Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ételallergia tartós betegségne...

Ételallergia tartós betegségnek számít, tehát jár rendszeres gyermekvédelmi támogatás?

Figyelt kérdés

Kislányom tejre és tojásfehérjére allergiás, és úgy hallottam régebben, hogy ételallergia esetén emelt összegű családi pótlék jár, de akkor gondolom gyermekvédelmi kedvezmény is, csak úgy emlékszem annál a nyomtatványnál olyan van, hogy "tartós betegség..." (ahol be kell jelölni, hogy mi miatt venné igénybe a kedvezményt az adott személy).


Már csak azért is lenne lényeges, mivel fizetünk 8-9 ezer ft kajapénzt, amit előre kell kifizetni, és hétfőnként kapja meg az óvoda, hogy mi lesz a heti menü, és én hétfő délután látom csak, hogy mikor kell külön ételt bevinni (amikor tejes/tojásos a tízórai/ebéd/uzsi).

Tehát amikor tejes/tojásos étel van, azt is kifizetem, pedig nem kapja a gyerekem meg, úgyhogy ha mégis jár a gyermekvédelmi kedvezmény, akkor azért jó lenne.

Egyrészt a tejes/tojásos ételre kidobott pénz, másrészt meg ugyebár nem egy árkategória a tehéntej és a rizstej/mandulatej/szójatej (200ft és 800ft közt van különbség)


2014. szept. 23. 19:10
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, nagyon szépen köszönöm a válaszod, igazán hasznos számomra!!!

Nem kap külön ételt az oviban, mi visszük mikor olyan a menü, hogy tartalmaz tejet/tojást.

2014. szept. 27. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!