Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányom középső csoportos és...

Lányom középső csoportos és most azt mondja mindenkinek, hogy nincs barátja szóval úgy érzem kiközösítik. Kitalálta, hogy másik oviba fog menni, hogy új pajtásai, barátai legyenek. Mit tehetek, hogyan vigasztaljam? Hogyan tudnám jó útra terelni?

Figyelt kérdés

Februárban lesz 5 éves a lányom és hát nem egyszerű csajszi. Kiscsoportos ovis volt mikor 9hónapja született tesója, akivel másfél hétig kórházban voltam, majd 6hetesen megint 1 hétig be kellett feküdnöm, mert a gyerekorvos nem kezelte rendesen... Szóval nagyon sok "trauma" érte és elég sokszor lökdösődött, verekedett ha nem tetszett neki valami. Most is vannak konfrontálódások, de korántsem annyi mint a kiscsoportban. A gyerekek állítólag arra hivatkozva, hogy régen sokat verekedett nem játszanak vele és sokszor mondja, hogy senki sem a barátja.

Már szóltam az óvónőknek, hogy szeretnék velük beszélni a lányomról és készséggel állnak rendelkezésre.

Az egyik óvónő annyit mondott, hogy a meglátása szerint a lányomnak kisebbség érzése van és a saját akaratát próbálja a társaira ráerőltetni... Ez nekem egy kicsit ellentmondó, és nem értem, hogy mi van az oviban... Ja és ezek mellett szemtelen, tiszteletlen velem szemben.


2010. nov. 5. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Próbáld tudatosítani benne, hogy annak idején sem hagytad el, és nem is fogod soha. Nyílván leke mélyén attól fél. Számomra elég furcsa, mert a csöppségek általában ellenkezőleg szoktak viselkedni az oviban mint otthon. "Itthon angyal, az oviban csak a panasz van rá" Vagy éppen fordítva. Te pedig azt írod, hogy se itt se ott nem jó neki.

Ezt neked kell megoldanod, csak te tudod benne tudatosítani, hogy anya nem fogja elhagyni a kistesóért. Tényleg, a tesőjával hogyan viselkedik?

Ja és az ovónőnek sem az a feladata, hogy megállapítsa, hogy szerinte mi baja a lányodnak, hanem segítenie kellene rajta.

Ha teheted vedd ki ebből az oviból. Hidd el csak ártasz neki.

2010. nov. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Persze kiveheted az oviból, de ez önmagában szerintem nem oldja meg a problémát. Sőt, ha ott is így viselkedik, és sem szerez barátokat, akkor csak újabb kudarc éri.


Én a helyedben biztos elvinném egy szakemberhez.(Gyerekpszichológus, nevelési tanácsadó) Lehet, hogy ő percek alatt megtalálná amegoldást a kislányod szorongásainak feloldására.

Mindenesetre az sem tartom jó jelnek, hogy Te sem tudsz rá hatással lenni, tiszteletlen veled szemben. Azért mégiscsak egy 5 évesről van szó... Nem kéne, hogy már most a fejedre nőjön. Emiatt sem ártana egy külső segítség, egy kívülálló jobban látja, hogy min csúszik meg a nevelésed.


Egy szintén középsős kislány anyukája

2010. nov. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy az oviból kéne kivennem, mert szerintem az óvónők tényleg nyitottak - már várom, hogy mit mondanak az oviban történtekről. Nem is azt akarom, hogy az óvónő mondja meg mi a lányom baja, hanem inkább tanácsot szeretnék, hisz ők már sokféle gyerekkel találkoztak foglalkoztak. Van a családban feszültség, és kisfiam születése után a házasságunk is megingott... Szóval biztos, hogy a lányom is érezte, érzi a feszültséget és mivel 52m2-n lakunk sajnos fültanúja is sokszor a vitáknak.Sajnos 1 nagymama van (anyós) és ő is mindig minket a szülőket pocskondiáz, szóval bennem is nagy a feszültség.Szinte egyedül vagyok 2 gyerekkel, és a kicsi még mindig sokszor kel éjjel. Biztos vagyok benne, hogy az okok nem csak az oviban keresendőek.

Második hozzászóló: igen én is gondolkodtam nevelési tanácsadón.

2010. nov. 6. 08:52
 4/4 anonim válasza:
mi tortent a lanyoddal? imean kivancsi vagyok milyen a szemelyisege igy 10 ev utan
2020. dec. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!