Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Melyik óvodát válasszam?

Melyik óvodát válasszam?

Figyelt kérdés

Tavasszal voltunk nyílt napon a két lehetséges oviban. Az egyik szép, modern, felújított, jobban felszerelt, tágas, világos csoportszobával. Az óvónők nem voltak túl szimpatikusak, talán túl nyájasak is. Egyikük nyugdíj előtt áll. Viszont a fiam elment játszani, és nem is akart velem eljönni, annyira megtetszett neki a hely.

A másik ovi nincs felújítva, a játékok sem a legújabbak,(látszik, hogy nem a város favorit ovija)kb. olyan, mintha az én egykori ovimban jártam volna, kevesebb gyerek jár oda, a vezető óvónő kifejezetten szimpatikus volt, nem akart megnyerni magának, elmondta, hogy az oviban mi van, miből gazdálkodnak, hogy telik el egy nap, körbevezetett, nem kertelt. Az óvónők itt is idősebbek, nyugdíj előtt állnak, viszont szántak időt a látogató gyerekekre, rajzoltatták, beszéltették, tényleg figyeltek rájuk, persze nem jutott egy-egy gyerekre túl sok idő.

Az első oviba írattam a fiamat, nem kevés vacillálás után.

Aztán jött az első nap, a gyerek nagyon várta, felkészült, hogy mehet, tényleg örömmel indultunk el. Aztán ott közölték, hogy mivel én itthon vagyok a kisebbel, ne menjünk 15-éig, mert a dolgozó szülők gyerekeit szoktatják be először, és ne járjunk majd 8.15-nél hamarabb reggelente. Itt már egy "csalódás" (értem az indokot, de ezt beíratásnál is mondhatták volna, konkrétan kérdezték mikortól járna... akkor nem mondogatom itthon, nem "zsong be" a fiam sem). A következő dolog: fejetlenség volt, nem mondtak el semmit, annyit csak, hogy majd szülőin, aminek az időpontját sem tudják, ha valamelyik szülő mégis kérdezett ezután, ahányan kérdezték annyiféle válasz volt a "hozzunk-e kistörölközőt?" kérdésre. Azt sem értem, hogy miért nem tartottak egy szülőit már, ha május végéig kiértesítettek, hogy felvették a gyereket.

Szeretném, ha ottalvós lenne a gyerek, mert lehet, hogy megyek vissza dolgozni, ne akkor variáljunk, plusz ha negyed kilencre megyünk, és délbe mennem kell érte vissza, merő rohanás a délelőtt, és az az érzésem, hogy belekötnek majd, a későbbi negyed kilences ovikezdés után. Jövő év szeptemberében a lányomat is szeretném oviba adni, ő decemberi születésű, szóval nem lesz még egész 3 éves, de nem szeretném, ha egy viszonylag összeszokott csoportba csöppenne a legnagyobb betegségszezon idején januárban majd. Ezt meg is kérdeztem az ovikban, azt mondták, persze mehet majd szeptemberben jövőre, ehhez képest mikor ott voltunk a múlt héten a választott oviban, van egy kislány a beíratottak között, aki dec-ben lesz 3, az óvónők megbeszélték maguk között, hogy esetleg (!) januárban mehet majd a csoportba... Gondolom jövőre sem lesz ez máshogy a másik csoportban.

Most azon gondolkodom, hogy beszélek a másik ovi vezetőjével, hogy náluk van-e még hely. Kezdetben is oda húzott a szívem, csak a másik ovi modernebb, és picivel közelebb van, de ez nem jelentős.

Szeretném, ha leírnátok a véleményeteket!

Köszi! :)


2014. szept. 2. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elso gondolatom az volt, hogy Te melyiket talalnad jobb anyanak aki mindenbol ujat es tobbet vesz, am a gyerekere nem jut ideje, vagy azt akilehet hasznaltat vesz es kevesebbet, de ezt az idejevel es torodesevel ugy alakitja, hogy a gyerek jatekok hianyossagabol mit sem erez?

😊 remelem ez segitseg volt 😊

2014. szept. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vigyed át a másikba.
2014. szept. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs ismerős anyuka a másik oviban, akitől érdeklődhetnél, hogy ott hogy mennek a dolgok? Én a helyedben óvatosabb lennék, nehogy ott is így járj, hogy kezdetben minden szép, aztán "élesben" nem úgy van... Ha jót mondanak és van rá lehetőség, akkor én is átiratnám!
2014. szept. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Próbáld meggyőzni a gyereket hogy mennyivel jobb az a hely, ahol kedvesek az ovónénik és vidd át
2014. szept. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!