Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Önzőség ugy járatni oviba a...

Önzőség ugy járatni oviba a gyereket ha én otthon vagyok a picivel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 3 gyerekes anyuka vagyok, a 2 nagyobbik ovis. A középső lányom 3 éves, 1 hete ovis. Írtam ki nemrég egy kérdést és pár anyuka nekem esett hogy miért járatom oviba a 3 évest, ha én itthon vagyok. Persze megindokolni nem indokolta meg miért ne járhatna, szóval most erre lennék kiváncsi ki hogy gondolja.
2014. okt. 9. 10:24
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Én itthon vagyok az 1 hónapos lányommal, a nagyobbik fiam 5 éves a kisebbik 3 és novemberben kezdi az ovit! Engem nem fáraszt ha itthon van viszont ő igényli már a gyerek társaságot, menne már a bátyjával ő is (egy csopiban lesznek) szóval alig várja! Az lenne önzőség ha nem engedném... Én már nem tudok neki annyi programot nyújtani ami kielégítené...
2014. okt. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%
Dehogy is, egy ekkora gyereknek már bőven szüksége van ovira/közösségre.
2014. okt. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a gyereknek ilyen idős korban általában már kell a gyerektársasáság, igénylik. A lányom 3éves kora előtt 2hónappal kezdte az ovit, és imádja, hétvégén is menni akar, hiába van itt a sok játék,játszunk, a testvérével is játszunk, de az oviban mégiscsak más!
2014. okt. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Oviba nem,bölcsibe igen.

Abban az esetben nem tetszik amit te írsz,hogy ha a gyerek nagyon rosszul viseli az ovit,bepisil,bekakál,láthatólag szorong és pánikol bent,végig sírja a napot,nem játszik,nem kapcsolódik be a foglalkozásokba,de anyuka csak azért is viszi.Olyan esetben nem vinném.És most persze nem a szokásos "sírok pár hétig reggelente mert szeretem anyát,hiányozni fog"-ot értem.

2014. okt. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az élet rendje. Ha alkalmas rá, mért tartanád otthon? Minnél előbb elkezdi az ember annál könnyebb.
2014. okt. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Szia! Gratulálok a babához :)


Igen ő is akart menni oviba, csakhogy az első nap hisztivel telt. A másodikon is volt hiszTi. Mostanra már örömmel megy az oviba, nagyon szereti a gyerekeket és az ovonéniket is. Ugy érzem hogy jo dőntést hoztam, viszont nagyon zavar hogy mások elitélnek emiatt, holott én csak jot akarok a gyerekeimnek

2014. okt. 9. 10:34
 7/19 anonim ***** válasza:
Alapesetben ugy gondolom, hogy ha anyuka otthon van egy yerekkel, ott elfer a masik is. Akkor viszont, amikor mar tobb gyerek van es abbol az egyiknek mar ovodaba kell jarnia, nem kellene a masikat otthon tartani, ha mar ovis koru. A nagy ugy erezne, hogy o ki van kozositve. Igy viszont megertik, hogy a picibaba otthon kell hogy legyen, ok meg a nagyok, mennek "dolgozni"
2014. okt. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Bocsánat az 1es válaszolónak írtam, csak kőzbe irtatok még páran :)


Szó sincs róla hogy szorong bepisil vagy bekakil. Első 3 nap sirdogált, már egyáltalán nem :) Büszke vagyok rá nagyon :)

2014. okt. 9. 10:37
 9/19 A kérdező kommentje:
Egyébként egy csopiban vannak :)
2014. okt. 9. 10:38
 10/19 anonim ***** válasza:
31%
Uh, azt viszont nem tamogatom.... Altalaban az a vege, hogy csak egymassal jatszanak, nem baratkoznak masokkal
2014. okt. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!