nem tudod megnevelni, ő meg csak azt adhatja át, amije van. Ez van. Szomorú. Ilyen esetben is csak annyit mondanék az enyémnek, ha ott áll mellettem, hogy a nagypapa is neveletlen és a gyereke is, mi nem szemetelünk, aztán odamegyünk, felvesszük és bedobjuk a kukába.
2014. júl. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Egy helyzetet tudok elképzelni, amikor jogod van rászólni más gyerekére. És ez az, amikor a te gyereked éri atrocitás. Hisz minden jogod megvan a gyermeked megvédeni. Más esetben, akár mennyire bosszantó, nem hiszem, hogy jogod lenne más gyerekének a megnevelésére.
2014. júl. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Csak ha az én gyerekemet bántaná. Egyébként nem vagyok ez a népnevelő típus, nem érzem, hogy rám tartozna. (Más kérdés, ha mondjuk állatot kínozna vagy hasonló, de az már extrém eset és nem sima rászólás kategória lenne.)
2014. júl. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Ha bánt valakit, akár az én gyerekemet, akár a mást, rászólnék, és ha veszélyes dolgot művel (pl. át akar futni a kocsik előtt). Én ilyen esetben max. megkérdezném tőle, hogy miért dobta el.
2014. júl. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Csak akkor, ha veszélyeztetné a saját vagy más testi épségét. Egyéb esetekben nem az én feladatom más gyerekét nevelni és nem is érzek rá semmi késztetést.
2014. júl. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező az általad leírt esetben én NEM a gyerekre szólnék rá, hanem normálisan, köszönés után megkérném az őt kísérő felnőttet, hogy legyen szíves a szemetesbe dobni a hulladékot. :)


nekem ez be szokott jönni és nem számít köteledésnek.

Ok, van az a réteg, aki még erre is rugós bicskával válaszolna, de a többség azért ilyenkor egy udvarias felszólításra össze tudja szedni magát vagy el tudja szégyellni magát és elpakol a gyerek helyett.

Ha ilyen jellegű "közösséget" érintő gond van, akkor nem a gyereket kell idegen felnőttként letámadni, hanem a problémát a vele lévő felnőttnek jelezni.


Azt a megoldást sem tartom túl elegánsnak, amikor valaki hibáját, hiányosságát, mulasztását TÜNTETŐEN megemlítjük a gyerekünknek úgy, hogy a "vétkes" is hallja- mit tanul ebből a gyerekem? Azt, hogy be lehet más háta mögött szólni, lehet minősíteni másokat...

Akkor tudom ezt a "gyere kisfiam szedjük fel mi a szemetet, ha már a bácsi is neveletlen meg a kislány is" jellegű beszólásokat PICIKÉT jogosnak érezni, ha ELŐTTE normálisan már megpróbáltam jelezni a FELNŐTTNEK a problémát és az esetleg ordenáré módon reagált vagy méginkább szemetelt pl.

...de az szerintem nagyon nem fair és nem korrekt, hogy így félig szurka-piszkával beszólogatunk.


Akkor sem, ha egyébként tényleg gusztustalan dolog szemetelni és tényleg zavaró- megoldani kell a problémát, nem generálni :)


Én ilyen esetekben annak örülök, ha a szemét az okozója által (nagypapa) a szemetesbe kerül- nem túráztatom magam azzal, hogy mennyire neveletlenek, akik szemetelnek.


:)

2014. júl. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Amúgy egy korábbi eset, szintén szemetelős:

a felettünk lévő emeleten lakik egy ... hát, hiperpigmentált család, annak az egyik tagja, egy 14 év körüli fiú egyszer az energiaitalos dobozát a ház előtt lévő szemetestől egy lépésnyire eldobta. A párom rászólt, hogy "gratulálok", másnapra pedig be volt nyomva a postaládánk eleje (neeem, nyilván nincs összefüggés a kettő között).

Szóval... Én sem akarok "népnevelni", de (biztos tök feleslegesen) úgy fel tudnak húzni az ilyen esetek...

(Az ozie boo is biztos csak az én gyerekemet hatja meg. :D )

2014. júl. 3. 14:11
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez ellen nem tudsz mit tenni, én viszont annak örülök, hogy veled együtt azért van sok környezettudatos szülő.
2014. júl. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"És ezt a rossz példát látják a mi gyerekeink is, hiába próbáljuk normálisan nevelni őket, ha egyeseknek ilyeneket megengednek."


Ha megengeded, csak erre a megjegyzésedre reagálnék, a többit már megírták előttem. Igazad van, tényleg hatalmas bunkóság szemetelni, de azt tudnod kell, hogy a gyerekek mindenhol látják maguk körül a rossz példát, ez kivédeni. Nem írtad, mennyi idős a gyereked, de az oviban már bőven lesz verekedős meg csúnyán beszélő csoporttársa, akiek a hatását neked kell majd ellensúlyozni. Ha te arra tanítod, hogy nem szemetelünk az utcán, ezt remélhetőleg nem fogja hatástalanítani az a pár eset, amikor a szeme előtt dobja el valaki az üdítős dobozt.

2014. júl. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
A kisfiammal vásároltunk az egyik üzletben. 5 hónapos a fiam és feküdt a babakocsiban. Odajött egy 4 éves forma kislány. Elkezdte össze-vissza tapogatni a fiam. Ezért nem szóltam volna még, de elkezdte kidobálni a babakocsiból a fiam játékait, majd a cumit is kivette a szájából. Az anyja meg semmit nem szólt. Gyorsan továbbálltunk.
2014. júl. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!