Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Volt valaki, aki "elérte",...

Volt valaki, aki "elérte", hogy a gyerekére ne kényszerítsék rá az oviban az alvást?

Figyelt kérdés

Lányom 6 éves lesz, nagycsoportos, de még jövőre is ovis lesz, tehát ha ez így marad, nehéz évünk lesz....

Ő itthon már elég régóta nem alszik, de az oviban szokott. Ezért borzasztóan nehezek az estéink, a héten mindhárom napon 10-fél 11-kor dőlt ki, addig nem. Erre valami megoldást kell találnunk, nyilván kényszeríteni nem lehet az alvásra, ha nem álmos, ezért gondoltam, hogy beszélnék az óvónővel (a kettő közül azzal, aki rugalmasabb). A lányom nagyon nyugis, nem hangoskodna a csendes pihenő alatt. Az egyik óvónő (a rugalmatlanabb, hogy úgy mondjam) mindig szól nekik, hogy csukják be a szemüket és ha látja, hogy nyitva van, akkor addig szól, amíg a gyerkőc be nem csukja. Így meg gyakorlatilag mégiscsak elalszik...

Szóval a kérdésem az lenne, van-e itt olyan anyuka/apuka, aki esetleg szólt az oviban, hogy próbálják meg valahogyan megoldani, hogy ne legyen kötelező az alvás? És lett-e valami eredménye?

Sajnos nálunk nem megoldható, hogy hozzuk el előbb, mert én 3-ig dolgozom, 3/4 4 körül érek oda, tehát az alvásidőt benn kell, hogy töltse.

Amúgy a gyerekek nagy része már nem igényelné az alvást a csoportjukban, sok szülővel beszéltem és mindenkinek probléma ez.

Előre is köszi a válaszokat.


2014. ápr. 17. 11:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha többen is vagytok ezzel a problémával, akkor fogjatok össze, és beszéljetek a vezetővel. Kisfiam 5 éves, 4 éves korától nem alszik. Csendes pihenő alatt, nem kelhetnek fel, csendben kell lenni. Nem kell a szemét becsuknia. Nem is értem. Ha valaki nem álmos, nem is tudja a szemét csukva tartani.
2014. ápr. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%

Igaz bölcsi, de nálunk pl. 20 gyerekből (változó életkor) legalább 8 nem alszik délután. Egyszerűen nem bírják rávenni őket.

A szokásos "maradj csendben, feküdj az ágyban" dolog nem jön be náluk. Zavarják a többieket, stb.

Így kénytelen volt a vezetőnő egy külön szobát csináltatni, ahová ezeket a gyerekeket viszik át ebéd után.

Az én lányom 3 lesz és még alszik. Persze van, hogy nem akar. De én fontosnak tartom, hogy legalább 1 órát csendben pihenjen, aludjon.

Nem magam miatt, hanem az ő fejlődése miatt.

2014. ápr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%
Tudomásom szerint ez ovi-függő, nálunk nem kötelező aludni, csendben kell maradni hogy a többit ne zavarják, lehet közben képeskönyvet nézegetni vagy csak feküdni és nézelődni, egyik ismerősöm gyereke családi napközibe jár, ott kötelező a délutáni alvás és gond is az esti lefekvés ezért nem értem az óvónők felfogását, valószínűleg addig "nem kell lefoglalni" a gyereket...
2014. ápr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ha a gyerek aludt az oviban, akkor éjfélig fenn volt, nem lehetett elaltatni, reggel meg alig látott ki a fejéből. Mivel nálunk korábban volt alvászavaros problema -Pavoros volt- kértünk az orvostól egy igazolást, hogy a gyerek egészségügyi okból kihagyhassa a napközbeni alvást. Ebéd utan o ment az igazgatónő irodájába, vagy a konyhába es ott lefoglalták. Eloszor persze mi is próbálkoztunk a ne fektesse le kérem, nem tud aludni éjjellel, de nem érdekelte őket, igy lett a következő lépés az orvosi igazolás.
2014. ápr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mentek a zöld kezecskék. :)

Az jó ötlet, hogy beszéljek a többi anyukával, meg is fogom tenni, főképp az szmk-s anyukával.

Bölcsiben még az én lányom is aludt, de később már nem.

Igen, sajnos az egyik óvónő mindig mondja nekik, hogy csukják be a szemüket. A lányom szokta mondani, hogy igen xy néni mindig mondja nekem. Ő meg olyan, hogy megcsinálja, amit mondanak neki. :)

Sajnos másik szoba kialakítása nem lehetséges az oviban, de nem is várnék el ilyet. Igazából már az elég lenne, ha nem kellene a szemet becsukni csak feküdni, szerintem már akkor el lehetne érni, hogy aki nem akar, ne aludjon el. anno én sem aludtam sosem az oviban, talán a 3 év alatt 1x.

2014. ápr. 17. 11:37
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom kiscsoportos, 4 éves lesz júliusban. Hol alszik az oviban, hol nem, pedig itthon szinte mindig alszik délután. Ha nem alszik, sem erőltetik, mert ha nem álmos, úgy sem fog aludni. Csöndben kell feküdnie.
2014. ápr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamék ovijában a nagycsoportosoknál úgy van,hogy le kell feküdni mindenkinek majd mikor elaludtak a "könnyen elalvósok" akkor a "nem alvósok" fel kelhettek és csöndben egy sarokban kis asztalnál,színezhetnek,gyurmázhatnak,könyveket nézegethetnek csak 1 kikötés van:csenben kell lenni!

Olyankor az óvónők sem velük foglalkoznak,ekkor írogatják a naplókat stb és azok a gyerekek meg is szokták hogy olyankor nem szaladgálhatnak oda az óvónőhöz hogy ne zavarják az adminisztációs munkájában!

Szerintem jó ötlet hogy beszélj a szülőkkel akik hasonló cipőben járnak és egy szülőin említsétek meg az óvónőknek ha süket fülekre találtok akkor meg a vezetőnek!

2014. ápr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Erőltetni nem szabad, viszont kell az idegrendszerének a pihenés. Sűrű a délelőtt: játék, pakolás, reggeli - ha napos, teríteni kell, mosdó, foglalkozás (néha több is egyszerre, mert ugye a vizu folyamatos), az udvaron a szabályokat be kell tartani, pakolás, aztán megint lehet teríteni és ebédelni. Ráadásul - nem tudom, ez rátok is igaz-e - a dolgozó szülők hajnalban 6-7 felé bedobott gyerekei, akik ráadásul ott vannak délutánig, gyakorlatilag lehúznak egy 8 órás műszakot. Ezért nem vagyok híve annak, hogy felkeljünk és csendben színezzünk, vagy nézegessünk könyveket. Muszáj pihennie a gyereknek, legalább annyit, hogy csendben, vízszintesben legyen másfél órát. Fogjatok össze a szülőkkel, de ne a vezetőhöz menjetek panaszkodni, hanem egy megbeszélt időpontban ültessétek le a 2 óvónőt együtt és beszéljétek meg az egészet. Mondjátok el, h nagy a küzdelem esténként és úgy gondoljátok, h csöndben lenne a gyermek. Viszont a többi, nagyobb alvásigényű kárára nem mehet a dolog, mindenképp csönd kell, hogy legyen addig. Remélem, segítettem.


egy óvónéni

2014. ápr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kedves óvónéni!


Mikortól van napos az oviban? Középsőtől?


6.voltam

2014. ápr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nalunk kiscsoporttol volt, sot, a lanyom bolcsos volt, mar ott is nekik kellett -nyilvan sok segitseggel- teriteni :) 4. voltam
2014. ápr. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!