Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » SZMK-s szülők, Ti ezt hogy...

SZMK-s szülők, Ti ezt hogy oldjátok/oldottátok meg?

Figyelt kérdés

A csoportba 20 gyerkőc jár, ha valamiben dönteni kell, 2-3 szülő csak azért se alapon ellenkezik. Pl.: Ha kell valami játék, stb., ugye akkor ajánlatokat kérek, jó áron, a szülők kiakadnak, hogy 17-én egyetértünk, Nehogy már úgy legyen, ahogy mi látjuk.

Ez az első konfrontáció, nem tudom, hogy kezeljem. A másik, hogy folyamatosan megkeresnek hogy a Józsika mit mondott a Sanyikára, és hogy oldjam meg, mert az óvoda nem csinál semmit. Őszintén nem is akarok ilyennel foglalkozni, nem az én dolgom, és már elegem van..


2014. okt. 7. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szmk-s,de nálunk ez úgy van,hogy nyilván a többség dönt.Max azok nem szállnak be a költségbe,sajnos,és mi nyeljük be a kicsit magasabb összeget.Mert az a lényeg,hogy a gyerek jól érezzék magukat.(Nálunk van olyan szülő aki még a csoportpénzt sem fizeti,tisztaságit sem visz mindig.


Mond meg a szülőknek kerek perec,hogy az nem a te hatásköröd,hogy beszélj a másik szülővel,vagy gyerekkel.Rendezzék le ők a másik féllel.

2014. okt. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Az első szuloin nem lett megbeszélve, hogy milyen alapon lesznek a pénzügyi es egyeb döntések rendezve? Van ahol kétharmados többséggel döntenek, van ahol meg mindent vagy semmit alapon. Mondjuk azzal tisztában kell lenni, hogy penzt nem kovetelhettek, tehat ha ok nem akarnak beszállni, akkor vagy nem vesztek meg valamit, vagy a maradék tibbet fizet.
2014. okt. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt fogom tenni. Pont ezek a szülők nem adnak be pénzt semmire sem, és most nem az összegről van szó, hanem a többi szülő elvi kérdést csinál belőle, amit megértek, de azt nem, miért kell ellenkezni. Azt gondolom, 1100,- egy félévre nem sok, de a többi szülő sem akar más helyett fizetni... Le fogok mondani, utálok cirkuszolni..
2014. okt. 7. 14:27
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Hat elso, en akkor hagytam abba a csoport penz fizetését es a tisztasági csomag nem vitelét, amikor kiderült, hogy a csoport pénzen jatekok helyett íróasztalt vettek az ovonoknek es sikerult pont akkor be esni gyerekért, amikor ovoneni pakolta a táskájába a fogkrémeket.....
2014. okt. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezt én értem, de amit az ilyen szülő gyereke is használ, de nem ad bele, felháborít Mindenkit.
2014. okt. 7. 14:30
 6/10 A kérdező kommentje:
4! Ez elég durva..
2014. okt. 7. 14:34
 7/10 anonim ***** válasza:
43%
Ez is érhető. De biztosan tudod, hogy hivatalosan se tisztasági csomag, se csoportként nem kérhető. Amúgy a többség a hozzam hasonló tapasztalatok miatt nem fizet/visz tisztasági csomagot - vagy mert rossz az anyagi helyzete. Az en gyerekemmel amúgy anno ugy oldottam meg, hogy a zsakjaban volt neki kulon wc papir, zsebkendo, fogkrém, o azt használta. Hameg valamire penzt kertek, akkor mondtam, hogy kérjenek tételes áfás számlát, az alapján fizettem ki a ránk eső részt.
2014. okt. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenről van számla, és hamarabb fizeti ki a szerényebb körülmények között élő, mint akikről szó esik. persze, megértek, ha l bizalmatlan, de nem keres meg&számoltat el, vagy hogy beszéljünk róla :)
2014. okt. 7. 14:46
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. okt. 7. 14:47
 10/10 anonim ***** válasza:

mondjuk ez nem jó érv, hogy az ő gyereke is használja :) hisz az előző csoport szülei vásárolt játékokat is használják a gyerekek,és majd az utánatok következők is fogják :)


szerintem az a korrekt, ha önkéntes alapon gyűjtesz a dolgokra, aki akar bead, aki nem az nem. és nyilván abból gazdálkodsz ami van.

nálunk nem kötelező, mégis mindenki bead. teljesen más így :)

mondjuk új játékokra én sem szívesen adnék be, egyrészt karácsonykor és húsvétkor összedobunk, annyi pont elég, másrészt azért ne már egy csoport vegyen meg mindent az óvodának, tessék az önkormányzatot is nyúzni... mi nyerünk meg pályázatokat, abból szépül az ovi.

2014. okt. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!