Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ételallergia tartós betegségne...

Ételallergia tartós betegségnek számít, tehát jár rendszeres gyermekvédelmi támogatás?

Figyelt kérdés

Kislányom tejre és tojásfehérjére allergiás, és úgy hallottam régebben, hogy ételallergia esetén emelt összegű családi pótlék jár, de akkor gondolom gyermekvédelmi kedvezmény is, csak úgy emlékszem annál a nyomtatványnál olyan van, hogy "tartós betegség..." (ahol be kell jelölni, hogy mi miatt venné igénybe a kedvezményt az adott személy).


Már csak azért is lenne lényeges, mivel fizetünk 8-9 ezer ft kajapénzt, amit előre kell kifizetni, és hétfőnként kapja meg az óvoda, hogy mi lesz a heti menü, és én hétfő délután látom csak, hogy mikor kell külön ételt bevinni (amikor tejes/tojásos a tízórai/ebéd/uzsi).

Tehát amikor tejes/tojásos étel van, azt is kifizetem, pedig nem kapja a gyerekem meg, úgyhogy ha mégis jár a gyermekvédelmi kedvezmény, akkor azért jó lenne.

Egyrészt a tejes/tojásos ételre kidobott pénz, másrészt meg ugyebár nem egy árkategória a tehéntej és a rizstej/mandulatej/szójatej (200ft és 800ft közt van különbség)


2014. szept. 23. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A) 2. Anyagcsere és gasztroenterológiai betegségek


1. Coeliákia


2. Dermatitis herpetiformis Duhring, lineáris IgA dermatózis


3. Mucoviscidosis


4. Krónikus gyulladásos bélbetegségek (M. Crohn, colitis ulcerosa)


5. Gastroesophagealis reflux betegség, amely intraoesophagealis pH-méréssel és endoscopos vizsgálattal egyaránt igazolt, valamint 6 hónapnál hosszabb gyógyszeres kezelést igényel


6. Egyéb súlyos gasztroenterológiai betegségek (pl. terheléssel igazolt táplálékfehérje-allergia, mely 2 éves kor felett is fennáll)

2014. szept. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Valami hasonlót már olvastam én is, csak nem tudom, hogy ránk vonatkozik-e ez (konkrétan a 6. pont), a "súlyos" szó a kérdéses. Kimutatta a teszt az allergiát, ennyit tudunk.
2014. szept. 23. 20:18
 3/11 anonim ***** válasza:
Kérdezz megy egy szakembert,ő biztos tud ebben segíteni.
2014. szept. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Holnap megkérdezem az önkormányzatnál, aztán max a gyerekorvost is.
2014. szept. 23. 20:48
 5/11 anonim ***** válasza:

azt az orvos tudja megmondani, hogy jár-e nektek az emelt családi pótlék.

viszont arra nem jár a gyermekvédelmi, az teljesen más. azt bevételre adják, vagyis akiknek a havi bérük kevés, azt hiszem 35E/fő, annak jár.

viszont a tartósan beteg máv kártyára szintén jár étkezési kedvezmény, nekünk 90%, de ezt az önkormányzat adja, mindenhol más % van megállapítva, van ahol nem adják.

szóval ha kapjátok majd, akkor kérdezd meg az oviban. ha meg nem kaptok, de kevés a bevételetek akkor az allergiától függetlenül igényelheted a gyermekvédelmit

2014. szept. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tudtommal. Rendszeres gyermekvedelmi nem semmi koze tartós betegseghez, csak jovedelem fuggo. Vagy tévedek?
2014. szept. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
gyermekvédelmi fizetés függö,nem betegség függö,elenben ha tartosan beteg és emelt családit kapsz akkor kapsz egy olyan igazolványt az államkincstártol amivel bkv jármüvein ingyen utazhat a lányod és te is .
2014. szept. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

5. Kijelentem, hogy

a) gyermekemet, gyermekeimet egyedülállóként gondozom, �

b) gyermekem tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos, �

c) a nagykorúvá vált gyermek a 3/A és 3/B táblázat 3. pontjához kapcsolódó

megjegyzésben foglalt feltételeknek megfelel, �

d) a kiskorú gyermek, gyermekek családbafogadó gyámul rendelt hozzátartozója

vagyok. �

(Aktuális rész x-szel jelölendő!)


Ez a nyomtatvány 5. pontja, tehát nem hiába kell jelölni, mégiscsak befolyásolja.

2014. szept. 24. 18:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Ah, ok. Nem tudtam. Azt hittem csak jovedelem fuggo. Na, remelem akkor megkapod. 6. voltam
2014. szept. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elvileg a terheléssel igazolt tehéntejallergiára jár az emelt családi pótlék. Elmész a gasztroenterológiára, és ott megkérdezett a szakorvostól, hogy kiállítaná-e az igazolást hozzá, illetve hogy kell-e előtte még valami vizsgálat vagy terhelés. Legyen nálad kettő üres példány az igazoláshoz a formanyomtatványból (mák honlapról letölthető). Ha ezt megkapod, azt beviszed a MÁK_hoz és igényled a magasabb összegű családi pótlékot. Amikor erről megkaptad a határozatot, akkor már van hivatalos papír a kezedben arról, hogy tartós beteg a lányod (addig nem számít annak). Ehhez jkapsz utazási kártyát, évi 6000 forintos eseti gyógyszerkeretes közgyógykártyát (hacsak nincs állandó gyógyszere, mert akkor lehet ez a keret több is) (önkormányzatban kell igényelni). És az étkeztetésre kapsz 50 % kedvezményt, ha fel tudod mutatni az emelt családiról szóló határozatot.


Viszont én eleve nem fizetnék feleslegesen. Kérném az óvódát, hogy biztosítson a gyerekemnek a betegségének megfelelő diétás étrendet. A mi csoportunkban van egy cukorbeteg gyerek és ő is külön kaját kap. Az óvónőt egyszer kíváncsíságból kérdeztem, és azt mondta, hogy lisztérzékenység esetén is lehet kérni külön étrendet, gondolom akkor tejallergiánál is.

És egy nappal korábban reggel 9-ig még lemondani is le lehet az ebédet. Nálatok nem? Ha mondjuk betegség miatt nem megy valaki, akkor is feleslegesen fizet?

Ha másképp nem megy, akkor addig is, vidd haza te az ebédjét, aztán majd megeszed te. (Nálunk haza is lehet vinni, pl. betegség első napján, amíg még nincs lemondva).


Előfordulhat, hogy nem kapjátok meg az emelt családit,akkor viszont nem jár az 50%-os kedvezmény sem. Ezen kívül csak akkor jár hasonló kedvezmény, ha 3 gyerek van, illetve ha anyagilag belestek abba a határba.

2014. szept. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!