Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az oviban 7-igazolatlan nap...

Az oviban 7-igazolatlan nap lehet csak? Ha előre szólok akkor igazolt, ha utólag akkor igazolatlan?

Figyelt kérdés

Az óvónéni mondta.Meg hogy azért mert neki írnia kell a hiányzókat. Ugye kivétel ha orvosi igazolást viszek. Máshol is így van? (Nagy csoport)

Most 11-hetes terhes vagyok sokszor alig bírok,fel állni az ágyból.Segítségem nincsen,így hiágyzott egy párszor az oviból. :(



2014. szept. 24. 10:34
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Uhhh.... Akkor nem "cseszegetni" akarnak engem,ezek szerint.

35-40perc az út oda az oviba. Plussz ennyi vissza.A párom reggel 6-tól este 6-ig dolgozik.Anyukám skrizofén.Nincsen segítségem,márciusban szülök.Vezetni nem tudok nincs is autónk.Újszülöttel fogok a minuszban utazgatni.... :((((

2014. szept. 24. 11:43
 12/24 anonim ***** válasza:
78%
Az iskola és az óvoda nagycsoportja nem szabadidős program, ahová akkor megy a gyerek, ha úri kedve úgy kívánja.
2014. szept. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs közelebb ovi akkor igen, nagyon sokan vagyunk akik ujjszülöttel is mennek,akár a mínuszokban is,mert ovis a nagy! ha nem így lenne akkor senki nem vinné télen a nagyot oviba ha pici baba van otthon?!
2014. szept. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Már csak abban reménykedem hogy nem lessz abból gond,hogy ujszülöttet egy darabig nem is szabad utcára vinni. Sőt abba bele sem gondolok hogy ha netán császárral végződik... :)
2014. szept. 24. 13:13
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Én császárral szültem ráadásul télen. Kérd meg az ovit,hogy 1-2hétig had maradjon otthon a nagyobb. Nincs ismerős,rokon,barát, aki tudna segíteni?
2014. szept. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Sajnos anyukámon kívül senkim nincsen.Őt is felesleges említeni ahogy írtam skrizofén....
2014. szept. 24. 13:23
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ennyire kétségbeesni,egyrészt ezt belekalkulálhattad volna mikor testvért akartatok.Ha iskolás lenne akkor sem hiányozhatna.Ha nehézkes az életed,meg megoldani neked mindent egyedül akkor jobban át kellett volna gondolni,sajnálom,ha ezzel megbántalak,de mindenki annyit vállaljon amennyit tud.Másrészt kérdezd meg az ovivezetőt,mert biztos kérvényezheted hogy otthon maradhasson egy darabig.Sok gyerek nem jár egyáltalán oviba vagy sulisok akiket otthon oktatnak,én nem hiszem,hogy akkor ezt ne lehessen hivatalos formában valahogy megoldani.
2014. szept. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Nincs a csoportban másik szülő aki a környéken lakik és feltudná venni a te gyermeked??Akár autóval akár biciklivel,gyalog??
2014. szept. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

mivel nagycsoportos, ezért iskolaköteles. mivel a nagycsoport az iskola előkészítő, tehát ugyan az vonatkozik rá mint a sulisokra.

eddig évi 3 napot igazolhatott a szülő, most felemelték 10re.

nem az a lényeg, hogy mikor szólsz, hanem az aláírásod a papíron. de sok oviban van erre "formacetli", csak be kell írni az okot és aláírni.

hülye rendszer de ez van.


egyébként az orvosok a nagycsoportosokkal nagyon rendesek. ha bemész majd szülés előtt kicsivel és mondod neki, hogy nem tudod vinni, biztos kiírja ;)

már csak azért is, nehogy az újszülöttnek hazahozza a bacikat. az óvodában is elnézőek, viszont papír kell, mert nekik le kell jelenteni

2014. szept. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Előre is elnézést kérek mindenkitől, nem kötekedni akarok! Külföldön élek, ahol szülés után 6 órával megy haza a kórházból az anyuka és a baba. Hogyhogy Magyarországon nem mehetnek levegőre??? Sőt, nekem a szülésznőm kereken megmondta, hogy 3-4 nap után már tessék kicsit kimenni, anyukának sem árt a levegő és a séta. Tényleg ez az álláspont ma Magyarországon?
2014. szept. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!