Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai beszoktatás-nektek...

Óvodai beszoktatás-nektek hogy ment/megy KÜLFÖLDÖN?

Figyelt kérdés
Külföldön élünk, most kezdte kisfiunk az ovit és kíváncsi lennék más országokban hogy megy a beszoktatás. Itt sajnos hiába magánovi, nem engedik a beszoktatást. Ennek ellenére én nem hagytam ott egyedül az első napokban.

2014. szept. 2. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hogyhogy nem hagytad ott egyedul? Ott voltal vele vegig? Minek?


A lanyom 3 evesen kezdett egy privat ovit Nemetorszagban, nem maradtunk vele ott.

2014. szept. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én egy hétig ott voltam vele, illetve kint az irodában üldögéltem, hogy ott legyek ha kellek (szerencsére nem sokszor kellettem). Mikor az udvarra mentek mentem velük mert azt kérte legyek ott. Magyarországon már járt óvodába és bölcsődébe is, így nem volt szokatlan neki a helyzet.
2014. szept. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%

1" -es #

meg áll a eszem mikor ilyen anyákat hallok ,te egy táska t szültél amit ide oda dobálsz meg örzes re vagy egy embert akinek vannak erzesei , ragaszkodik , vannak félelmei es azt az egyet akit tiszta szívből szeret es bízik benne (az anyát ) nem akarja el veszíteni .

mi most kezdjük az ovit (Ausztria ) 2 hetes beszoktatás lesz de ha igényli a gyerek akkor annyi amennyiszükséges ....

2014. szept. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hol éltek ?
2014. szept. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%
Hu utalom az ilyet mikor meg mondjak mikor mit tegyek a gyerekemmel , de persze el varasok vannak - legyen szoba tiszta ,ha véletlenül bepisil 1x ne vidd egy ideig ....stb .Nem mi vagyunk az óvoda ért hanem ök. vannak értünk , mi fizetünk a mi gyerekünk , ne nevelni es átformálni akarjak .Az ovo no szakma lassan arról szol hogy nem csinálnak semmit ,Nem szabad hagyni hogy 3 évig kínlódunk aztán meg jön egy SENKI aki belőlünk el , es majd Ő meg mondja . El magyaráztam nekik, es azóta minden ok !
2014. szept. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Pont Németországban van ismerős, aki szintén 2-3 hét beszoktatásról mesélt.

Én kint ültem 2 napig a kispadon, de el is jöttünk mindkét nap gyorsan, csak amennyit igényelt ott lenni. Ma már egyedül volt 2 órát, én kint a kocsiban voltam, az óvonő hívott, hogy nem sír, de keres. Így jól érezte mindenki magát ma is. Holnap reméljük 2-3 órát ott lesz, pénteken, és jövő héttől félnapos lesz.

Képzeljétek (már, aki "nem táskát szült":))) ), én vagyok az egyetlen anyuka, aki beszoktat, pedig 1 éves kortól vannak a gyerekek. Némelyik úgy sír, úgy sajnálom őket, és otthagyják a szülők 5 mp után, mert az vezető szerint ezt így kell 2014-ben.

2014. szept. 3. 14:52
 7/11 A kérdező kommentje:
5-ös, nagyon igazad van!!! De olyan gyorsan hozzávágják az emberhez, hogy ha nem tetszik vigye máshova. Meg tudod, a gyereken is tud csattani a dolog. Meg külföld, én vagyok a külföldi...
2014. szept. 3. 14:56
 8/11 anonim ***** válasza:

En voltam az 1-es es nem az anya vagyok. En nem tartom jonak ha anyuka ott marad hetekig a gyerekkel, talan mert neha ez nem is a gyerek miatt fontos hanem az anyuka miatt...


Siras meg neha elojon a beszoktatas utan is.


Nalunk nagyon aranyosak voltak az ovonok, eleve egy kisletszamu csoport volt, es csak delig ment a dolog.


Nalunk meg az is sulyosbito korulmeny volthogy a lanyom egy szot sem tudott nemetul. Nem volt konnyu neki az elso nehany het, de ha ott van az anyja meg annyira sem lett volna ertelme az egesznek.

2014. szept. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
32%

-Képzeljétek (már, aki "nem táskát szült":))) ), én vagyok az egyetlen anyuka, aki beszoktat,-

Nem baj te vagy az az anyuka aki nem hadja magara a gyereket es ezt meg latod kesöbb meg is fog látszani a gyerek anya kapcsolaton . Szuper olyan jó hogy vannak meg ilyenek .... :) !

2014. szept. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi pár hónap múlva költözünk Ausztriába, bár a kora miatt nekem bölcsibe kell vinnem a fiamat.

Nemtudom butaság-e de én aggódom a nyelvi korlátok miatt.. Nem érinti rosszul hogy nem érti amit mondanak??? :(

Annyit beszél, nem tudom elképzelni a reakcióját egy teljesen más közegben!

A ti gyerkőceitek hogyan viselték?

2014. nov. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!