Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák! Szabad ilyet igérni...

Anyukák! Szabad ilyet igérni a gyereknek?

Figyelt kérdés
Középső lányomnak holnap lesz a harmadik napja az oviban. Sajnos sír, keres engem. A nagytesóval közös csoportban vannak. Beszoktatás nincs, tehát egy percet sem tudtam vele bentmaradni. Ma megigértem neki, ha holnap nem sír akkor ehetnek egy fagyit. Csak így estére esett le, hogy talán nem kellett volna. Hülyeséget csináltam?
2014. okt. 2. 19:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
77%

Én mindennap elmondom a lányomnak, hogy aludjon az oviban. Ha alszik, kap finomságot (egy darab dörmi vagy egy darab paula, stb) cserébe.

Ha nem alszik, akkor nincs és ezt jól tudja.

Mióta bevezettem ezt egy héten 3-4× biztos, hogy alszik. Még ha nem is végig, de egy keveset igen.


Én magamról tudom, hogy anno az általános iskolában ösztönző hatással volt rám, amikor a szüleimtől 4-es, 5-ös jegyért cserébe kaptam 50 - 100 Forintot.

1-es, 2-esért pedig nekem kellett visszafizetnem 50-100 Forintot.

2014. okt. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Lencsibaba0121 ***** válasza:
100%
Szerintem nem, miért csináltál volna hülyeséget?
2014. okt. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk is pont ugyan ez a helyzet, és a felállás :)).

A kérdéssel kapcsolatban most már mindegy, szerintem így is sírni fog, mert ezt nem bírják ki. Én megkértem a nagyobbat, hogy kicsit figyeljen a tesóra, vigasztalja.

Szerintem nem kell semmit ígérni, csak biztatni. A többi alakul.

Én azért elvinném fagyizni, megünnepelni az első hét végét.:)

2014. okt. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Hát talán attól félek, hogy megmondják az óvónőknek és nem szeretném ha úgy tűnne, ezzel szeretném beszoktatni. Csak annyira rossz azt hallani, amikor megyek érte mondják hogy anyát akarja meghogy sír értem :( A szívem szakad meg érte, stesszelek rajta egész nap. A naggyal nem volt ilyen gond, ő kezdettől fogva imádja az ovit, csak a középsőgyerkőc ennyire anyás

2014. okt. 2. 20:03
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos valamikor el kell kezdenie a közösségbe való beszokást, MEGSZOKÁST !!

Mivel középsős, így feltételezem, hogy sosem járt még közösségbe. Otthon volt veled 4 évet. Azért neki ez a helyzet teljesen új, kissé anyás is, mint írtad.

Inkább ezt az évet sírja végig, mint a nagycsoportot, ahol még emiatt vissza is tartják még egy évre az iskolától és majd ott is gondok legyenek.


Kitartást :)

2014. okt. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

3 éves, kiscsoportos:) Középső gyerek, nem középsős :)


Köszi a válaszokat, remélem mihamarabb beszokik.

2014. okt. 2. 20:44
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
fura, h nincs beszoktatas. holnap meglatod, h osztonzoleg hatott-e ra a fagyi :-). ha meg mindig sirdogal, azert inkabb keress mas modszert. pl vegyel neki egy kisgyerekes karorat es mutasd meg, hogy hol all a nagy es a kismutato amikor mesz erte. igy tudja figtelgetni. persze caak akkor mukodik, ha tuti nem kesel.
2014. okt. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tettél rosszat, bár ebben a vacak időben már nem biztos, hogy a fagyi a legjobb ötlet :)
2014. okt. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan mar, mit szólnának az ovonok? Inkább annak örülnek ha végre nem sír a gyerek es sikerül beilleszkednie. Drága játékot is ígérgettel volna neki, ahhoz sem lenne semmi közük, es nem hiszem hogy ezzel foglalkoznának.
2014. okt. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Azért mondtam neki a fagyit, mert falun vagyunk és minden nap jön egy zenélő fagyis autó és szeretik a hangját és a bácsit aki árulja a fagyit és persze isteni finom :)
2014. okt. 2. 22:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!