Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem barátkozós gyermeked hogy...

Nem barátkozós gyermeked hogy viszonyul (t) az ovihoz? Fontos?!?

Figyelt kérdés

Extra anyás, extra bújós 3 és fél évesem soha nem játszik más gyerekekkel. .csak velünk, nagymamaval vagy felnőttekkel "áll szóba" ! Kedden kezdi az ovit és eléggé aggaszt hogy őt nem érdekli a kortársai..

Valaki volt már ilyen helyzetben? Hogy alakult az óvoda kezdés és a beilleszkedés?


2014. szept. 14. 00:23
 1/9 anonim ***** válasza:

A ti esetetekben nagyon fontos a kicsinek az óvónénivel való meghitt kapcsolat. Az adja majd meg neki a biztonságot, a kályhát ahonnan el tud indulni.

Ilyen esetben még fontosabb hogy szimpatikus legyen számodra az óvónéni, mert ő lesz a bázis a kicsidnek.

Majd később nyitni fog a többiek felé.

Jótanács: Ha az intézmény vagy a pedagógusok személye úgy érzed nem jó a kicsinek , nem érdemes erőltetni azt az intézményt. Sok anyuka fél az oviváltástól, és inkább hagyja a gyerekét a tuti rosszban, mert abban már kialakít a kicsi egy konfortzónát magának.

Ha mégis ovit váltanak , meglepődnek a saját gyerekükön hogy milyen könnyen veszi a váltást egy jobb oviba.

Kezdetben úgyis beszoktatásra fogtok járni. Meg fogja nyugtatni hogy játszhat az ottani játékokkal de anyuka is benn ül a teremben.

2014. szept. 14. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sok gyereknek nem fontos a felnőtt, az óvónéni mert a gyerektársaság érdekli.
2014. szept. 14. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


Egy ötlet amit a neten találtam.

2014. szept. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az egyik fiam ilyen volt, nagyon nehezen szokott be ... :( egy rémálom volt az egész. Bocs, én nem sok jóval tudlak bíztatni, remélem nálatok nem így lesz.
2014. szept. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindkét lányom ilyen. A nagyobbik nem igazán illeszkedett be, kiscsoporban év vég felé előfordult, hogy néha játszott más gyerekekkel, de következő évben megint nem volt jellemző. Mindig egyedül játszott, középső végefelé hazafelé panaszkodott, hogy neki nincs barátja, óvónéni is azt mondta, hogy vigyem szakértői bizottsághoz a gyereket mert nem tudott integrálódni. Az óvónők egyébként szimpatikusak voltak. Nyáron költöztünk, két hete kezdett új ovit. Hát ég és föld! Itt az óvónénik elfogadják, hogy ő ilyen, hogy szeret egyedül játszani, hogy zavarja ha sok gyerek van körülötte, és ilyenkor még az is előfordul, hogy nem tud a megadott feladatra koncentrálni. Mikor kérdeztem az óvónőjét, hogy "és mit lehet ezzel csinálni", csak annyit mondott "semmit nem kell csinálni, nem baj, ő egy ilyen típus". Szívesen jár az óvodába, és sokkal könnyebben alakít ki így kapcsolatot, hogy nem érzi, hogy ez kötelező lenne, és őt elfogadják ilyennek. Sajnálom, hogy nem jutott eszembe már korábban az oviváltás...

Kisebbik lányom most kezdte az ovit két hete, ő is ilyen típus. Szívesen jár, szereti az ottani játékokat, szereti az óvónénit. Ha meg majd megérik rá, ismerkedni is fog.

2014. szept. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Már láttuk az ovónőket " munka közben". Nagyon szimpatikusnak tűntek..majd kiderül mit fognak szólni ahhoz hogy ha a fiam csak az ő társaságukat keresi..

Sajnos az ovi váltás nem lehetséges még akkor sem ha ez nem jön be mert külföldön élünk egy nagy városban és esélytelen bejutni az állami ovikba..ez is magán ovi. Havi 300 euro..a többi havi 900-nál kezdődik és azokba is túljelentkezés van és amúgy sem vok hajlandó annyi pénzt fizetni..ide is kis protekcióval és baromi nagy szerencsével jutottunk be.. úgyhogy ezért még fontosabb hogy sikerüljön a beilleszkedés..

Csak félek mert a környezetemben az összes gyerek nyílt és barátságos. .csak az én fiam visszahúzódó..túl sok neki ha egy másik gyerek ugrál körülötte..nem szereti a gyerekeket egyszerűen..

Nem tudom mit csináljak.. ezért is kértem tapasztalatokat! Egy próbát megér az ovi..hátha kicsit végre felszabadultabb lesz gyermek társaságban.

A másik amit kérdeznék még hogy van ez az "én nyerek" mániája..mindig mindenből versenyt csinál és kiborul ha nem ő nyer..márpedig nem hagyhatom nyerni mindig.. de úgy ki tud borulno hogyha pl hamarabb fejezem be az evést vagy hamarabb érwk be az ágyba.. totál kikészül.. ez a többi vele egykorúra is jellemző vagy csak az én fiam fogja földhöz vágni magát az oviba ha nem ő nyer vmit?

2014. szept. 14. 13:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha magánoviba járatod az nagyon szuper, mert jobban figyelnek az egyéni igényekre fizetős oviban. Alakíts ki jó kapcsolatot az óvónénivel és mondd el neki hogy mi aggaszt téged, esetleg tanácsot és segítséget is tudsz tőle kérni.

Ha gondolod tudsz a csoportból majd kis barátokat hívni magatokhoz , ahol közös mókás programot csináltok, vagy állatkerbe mentek vagy akárhova. A lényeg hogy segítesz neki barátságokat kiépíteni. Az óvónénitől is megkérdezheted majd hogy szerinte melyik kisgyerekkel jönnének ki könnyen.

2014. szept. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legfontosabb, hogy te higgy benne. Ha félsz, azt megérzi, átveszi a gyerek. Komolyan mondom. Van egy szomszédasszonyom két gyerekkel. Mindkettőnél rettegett, hogy hogy fogják érezni magukat az óvodában, iskolában. Nem is találja egyik sem a helyét.
2014. szept. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ilyen volt, és azt kell mondanom, ilyen is maradt. Az oviban az első pár hétben sírás is volt, mikor otthagytam, de nagyon aranyos óvónénink volt, mindig kijött elé, vígasztalta. Egy barátja volt az oviban végig, és most is ő az a suliban. Ha ő beteg volt, a kisfiam szinte egész nap egyedül játszott. Remélem, a tiéd egy kicsit ügyesebb lesz.
2014. szept. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!