Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvodában nem nézik hogy a...

Az óvodában nem nézik hogy a gyerek eszik e? Mit tehetnék hogy ne legyen állandóan halálosan éhes a lányom?

Figyelt kérdés
4éves kislányom rendszeresen úgy jön haza az óvodából mint aki egész nap nem evett. Most is megevett egyszerre egy csomó bundás kenyeret meg egy doboz piskótatallért,erre majdnem fél liter tea. Már úgy szóltam rá hogy ne tömje magát annyira mert rosszul lesz!

2014. szept. 24. 17:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%

Az enyém is ennyi idős, és eszik délben is, uzsonnázik is, mégis szó szerint zabál itthon.

2 szememmel láttam hogy eszik. Innivalót, viszont alig kapnak :(

2014. szept. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
89%
ÉS miét nem eszik az oviban? Ha kap enni azt miért nem eszi meg? Vagy egyáltalán biztosra tudod, hogy nem eszik? Óvónőket kérdezted erről? ŐK mit mondtak miért nem eszik?
2014. szept. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
46%

Hát én biztos nem hagynám, hogy egy doboz(!) p. tallért megegyen.

Kap bundás kenyeret, meg max. 1 tallért utána, nem egy dobozzal. Tudod, miért eszi? Mert megengeded neki! Ha nem tennéd ki elé, akkor nem zabálná teli magát vele, ennyi.


Amúgy honnan tudod, hogy nem eszik oviban? Vagy azért nem eszik, mert tudja, hogy itthon kedvére összezabálhat mindent és tartalékol.


Nem kell hagyni, hogy ennyit egyen, majd akkor az oviban is fog. Vagy adj neki gyümölcsöt, az hamarabb telíti és egészséges is.

2014. szept. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%

enyém akkor csinálta ezt amikor elkezdte az ovit. kb 2-3 hónapig tartott. bent biztos evett, sőt repetázott is mert ott dolgoztam, nem hazudnának nekem és nem egyszer meg is lestem. de ahogy hazaértünk, farkas éhség fogta el és szó szerint zabált.

én ezt annak könyveltem el, hogy így jön ki belőle a kezdeti stressz. fel is szedett 1-2 kilót, ráfért :)

aztán ahogy tényleg beszokott és megtalálta a helyét a közösségben, elmaradt ez a bezabálás, most már csak egy gyümölcsöt eszik meg f5-kor és 7kor vacsorázik :)

2014. szept. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
84%
Mindenki mellett folyamatosan nem állhatnak ott...Figyelik őket, mondják, hogy tessék enni, de koránt sem biztos, hogy esznek, sok gyerek rettentő finnyás...Elsősökkel vagyok délután, mint napközis, van olyan, aki bele sem nyal az ebédbe, mert se a leves, se a második nem jó neki:S
2014. szept. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
38%

Es a lanyod mit mond? Szerintem kerdezd meg az ovonoket is meg ot is. A ferjem fia sem eszik semmit a suliban, pedig be van fizetve ebedre. Ehesen jon haza minden nap. Rettento finnyas.


3-as! Szerintem nem etetesi tanacsokat kert a kerdezo. Mi kozod hozza, hogy mit eszik a gyereke? Es egyebkent meg mi az, hogy zabal? Te zabalni szoktal? Mert az o gyerek sokat ESZIK.

2014. szept. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mivel munkából megyek a gyerekért és más nem volt nálam csak piskóta tallér azért adtam neki,mert nagyon éhes volt! Nem szoktam édességgel etetni,sőt!!! Itthon készítettem neki bundás kenyeret.

Én nem azt mondom hogy állandóan lessék hogy eszik e,de az a gyerek aki ennyire éhes az egész nap nem eszik semmit szerintem!

Az igaz hogy válogatós,de a legtöbb gyerek ilyen.

2014. szept. 24. 19:05
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Így nehéz neked válaszolni ha nem adsz konkrétan meg válaszokat azokra amiket kérdezünk.
2014. szept. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Nos, az enyem siman benyomott ennyit ovi utan. Esznek ok ott is, csak melle rengeteget mozognak.
2014. szept. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Két ovisom van, nem válogatósak különösebben. Reggel alaposan bereggeliznek itthon, amikor beérünk, tízóraiznak az oviban (8 és 9 között van kint nekik), meg délelőtt gyümölcs-zöldség is szokott felvágva lenni, abból konkrétan tömik magukat (itthon is, nem csak az oviban). Kiadósan ebédelnek, és uzsonnáznak is.... Mégis, ahogy kilépünk az ovi kapuján délután, éhen vannak halva! Akkor is, ha a szemem láttára tömték magukba az uzsit 5 perccel korábban, ma a fiam éppenséggel a harmadik szelet kenyeret ette meg az ovbiban, de a kapuban már kérdezgette, hogy hoztam- enni, meg hogy mi lesz a vacsora... és mesélik, hogy minden nap repetázik az ebédből, mégis alig várja az uzsonnát, otthon meg muszáj legalább gyümölcsöt vagy pár kekszet adnom nekik, mert éhen vannak veszve és nem bírják ki vacsiig, amit egyébként jóízűen és mennyiségre is megfelelően bekebeleznek.

és amúgy egy gramm háj nincs egyiken sem, színizom mindkét gyerek, az emésztésük is rendben... szerintem egyszerűen a rengeteg mozgás miatt van, meg nem állnak egész nap. Ez van. Én nem bánom, egyenek csak, úgyis tőlem függ, hogy végül mit esznek.

De az ivás ugyanígy, reggel-este itthon legalább két litert megisznak (víz, legfeljebb gyógytea) plusz ugye napközben az oviban: tízórainál, ebédnél+leves is van, uzsinál, meg amikor hazaindulunk mindig megitatom őket. ÉS 20 perc múlva fél litert lehúz egy hajtásra hazafelé...

2014. szept. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!